site yöneticileri

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve gobbo tarafından 24 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. gobbo

gobbo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle site yönetimini kınıyorum internet gibi herkesin fikirlerini özgürce paylaşabilmesi gerekn bir ortamda site yöneticisimi her ne ise ' diez ' adlı kişinin sorulan sorulara verdiği cevapların kendi fikrini ve zikrini aynı zamnda siteyi hangi amçla kurmuş olduğunu gösteren para içerikli cevaplarından ötürü bu siteye üye olduğuma ve maalesef ki tamamiyle bu spora yeni başyana biri olarak bilgilenmek adına sorduğum sorular ve aldığım daha doğrusu alamadığım cevaplar için sizleri tekrar kınıyorum. Ayrıca şunuda belirteyim ki 'diez' arakadaşımıza ben kimseden benim özel hocam olmasını falan istemedim sadece sorduğum soru çerçevesinde vakti olan benim sorumu bilen ve cevap vermek isteyen arkadaşlara sorumu yazrak ilettim. Sizi zahmete soktuğum için üzgünüm umarım bundan sonra sitenize sizi zahmete sokmyacağınızı düşündüğünüz kullanıcılar için bir güvenlik kalkanı koyarsınız da bu tür zahmetlere girmekten kurtulursunuz.

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    kişilerin arama yapmadan her sorusuna cevap istenmeyeceğini kibar bir dille iletmiştim..ki bizler link vermeden , yol göstermeden kilitlemeyiz heleki yeni üyelerde..

sitenin kuralları sabittir..burası paylaşım forumu, paylaşıma katkıda bulunmak isteyen kalır istemeyen kalmaz..

özel derse gelince bundan kastım yönetim ve üyelerin gönüllülüğü esasına dayanan forumlarda her soruma cevap isterim diyemezsiniz..bunu yapabileceğiniz tek ortam özel hocalardır dedim ve bu değişmez kuraldır..

Veyron, Despo, WolfSoN ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  3. Baykuş

Baykuş Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Arama seçeneği hiçbir **** yaramıyor, bu özelliği kullanışlı hale getirdinizde bizimmi haberimiz yok?
    Ayrıca sitede aktif olarak hizmet sunmaya vakıf olan diez adlı kişi tüm bu eleştirilere hedef olmasının altında derin bir saflık yatmaktadır. Her kim bu işi kendine misyon edinmişse karşılığında bu tür muhakemeden yoksun yargılamalarla karşılaşmıştır.

İşin doğrusunu söylemek gerekirse kıçınızı biraz sıkıp gözlerinizi ağrıtıp yazıların tümünü okuyun en basit kavramları anlamak için dahi olmada gerek yok.

Son düzenleyen: Moderatör: 29 Temmuz 2008
  4. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Ee tabi saat 4.30 olunca...

5. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    baya gergin bir başlık olmuş :D sinirlerimize hakim olalım.. argo konuşmayalım..
    saygı sevgiyi anlayışı ön planda tutalım mesajlarımızda.
    arama kutusunda aranan şeylere bağlı.arayıp da bulamadığım bişey bulamadım ben.o nedenledir ki bu zamana kadar 1 başlık bile açmadım.insanlar buraya üye olur olmaz başlık açıyor.hep de aynı.bana yardımcı olun yeni başladım.yeni başlayan kişi,yeni başlayanlar bölümünü okusun,biraz bilgi edinsin.
    --belli bir konuda soru sorabilmek için o konuda altyapıya sahip olmamız gerekli.
    selamlar herkese

Veyron, diez ve Mestano bunu beğendi.
  6. Contemporary

Contemporary Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Acikcasi bu konuda degil ama ozellikle Diez isimli yonetici basta olmak uzere bazı moderatorlerin asırı agresif oldugunu ve gereksiz yere kendilerine verilen yetkileri uyeleri siteden sogutacak sekilde kullandıklarını dusunuyorum. Bu forum milyonlarca uyesi olan super sıkı moderasyon gerektiren bir forum DEGIL. Uye sayımız belli, gunluk post ve thread kapasitemiz belli. Her ne kadar diez ve digerleri gorevlerini iyi niyet cercevesi icerisinde yapiyor olsalarda hareketlerinin kesinlikle insanları tedirgin ettigini, post yapmakta, thread acmakta cekingen hale getirdigini soyleyebilirim. Tabiki herkesin var oldugu toplumun kurallarına uyması lazım. Ama bu toplumun kurallarınında sıkı yonetim ilan edilmis bir cunta yonetimi seklinde degil, internet'in ozgur bir paylasim platformu oldugunu dusunerek biraz daha rahat, anylaslı ve arkadas canlısı olması taraftarıyım.

Saygılar,

7. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Ben başlığı açan arkadaşın "para içerikli cevaplarından" lafına çok güldüm.
    Zorla para vereyim desen forumumuzun böyle bir alt yapısı ve beklentisi yok, çok doğru demiş Diez, burası üyeliğe para alan, herkese özel ilgi göstereceğine taahüt vermiş bir site olsa herkes aynı soruları tekrar tekrar sorabilir, ama burası bir forum, bilgi paylaşım amacıyla kurulmuş bir platform, kar beklentisi yok üyelerinin, o yüzden herşeyi üye ya da yöneticilerden beklemek yerine arama yapmak lazım.

Despo ve diez bunu beğendi.
  8. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Benimde "Saydam" la anlaşamadığım bir sürü konu oldu ama herseferinde onunda benim gibi insan olduğu, makine olmadığı geldi aklıma(haklı olsada olmasada).
    Ayrıca para verip üye olsak siteye "paşa paşa hizmet edecekler" mantığı güdebiliriz ancak buradaki kimse size yardım etmek zorunda değil, ancak ediyorlar. Ve eminimki bir sorununuz olduğunda en yararlı bilgileride mod'lar sunacaktır önünüze. Ayrıca mod'lar müdahele ettiği konuların hepsine "nedenlerini" sunarak karışıyorlar...

Son düzenleme: 29 Temmuz 2008
    diez bunu beğendi.
  9. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bu tür anlık sinirle açılmış başlıklarla çok karşılaştık..tekrar forum kültürünü anlatmamıza gerek yok sanırım yukarda arkadaşlarımda anlatmışlar..

bu tür sinirli mesajlar genelden yeni üye ve yeni vg.cilerden gelir..nedeni sadece forum kültürünü anlayamımış olmaları değildir aynı zamanda hemen kas yapma niyetinde olmaladır ki bu da bodyi de yanlış anladıklarını göstermektedirler..
    bırakın forumu bodyde de çok fazla süreklilikleri olmayacaktır..

forumun eski altyapısını bilmeyen arkadaşlara açıklayıcı olması için şunu belirtmeliyim..
    yaklaşık 1-1,5 sene önce php altyapısı vbulletin olarak revize edildiğinden dolayı arama özelliği çok verimli değil..

o yüzden sıklıkla belirtiriz ki arama nın yanısıra etiketler (tags) özelliğini de kullanınız..

ayrıca google da gelişmiş aramada site olarak www.bodyforumtr.com olarak ayarlayıp ta detaylı arama yapabilirsiniz..

Son düzenleme: 29 Temmuz 2008
    bonatschi ve MT bunu beğendi.
  10. krn

krn Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    bu konuya yorum geçmeden edemicem..site yönetmek kolay değil arkadaşlar..ben de bi dönem kendi alanımla ilgili arkadaşlarımın hazırladığı bi sitenin adminliğini yapmıştım..bazen öyle kişilerle karşılaşıyosunuz ki mantığın da sabrın da geldiği son noktayı oynuyosunuz(bu söz meclisten dışarı gobbo için değil kesinlikle)...bu sitede aktif olan modlardan bana kalırsa üslubuyla en son eleştiri alacak kişilerden biri diez olmalı..kimsenin hamiliği bana düşmez ama ben en azından kendi adıma geçtiğ mesajlardan böyle bi izlenim edindim...öyle ki mesajda geçen para konulu eleştiri diğer modlara geçilse bu kadar esnek karşılanır mıydı bilmiyorum...illa bi eleştiri gelecekse bu sitede bazı üyelere gösterilen korumacılık üzerinden olmalı ki bu da insanın olduğu her yerde vardır...

11. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    bence yonetim hakli, kuralsiz bir forum cekilmez olur, bir kere her gun 2-3 tane ayri ayri "hangi protein tozu" diye bir baslik acilir misal :)

12. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Vallahi bunun güzel bir örneği çok başarılı bir forum olduğu halde, forum.donanimhaber.com
    Çok faydalı bir site ama gün yok ki görgüsüzün birisi, 40x3500 mü Toshiba bilmennemi?! diye başlık açmasın.
    Pes diyorum, insan utanır sıkılır, belki 2 alt başlıkta benzer bir soru var, adam bir zahmet bu iki ürünle ilgili başlıklara bakmak yerine hemen başlık açıyor, korkunç bir başlık enflasyonu var haliyle.
    Orada karışmıyorlar gördüğüm kadarıyla, gerçi orada da böyle gereksiz üyelere itibar edilmiyor, bu onlara en iyi cevap denebilir belki ama benim suçum ne, forumda ne var diye girdiğimde 50 başlığın sadece 3-5 tanesi faydalı, ha faydalı olanlar nefis ama keşke daha temiz bir forum olsa diye hayıflanıyorum çoğu zaman.

13. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Fazla uzatmanin anlami yok,
    Nedense bu tür basliklari acan üyeler forum kurallarina uymayan üyelerdir.

Bu basligi bile yanlis foruma acmis (Forum hakkinda forumuna acilmaliydi)

Ayrica basligi acan üyenin acmis oldugu basliklara ve Diez´in nasil yardim ettiginide
    Buradan görebilirsiniz.

Kisacasi bu forumda baslik acmadan önce ve yardim istemeden önce kurallari okumak, arama yapmak + En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları okumak
    GEREKIYOR!

Arama yeterli degil diyenler icin Diez´inde dedigi gibi googlede [SIZE=-1]74100 indexli sayfamiz var.
    Googlede sadece bodyforumtr.com icin arama yapmak icin "site:bodyforumtr.com aranacak kelime" ve arama yapmaniz yeterlidir.

https://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=site%3Abodyforumtr.com&btnG=Google%27da+Ara&meta=

[/SIZE]

diez bunu beğendi.
  14. gobbo

gobbo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yazılan yorumlar çok komik ve sindirmeye yada aşağılamay çalışan tarzda yorumlar e tabii anlamak lazım burası body ile vücutlarını geliştirmeye çalışanların sitesi ama bazı yorumları yapan arkadaşlar nedense beyinlerini de geliştirme konusunda baya yol almalılar bence açtığım bu başlığın nerdeyse bir iki gün öncesine kadar nbir veya iki mesajla ciddiye bile alınmamsı daha yeni gördüğüm bu yorumların birileri tarafından bayağı gücüne gitmiş olduğunu ve bu hırsla cevaplar geldiğini düşünüyorum. ayrıca ben burada ki moderatörleri body building denen sporun uzmanları zannediyorken birde medyum gibi kehanetlerde bulunurken görünce hala gülmeye devam ediyorummmm....:)

15. cappi

cappi Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    kimse kimseyi ne aşağılıyor, ne de sindirmeye çalışıyor..forum kurallarla yönetiliyor, bu kurallara uyulmadığında gerekli uyarılar yapılıyor..olan biten bu arkadaşım..alınganlığa gerek yok yani anlayacağın..

arama motorunu kullanmada zorluk çekiyorsan başlığa göre arat, istediğin cevapları mutlaka bulacaksın..
    ancak, arama kutucuğuna, "şu göbekten nasıl kurtulurum","şişik olmayan fit vücut nasıl yapılır"gibisinden hayatın anlamı nedir niteliğinde yazılar yazıp aratırsan tabii ki aradığını bulamazsın, başlıkları tek tek okuyacaksın gerekirse..Bilgiye bu kadar çabuk ulaşılsaydı kütüphaneler kapatılırdı..

16. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    İlk söylemek istediğim şey şu:
    İster yerden göğe kadar haklı olun, isterseniz son derece haksız, hiçbir neden seçtiğiniz kelimelerle insanları rencide etmenizi haklı çıkarmaz.
    O nedenle kullandığınız konuşma tarzını kınıyorum.

Bunun dışında bir takım iddialarda bulunmuşsunuz.
    Objektif gözle değerlendirmek istediğimde ileri sürdüğünüz iddiaları destekleyecek hiçbir örnek veya kanıt sunamadığınızı, bunun yerine rencide edici biçimde tezinizin doğru olduğu konusunda üstelediğinizi görüyorum.
    O nedenle söyledikleriniz hiçbir desteğe dayanmadığınzdan anlamsız oluyor ve havada kalıyor.

Sizden daha yapıcı bir yaklaşım sergilemenizi ve foruma yakışır bir üslup kullanmanızı rica ederim.

D.Wolf bunu beğendi.
  17. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Gobbo, sindirme ve aşağılama bizim forum yöneticelerimizin görevleri arasında değildir. Rahatsız olduğun konularıı münasip bir üslup ile bildirseydin bu tepkileri de almazdın. Eğer ki forum yöneticileri birbirini tutuyor, bu bir çifte standarttır diyorsan şu faktörü de göz önünde bulundur. Henüz forum ailesi olarak seni tanımıyoruz ve sen de bizi tanımıyorsun. Bu tanıma, anlama sürecinde ufak tefek sürtüşmeler olabilir. Ister istemez topluluğa yeni katılan biri bizim takdirimizi kazanmış bir arkadaşımıza gereksiz yere sert çıkışlar yapınca biz de benzeri bir tepkiyi kendisine gösteriyoruz. Bir şeyi söylemenin bin yolu vardır ve sen ısrarla rahatsız edicelerinden birini seçiyorsun. Bu tutumu bırakırsan daha sağlıklı bir iletişim yapabileceğiz. Bırakmazsan da alacağın tepkilere bu kadar şaşırma lütfen. Tekrarlıyorum, lütfen rahatsız olduğun konuları saygı çerçevesi içerisinde dile getir. Yöneticiler sorun çıkarmak için değil, sorunları çözmek için buradalar, bunu da lütfen gözardı etme.

Sayfayı Paylaş