Sipraktin Hakkında

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Senior_Duke tarafından 28 Kasım 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Senior_Duke

Senior_Duke Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba..

Kilo alamadığım için geçen dönem doktora başvurdum..
    Bana Sipraktin adında bir şurup verdi..

Şurubu 3 ay kadar kullandım..
    Kullanmadan önce 55 kiloy'dum şu an 60 klio oldum. (3 ay içinde)
    Bu arada ( Boy:1.75, Yaş:22)

Sipraktin Antihistaminin özellikli, genelde iştah açmada kullanıyormuş.
    Birde alerjik etkisi olabilir dedi.

Bende de kilo almanın yanı sıra epey bir alerjik etki gösterdiği söylenebilir.
    Özellikle genel olarak sırt bölümüm ve en kötüsü suratımda (suratımda oluşanlar çok fazla değil) birçok şişme, kaşıntılı bildiğiniz alerjik şeyler oldu.

Bende bu dönem aldığım şurubu kullanmamaya karar verdim. En azından bir süre.

Birde 55-56 kiloyken karnım dümdüzdü.. Şu anda sandelyede otururken göbeğim kat kat olmaya başladı..
    Çok fazla spor yaptığım söylenemez,, genelde 8 kiloluk dumbell'larla yapabildiğim kadar ağırlık çalışması, 4x10 Snaw, 1x60 + 1x40 toplam 100 kadar mekik çekiyorum.. Birde bildiğiniz oklava ile sırt bölümünü..

Beslenme olarak genede et, yumurta ağırlık şeyleri çok fazla tükettiğimi söylemeliyim.
    Birde bunun yanı sıra yaklaşık 3,5 aydır günde 1 kilo süt içiyorum..
    Sütün yaptığını söylüyor herkes. Bu konuda da yorumlarınızı bekliyorum.
    Acaba Süt mü? Sipraktin mi?

Kısacası sormak istediğim kullanan oldu mu hiç aranızda?
    Birde acaba Sipraktin vücudumda koff et, ödem oluşmasına mı neden oluyordur sizce?

Teşekkürler. ..

Son düzenleme: 28 Kasım 2007
  2. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    1.75 60 kilo bir insanda gobek normal sartlarda olmamasi lazim, bence bu aldiklarinin zamanlamasi sebep olabilir. gec saatlerde tuketilen besinler yaga donusmeye cok meyilli, bir de cok doldurmaktan mide de buyumus olabilir

3. Senior_Duke

Senior_Duke Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Hımm,,

O halde göbek olmasına günlük 1 kilo süt içmem ve bunu genelde akşam saat 6' ile 12 saatleri arasında yapmam neden oluyor..

Sipraktinin bir etkisi yok (göbek olayına) ?

4. Senior_Duke

Senior_Duke Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Birde çok fazla idman yapmıyorum söylediğim gibi. Yani salona falan gitmek gibi bir durumum söz konusu değil. Yaşadığım bölgede böyle bir salon yok.
    Sadece bir dönem yoğun olarak sporla uğraştım,, eski yüzücüyüm.

Kendi başıma evde yaptığım idmanları artırarak

L-ARGININE, GLUTAMINE ve CREATİNE kullanmayı düşünüyorum..

Acaba evde yapılan idman salondaki kadar ağır olmadığı için ve bunları tek başına kullanacak olmamın bana bir zararı olur mu?

Yok zararı olmaz derseniz yukarıdaki üçlüde en çok kullanılan markalardan tavsiyede bulunabilir misiniz? İnternetten sipariş etmem açısından..

Teşekkürler..

5. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Sipraktinin alerjik etki göstermesi ilginç, zaten antihistaminik, yani alerji falan olduğunda kullanılır...

6. Senior_Duke

Senior_Duke Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Peki L-ARGININE, GLUTAMINE ve ornithine üçlüsü için tavsiye edebileceğiniz şeyler..

Sizce çok büyük idmanlar yapmadan alınması sorun olur mu?

Boy uzaması, büyüme hormonu salgılanması açısından?

7. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    arginine ornithine icin sitede "gh max" "aol" diye arama yaptir cikar, glutamine de ayni sekilde. o amnoasitlerin yarari elbette ki vardir ama bence buyume hormonu 2 tane supplement tablet icerek artacak bir sey degil :)

8. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Kubys yazmıştı, bunların ufak dozlarıyla gh arttırmak imkansız diye, yazısını oku istersen...

9. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    öncelikle göbek sorununu süte bağlaman çok yanlış..
    60 kiloda bi insanın kat kat göbegi olmasıyla içtiğin 1 kg sütün hiçbir ilgisi olduğunu düşünmüyorum, o nedenle problemin nedenini besinlerden öte kullandığın ilaçta veya sportif aktivitelerinde arayabilirsin..

3lü supplement desteğinden bahsetmişsin..
    öncelikle ne kadar zamandır sporun içinde olduğundan, hedeflerinden bahsetmelisin..
    bu supplementleri niçin alacaksın? onlardan beklentin nedir? göbek sorununu çözmelerini mi umuyorsun? yoksa çok ağır idmanlara girip günlük besin alımının yetersiz olduğunu düşündüğünden mi ek besine yöneliyorsun?

muhtemelen bu sorulara cevabın hayır olacaktır.. çünkü hafif idman yaptığından söz ediyorsun ve günlük 1 litre sütün göbek yapması gibi hesaplarla uğraşıyorsun..

bu ürünleri kullanmadan önce sana önerim idmanlarına çeki düzen vererek daha verimli hale sokmaya çalışman, mümkünse daha ağır kilolarla kaslarını zorlaman.. bunun dışında beslenme programında da radikal değişiklikler yaparak ilaç alımını kesmen...
    forumda o kadar güzel beslenme programları varki bir tanesini hakkını vererek uyguladığında ilaç almanın ne kadar saçma oldugunu ve kilo almanın da imkansız olmadığını göreceksin..

supplement alımını konuşmak için daha çok yolun başındasın.. ek besin konusuna kafa yormaktansa beslenme programını düzgünce şekillendirmeye ve uygulamaya odaklanmanı öneririm..

kolay gelsin

saydam ve diez bunu beğendi.
  10. Senior_Duke

Senior_Duke Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle önümdeki Aralıktan itibaren başlayıp Temmuza kadar olan 8 ay boyunca evde idman yapmayı düşünüyorum..

Bunun için ilk başta 15 Kg'lık Dumbell set almaya karar verdim.
    Bunun yanında açılı mekik sehpası'da alacağım..

Sitede FleXoR'un yazdığı Evde Dumbell ile çalışma programı ile idmana başlayacağım. Birde karın kasları ve omuz için yazılmış olanlar var..
    Hepsini elimden geldiğince uygulamaya çalışacağım.

Sanırım 7 ay boyunca hergün çalışırsam aksatmadan bayağı bir forma girebilirim diye düşünüyorum.. Zaten istediğim sporla birlikte uygun kiloya ulaşıp vücudumun formda gözükmesi. Önümdeki 7 AY hiçbir işim yok.

Yanlız sorun şu ki büyük çalışma istasyonlarından eve alamam.
    Onun yerine bahsettiğim üzere mekik sehpası almayı uygun görüyorum. Tek sorun büyük istasyonlardan alamadığım için Barfiks çekmeyi nasıl halledebileceğim?

Bu konuda önerinizi bekliyorum..

Birde Dumbell 2'li set ve Açılı Mekik sehpası için (İnternet'ten Sipariş) hangi markaları önerirsiniz? Mekik sehpasını hem karın kaslarımı yoluna koymak için hemde dumbell ile çalışmalarımda sehpa olarak kullanmak için istiyorum.

Yorumlarınızı bekliyorum..

11. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
  12. anac10da

anac10da Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    sipraktin İN ANTİ DEPRESAN İLAÇLARİ İLE KULLANİLMASİ ZARARLİ DİE Bİ YAZİ OKUDUM DOĞRUMU BİLEN WAR Mİ

13. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    anac10da

Lütfen mesajınızı tamamen büyük harflerle yazmayın.
    Okunmayı güçleştiriyor.

saydam bunu beğendi.
  14. anac10da

anac10da Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    tmm yazmam bundan sonra

Sayfayı Paylaş