Sitemizde bir chat bölümü olsa?

Konusu 'Forum Hakkında' forumundadır ve emre1334 tarafından 2 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. emre1334

emre1334 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında bu konu için geliştirme en uygun yer diye düşünüyorum ama orayada konu açamadığım için buraya açmak en uygun geldi. Sitemizde bir chat bölümü olsa mesela? Yukarda bir butona tıklayıp bir chat sayfası açsak. Orada online olanları görür merak ettiğimiz sorularda özel mesaj gönderip cevap gelmesini bekleme gibi dertlerdende kurtulmuş oluruz diye düşünüyorum?
    Böle bir iddaa sitesi var ordan gördüm ve bu forumada çok gerekli bir şey olacağını düşündüm.
    Şimdiden teşekkürler :D

2. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Dediğin şey oldukça basit.Ftp ye klasör olarak flash chat scripti atacak kuracaksın.Sonra dizini link olarak kopyalayıp forum katagorisi açıp linki yönlendireceksin.Max 10 dk.Ama sorun şu:Orada soracağın sorular zaten sitede mevcut.Sadece arama motoruna yazman yeterli.Yoksa zaten konu açıp istediğin cvb ı alabiliyorsun.Bu kadar armut piş ağzıma düş mantığıyla hareket etmiyelim.

3. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    yok konu dışında muhabbet ederken boşu boşuna mesaj kutusu dolmaz hemde konu içinde sohbet olmaz bence iyi olabilir. ama güzel bir chat sayfası olmalı.

direk kullanıcı isimi ile ilgili olacak.

4. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Kullanıcı listesinin chat scriptine entegre edilmesi sanırım kolay birşey değil.Yıllar önce denemiş ama kullanıcı listesini entegre etmemiştim denemek gerek.Ayrıca Vbulletin ile kullanılacak script ap ayrı olacağı için sanırım entegre edilemez.

5. AmericanHistoryX

AmericanHistoryX Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci.
    Aslında güzel bir fikir, ama nasıl yeni üyeler bazı başlıklara girebilmek için 3-5 gün falan beklemek zorundaysa, bununda öyle bir sınırı olmalı. yoksa, günde kaç kişinin moderatörlere evdeki 5er kglik dumbellarla nasıl vücut yapabiliceğini, şınav mekikle nereye kadar ilerliyebilicecğini sorucağını düşünemiyorum..

6. diego7

diego7 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    güzel birşey olabilir ama uyglumada zorluk çekebilir.herkes her aklına geleni sormak zorunda kalabilir.biraz kirlilik oluşabilir.
    en iyisi şimdiki şekliyle kalması.zaten özel birşey sormak isteyen e-posta adresini istiyor.

7. supersport

supersport Üye

Beğenileri:
    234
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Tıp
    chat güzel fikir. çok iyi olur. isteyen sorar, isteyen yanıtlar. kimse zorla yanıt vermek zorunda değil. bence gündelik konuşmalar ve ufak sorular için uygun. yoksa "yeni başladım ne yapayım" sorusu, chatin mantığına aykırı.

8. devilish

devilish Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    emin olun hiçbir işe yaramayacak daha önceden web tasarımı wen siteleri forumlar ile çok uğraştım çokça forum kurup devrettim bu sebepten çok iyi biliyorumki hiçbir işe yaramıyor kimin kime ne yazdığı belli olmuyor hadi bu konu bir şekilde aşılsa siteyi kasma olayıda cabası+evvet zaman sitede açıklar oluşturuyordu şu anda kapatıldımı bilemiyorum

9. emre1334

emre1334 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    konuyu açan olarak hatam şu neden istediğimi açık ve net bir şekilde belli etmemişim :D
    daha çok gündelik konuşmalar daha sıkı fıkı birbirinden haberdar dertlerimizi paylaşıp direk cevap alabileceğimiz kişiler karşımızda olacaktır. İnsanlar birbirini daha iyi tanıyabilecektir bence. Ayriyetten mesela acil cevap almamız gereken bir soru var diyelim ve sitede bulamadım. Özel mesaj attım ve hemen cevap gelmiyor. Tahminen 3-5 saat bekliyor çoğu kişi. Bence güzel olabilir....
    Bence üyeler girebilemek için en az 6 aylık olmalılar(eğer öle bir şey olursa şu anda ben giremiyorum :D )

10. AmericanHistoryX

AmericanHistoryX Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci.
    İlk mesajımda bende bunu kastetmiştim aslında.. Konuya olumlu bakanlarda senin gibi düşünüyor. ama yeni üye olanların hiç biri bu şekilde düşünmez.. Aradıkları cevapları forumda araştırmaktansa oradan doğrudan sormak isterler.. ve biriside istiyen cevap verir istiyen vermez demiş yukarıda.. İnanıyorum ki onu yapan yeni üyeler cevap bulamayınca, bütün foruma ana avrat kaydırıcaklardır :):)

Neyse, böyle bir şey olursa forumda en az 6 aylıkların kullanabilmesi mantıklı geldi banada.. Napalım 5 ay daha beklerim bende kullanabilmek için :)

11. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Yeni kurulan scrpitlerde şifre koyup girişi özelleştirebiliyorsun ve ayrıca odalar kurabiliyorsun diye hatırlıyorum,3 sene önce forum kurup chat odası kurmuşluğum var.Ama çok iyi bir fikir değil genelde adult sitelerinde vs oluyor böyle odalar.Çok boş konuşma döneceği bilgili insanların belli bir zaman sonra soruları yanıtlamaktan sıkılacağı bir gerçek.Ama body dışı konuşma olacaksa orası ayrı ama kesin kural konulup body dışı olarak belirlenebilir.6 ay limiti koymakta çok zor birşey değil.

12. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    bende sana katılıyorum kendinin çok akıllı olduğunu düşnen yeni üyeler foruma direk her sorduklarına direk cevap isteyecekler

bencede böyle oluyorsa 1-2 ay limit ve belli mesaj sayısı ve teşşekür sayısı tecrübe puanı istesin

13. devilish

devilish Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    doğrudur java tabanlı odalı sistemler mevcut ama işlemciden yemesi ve siteyi kasması muhtemel,şifre konsada açığı vardır diye düşünüyorm.şahsen gereksiz görüyorum ama elbetteki bu şahsi bir fikir karar yönetimin

14. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Evet bencede gereksiz.Ayrıca forum gayet seviyeli insanları barındırıyor.Forumu seviyesizleştireceği kesin diyebilirim.Ama belki body dışı sosyal paylaşım anlamında bir oda yapılır ise belki güzel olabilir yoksa body için açılırsa hergün açılan abuk konular orada sürekli dönecek ve çoğu insan girmekten belli bir süre sonra vazgeçecektir.

15. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.023
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Bızler her gun sıtede vaktının belırlı bolumunu gecıren ınsanlarız, eger oldukca bos muhabbetler olacaksa ve bunun yuzunden sıteyı kasacaksa hıc olmasın daha ıyı derım..

Sahsen her gun onlarca konuya bakarken gecıkmeler yasarsam o kadarda heveslı bakmam..

16. mertakb

mertakb Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    0
    Sitede sürekli online admin veya sorumlu olması gerekir ki onlarında insan olduğunu ve normal hayatları olduğunu unutmadan neden böyle birşeyin gerektiğini söyleyeyim.
    Burası belli bi disiplinde yürüyen bi forum sitesi chat sayfası olduğu zaman 2 ayaklı insan diyemiyeceğimiz yaratıklar için birtakım küfür veya sözlü taciz v.b gibi olaylarla gebe olur bu fikir diye düşünüyorum, sitenin disiplinini ve geçmişini sarsacaktır ben bu yüzden bu fikre karşı çıkıyorum.
    Eğer sitede 24 saat online veya sadece chat sayfası ile ilgilenecek olan görevliler mevcut olucaksa neden olmasın güzel bir fikir ama ben genede uygulanmasını istemem böyle bir olayın.

17. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.063
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Merhaba,

BodyForumTR sitesinde bir çoğumuzun bildiği gibi forum kurallarına çok önem veriliyor. Benzer başlıklar siliniyor, forum kurallarına uymayanlara sürekli uyarı gönderiliyor. Yönetimde ki tüm arkadaşlar (ben dahil) forumdaki zamanının bir çoğunu buna veriyor. Böyle bir forumun disciplinini korumak malesef kolay değildir, hem bu nedenle hemde buranın bir forum sitesi olduğu için yönetim olarak buna karşıyız.

BFTR Yönetimi.

Sayfayı Paylaş