Sir Ağdadan Sonra

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve Qebs tarafından 5 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Qebs

Qebs Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Aşırı kıl sorunum olduğu için kol sırt ve bacaklarıma her 3 ay'da 1 sir ağda yapiyorum bu 4. kez oldu... Sir ağdadan sonra ise resimdede gördüğünüz gibi aşırı bir iltihaplı sivilcelenme oluşuyor. Ağda düşünenler içinde bir örnek resim olmuş olur. Sivilcelenme erkeklerde çok daha fazla oluyor tabi kıl oranlarına ve uzunluklarına göre... Ancak tavsiye ederim sivilceler geçince 1 ay kıl sorunu olmuyor 1 aydan sonra yavaş yavaş uzamaya başlıyor.

Gelelim konunun asıl amacına;
    SİR AĞDA Yaptırıpta bu sivilcelerle başa çıkan bir arkadaşım varmı acaba ?
    4. Kez yaptırıyorum ancak önerilen hiç bir ilaç fayda vermiyor. Şu anda Kol ve sırt bölgemde BEPANTHEN Krem sürülü

İltihaplı sivilceler için özeriniz varmı krem olarak ? Faydasına gördüğünüz.

2. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    Ağdadan sonra duş daha sonra ağda yağı sürüp 2 gün sonra solaryuma girip sivilceleri minimum orana indirebilirsin hatta solaryuma 2-3 seans girersen daha faydalı olacaktır(güneşte faydalı oluyor ama vücut o durumdayken ben vücudumu saklamayı tercih ediyorum:)).Yanlız ağdadan hemen sonra sakın solaryuma girmek gibi bir hata yapma!

Qebs bunu beğendi.
  3. Qebs

Qebs Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    solaryum falan çok zahmetli olur gibi üstad :)
    Kremle idare etmek zorundayım

4. sessizCiglik

sessizCiglik Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    dostum yasin 25 üstü ve paran varsa IPL yaptir cekme bu zahmeti. ben de sirtima ve omuzlarima agda yaptiriyordum 6ayda1 yaptirdikca daha cok cikiyor. hem bir dakika YUH(kusura bakma) sir agda mi dedin? sir agdaya nasil dayaniyorsun ya. sir de ölür insan. yanaklara sir agda yapinca bile cok aciyor :)

5. bosversen

bosversen Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    bu bildiğin ürtiker. ağda sende alerji yapıyor. bırakmanı tavsiye ediyorum.

6. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    sir ağda sende alerji yapıyor aynı durum arkadaşımda mevcut..çok uğraştık çözemedik bu sorunu..sadece kremlerle geçme süresini kısaltabildi sanırım..bırak demiyeceğim ama nedenin alerjik olduğunu bilerek araştırma yapabilirsin diye düşünüyorum..ürtiker mi bilmiyorum ama ürtikerse de sıcaktan aşırı yorgunluktan ve alkolden uzak durmanı tavsiye edebilirim..

7. onurmete

onurmete Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Student
    Yer:
    İstanbul
    Benim cildim bile aşırı hassas olmasına rağmen bu kadar kızarıp sivilcelenmiyor. Bence ağdaya devam etme bir dermatoloğa görün.

Sayfayı Paylaş