Sisteki siluet antrenman günlüğü

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve Sisteki siluet tarafından 29 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Lateral raise yerinr daha temel bir omuz hareketi koyman iyi olur. Haftada 1 gün de 5x5 yaparsan iyi bir güç artışı sağlarsın o gün tüm temel hareketleri yap derim squat barbell row deadlift bench press military press ve barbell curl. Programin geneline pull up eklemen iyi olur. Bu ara single arm linear jammer press omuz programima ekledim ertesi gün kanat sırt üst trapez vs butun arka vucudda ve tricepste ağrı oldu genel olarak cogu kasi calistiran bir hareket fullbody programinda çok iş görür.

tnakresss ve Sisteki siluet bunu beğendi.
  2. evolution57

evolution57 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Ah ah biz de diyoruzda dinlemiyor :D Şaka bir yana leteral raise falan geç bunları. İlla omuzda her idman farklı egzersizlere giricem dersen, birinde dumbell press gir, diğerinde OBP gir. Ama programın genel amacı olan cumpound egzersizlerden asla vazgeçme.

tnakresss ve Sisteki siluet bunu beğendi.
  3. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Full Body diye diye benide zehirlicekler yaaa!!:)

Kullandigin No xplodeyi her antremanda kullanmani tavsiye etmem,bir süre sonra vücut alisiyor bu sefer dozaji artirman gerekicek.Tavsiyem antreman isteksizligi oldugunda yada kendini yorgun bitkin hissedipte antreman yapmak zorunda oldugun zamanlarda kullan,sonucta cokda ucuz degil devamli her antremanda kullanmanin cokda bir manasi yok.

tnakresss, Sisteki siluet ve gazo0202 bunu beğendi.
  4. Sisteki siluet

Sisteki siluet Üye

Beğenileri:
    284
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Araştırma Görevlisi
    Yer:
    Ankara
    Yorumlar çok şık. @evolution57 dövse yeridir :D Şimdi @Blonde ve @Bekci nin de dediklerine teşekkür ederim.

Birincisi önümüzdeki hafta gideceğim değişiklikler set araları 60 - 80sn dinlenme süresini 30 - 45 sn ye çekiyorum. Bu hafta da öyle deneyeceğim. Compound hareketlerde dinlenmek gerekiyor biliyorum ama maksadım kendimi bitirme noktasında görmek.
    İkincisi ağırlıklar artıyor bununla beraber tekrar sayılarını 10 civarında tutmayı düşünüyorum.
    Üçüncüsü karbonhidrattın da etkisini görmek istediğimden onda da değişime gittim beslenme bölümünde bahsettim.
    Dördüncüsü Pull up, Standing arnold press ve Single arm linear jammer press i sisteme ekliyorum.

Bugün antrenman yaptım. Haftanın 4. antrenmanı olarak önceden de dediğim karbonhidrat deposuna saldırı düzenledim. Ve bittim. Şunu söyleyeyim ilk kez usta Arnold Schwarzenegger'in dediği gibi kusacak noktaya geldim.
    Yaptığım sistem tüm hareketleri ard arda girmek ve hiç dinlenme süresi bırakmamak (aletten alete geçerken anca). Salonun boş olması bana acayip yaradı her yer emrime amadeydi.

Squat
    Dumbell bench press
    Pull up
    Stand arnold press
    Walking lunges
    Dips
    Butterfly machine
    Lat pulldown
    Overhead dumbell press
    Close grip bench press
    Alternating biceps curl
    Push up
    Crunch machine

Ağırlıkları şuan gerçekten hatırlamıyorum (ama benim girdiğim ağırlıkların %25 hafifiydi squat-bench press- overhead shoulder press hareketi gerisi maximum kullandım). Tekrar sayıları 12-15-20 arasında değişiyor o da aklımda değil. Planıma da birebir uyamadığım için hatırlamıyorum.
    Tüm bu dev seti 2 kere tekrar ettim arada 4 dakika dinlendim. İnanılmaz bir şey. Denemenizi öneririm. İnternette de yorumlarda okuduğum kadarıyla ciddi bir bitirci olduğu ve ayda bir maksimum iki kere yapılması öneriliyordu.

Yarın yeni hareketlerle olan aynı sistemi buraya yazmayı düşünüyorum. Belki bu gece de yazarım. Herkese kolay gelsin. No excuse!

tnakresss ve sthammer bunu beğendi.
  5. Sisteki siluet

Sisteki siluet Üye

Beğenileri:
    284
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Araştırma Görevlisi
    Yer:
    Ankara
    Antrenman programım
    Her gün öncesinde ısınma amaçlı 4 dakika tempolu yürüyüş, 4 dakika rowing machine

1. Gün
    Squat 3 x 8 (50, 55, 60kg)
    Dips 4 x 10-10-8-8
    Lat pulldown 3 x 15-12-9 (45, 50, 55kg)
    Dumbell overhead press 3 x 12-12-10 (12.5, 15, 17.5kg)
    Hammer curl 4 x 15-12-10-8 (10, 12.5, 12.5, 15kg)
    Close grip bench press 4 x 12-10-8-5 (30kg, 35kg, 40kg, 45kg)
    Weighted romanian crunch & Decline twist 4 x 20/16 (10kg)

3. Gün
    Deadlift 3 x 8 (40, 50, 55kg)
    Bench press 4 x 12-12-10-8(40, 50, 50, 55kg)
    Pull up 3 x max
    Standing arnold press 3 x 12-10-10 (10, 12.5, 15kg)
    Alternating dumbell curl 4 x 15-12-10-15 (7.5, 10, 12.5, 7.5kg)
    Pushdown 4 x 15-10-8-12 (35, 45, 50, 30kg)
    Crunch machine 3 way 4 x 45

5. Gün
    Walking Lunge 3 x 10 (12.5kg)
    İnc. dumbell press 4 x 12-10-10-8 (22.5, 25, 27.5, 30kg)
    Bentover row 3 x 12-12-12 (35, 35, 40kg)
    Single arm linear jammer press 3 x 12 (5kg)
    Overhead triceps extension 4 x 12 (20kg)
    Z bar curl 4 x 21 (10kg)
    Bottoms up & Leg raise & Elbow to knee crunch 4 x 15/12/12

Bu hafta dinlenme süresini kısaltarak 45 saniyeyi deneyeceğim. Salı - Perşembe ve Cumartesi olmak üzere 3 gün antrenman yapacağım.

6. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Söyle bir program cikartip kendime bendemi baslasam su total body e bilmiyorumki,@Dr.Steelhammer zehirledin hepimizi yaaaa,

Bu arada @Sisteki siluet bu antreman ne kadar sürüyor toplamda?birde 5.gündeki 4 set 21,Z bar la olan, 10 ar kilo 4 set iiymis,25 kilo yapar toplamda:)Gerci tek hareket biceps icin ögün biceps e baska hareket yok belki mümkün olabilir,ben biceps icin 4.hareket olarak öldürme amacli yapiyorum ama iki tarafta 2.5 kilo lar var:):)

7. sthammer

sthammer Guest

:) Denemeden bilemezsin, buna alışınca eskiye dönmek zor..

tnakresss, Bekci ve Sisteki siluet bunu beğendi.
  8. Sisteki siluet

Sisteki siluet Üye

Beğenileri:
    284
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Araştırma Görevlisi
    Yer:
    Ankara
    Z bar ve barbell uzun süredir bicepslerde kullanmıyordum çünkü ön kolumda tendonları zedelemişim. Glukozamin, dinlenme ve hareket seçimiyle üstesinden geldiğimi düşünüyorum. Şimdi tekrardan deneyeceğim. Ordaki 10kg; sol ve sağa 5er kg takılarak zaten @Bekci. Ama barın ağırlığını hiç bir zaman katmıyorum. Eskiden toplamda 17.5 kg ile z bar curl yapardım.

Bekci bunu beğendi.
  9. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Z bar 5 kg genelde en agiri 7 kg ama pek yok.

10. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
  11. sthammer

sthammer Guest

Lat Pulldown salondayken benim de verim alamadığım bir hareketti.. barfiks e değişmem doğrusu.. gerçi sen değiştirerek yapıyorsun hareketleri, o da güzel..

Sisteki siluet bunu beğendi.
  12. tnakresss

tnakresss Üye

Beğenileri:
    747
    Ödül Puanları:
    103
    Full body programları 45 dakika ile 90 dakika arası sürüyor. Ama dinlenme aralarını kısalttında kaslar nirvanaya ulaşıyorlar. Dr.un dediği gibi hareketi tamamlamak için resmen bağırmaya başlıyorsun.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bekci ve Sisteki siluet bunu beğendi.
  13. Sisteki siluet

Sisteki siluet Üye

Beğenileri:
    284
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Araştırma Görevlisi
    Yer:
    Ankara
    Öncelikle şunu belirtmeliyim ki 45 sn set aralarıyla bu işi beceremedim. Bugün öyle yaptım fakat ağırlıklar ve tekrarlar özellikle tekrarlar düştü. İntense fazla arttı.

Squat 3 x 12-10-8 (40, 45, 50kg)
    Dips 4 x 10-10-10-8
    T- bar row 3 x 12-12-8 (40, 50, 55kg)
    Dumbell overhead press 3 x 10-10-8 (12.5, 15, 15kg)
    Close grip bench press 4 x 12-10-8-8 (30, 30, 30, 35kg)
    Alternating dumbell curl 4 x 12-12-9-7 (10, 12.5, 15, 15kg)
    Weighted romanian crunch & Decline twist 4 x 20/10 (5kg)

Rack kalabalıktı. Squat smith machine bir kişi ile beraber yaptık, ağırlıkları kendim ayarlayamadım. Uğraşmadım zaman kaybetmeyeyim diye.
    Dips ve T bar row muhteşem verim alıyorum. Bayılıyorum zaten bu iki harekete 3 ay öncesine kadar iki tekrar dips yapabiliyorken şuan çok mükemmel çıkıyor. Hem de göğüs için eğilerek yapıyorum. Weighted olayı gelebilir.
    Dumbell presslerde omuzlara iyi etki ettiremedim. Çok yorgun başladım setlere saniyeler yüzünden, çalışırken hareketi yapayım diye kasları sıkmayı unuttum böyle saçma sapan bir şey oldu. Ağırlığı daha da niye azaltmadım bilmiyorum...
    Close grip de verimsiz geçti. Tekrarların sonlarına acayip zorlandım yardım eden olmayınca da açıkcası 1-2 saniye bekleyerek son tekrarları yaptım o da sağlam yoruyor aslında.
    Alternating curl ağırlıkları arttırdım o oldukça verimliydi.
    Karın hareketleri standart zaten.

Bugün yorucu geçti, kalabalık galiba sistemimi bozuyor bazen sinirleniyorum. Bir de durdurup soru soruyorlar sanki eğitmeniz. T bar yaptıktan sonra herkes T bar yapmaya başladı salonda. İlk kez gördüler heralde. Her neyse. Bir sonraki çalışmamda set araları saniyeyi 1.5 dakikaya çıkarmayı ve etkisini görmeyi düşünüyorum, fikir verecek olanı dinlerim.

Stygia ve sthammer bunu beğendi.
  14. sthammer

sthammer Guest

Ters piramit şekilde düşürebilirsin bu set aralarını.. 90 saniye ile birkaç hafta antrenman yaptıktan sonra.. alışınca 75 saniye.. ona da ayak uydurunca 60 saniye.. denenebilir bu şekilde.. T-bar olayı iyimiş :)

15. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    @Sisteki siluet,Dips e dikkat et,cok derin girilen dips lerde omuzu sakatlama riskin cok yüksek,özelliklede daha birkac ay öncesine kadar sadece bikac tane yapabiliyorsan,cok dikkatli ol ve cok derine inme,omuz sakatlandimi spor hayatininda sonuna geliyorsun,kendine süre tani ve cok derine inmeden omuzuna fazla gerilim vermeden yap.
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Nisan 2014 ---
    Bu full Body olayi Body Pump a benziyor,bizim salonda arada katiliyorum bende,50 dakikalik bir program,set arasi felan diye bisiy yok youtube den bi bakiverin.

sthammer ve Sisteki siluet bunu beğendi.
  16. Sisteki siluet

Sisteki siluet Üye

Beğenileri:
    284
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Araştırma Görevlisi
    Yer:
    Ankara
    @Dr.Steelhammer Bahsettiğin gibi yapmak uygun olabilir. Gerçi 1 dakika bana baya uygun. Sıkıntı çekmiyorum onda. Hayatımda da ilk kez set aralarını 1.5 dakika yapacağım onda da merak ettiğim şey acaba kilolar artacak mı?

@Bekci Dikkat edeceğim teşekkürler.

sthammer bunu beğendi.
  17. tnakresss

tnakresss Üye

Beğenileri:
    747
    Ödül Puanları:
    103
    @Sisteki siluet 21 barbell curl ü denedinmi? yorumların nasıl?

Blonde bunu beğendi.
  18. Sisteki siluet

Sisteki siluet Üye

Beğenileri:
    284
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Araştırma Görevlisi
    Yer:
    Ankara
    Cumartesi günü deneyeceğim @tnakresss . :) Önceden yaptığım bir hareketti de bu önkol sıkıntısından sonra ilk kez yapacağım. Bakalım.

tnakresss bunu beğendi.
  19. tnakresss

tnakresss Üye

Beğenileri:
    747
    Ödül Puanları:
    103
    zaten çok ağır girmeyeceğin için umarım sorun olmaz. 2*5 kg. plaka ile yapıyorum gayet yeterli oluyor.

20. Sisteki siluet

Sisteki siluet Üye

Beğenileri:
    284
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Araştırma Görevlisi
    Yer:
    Ankara
    Ben de öyle yapmayı planlıyorum fazlasına gerek yok. Z bar mı barbell mı önerirsin? (kola daha az yük binmesi adına açıkcası ben z bar düşündüm ama barbell dan daha fazla etki alıyorum.)

tnakresss bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş