Sipariş gümrükte takıldığında

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve SAVAŞ74 tarafından 5 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 75 üye.
  1. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    uzun süredir fotoğrafçılıkla ilgilendiğimden yurtdışından fotoğraf ekipmanı getirtme konusunda epey bişey okumuştum.böylece gümrük mevzuatı konusunda az buçuk bilgi sahibi oldum.çıkan sonuç :

-eskiden 300 dolar olan vergisiz ,gümrüğe takılmadan ürün getirtme olayı her zaman için 150 dolar olmuş durumda.yılbaşı,bayram gibi özel günlerde gümrük tarifeleri biraz daha esneyebiliyordu.
    -gıda ürünleri her zaman gümrükte sorunlu olmuştur.
    -ürünün takılması,gümrükte vergi ödeyip ödemeyeceğiniz tamamen gümrük görevlisine bağlı.
    -birinin getirttiği ürün takılmaması sizinkilerinde kolayca geçebileceği anlamına gelmez

site reklamı amacıyla koymuyorum . gümrükten geçirilmeye çalışılan bir montun hikayesi
    http://www.fotokritik.com/forum/138806 # 635472 | Msj. 7 no lu mesaj

2. osmanaga

osmanaga Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    28
    150 euro diye geçiyor mevzuatta

3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    verdiğin siteyi okudum ve resmen sadece kişisel mal getirten birine devletin zulüm ettiğine şahit oldum..
    canım ülkem benim!

4. BEEFCAKE

BEEFCAKE Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Bu hafta içinde 125$ lık siparişim takıldı netritiondan, fedexi 1,2 defa aradım ..yurtdışından supplanemt siparişlerinde tarım ve köyişleri bakanlığından gidip onay almamı + 150 lira konşimento bedeli+ siparişin %20 si vergi+41 lira bilmemne pulu+ depoda beklediği gün kadar para istediler(40-70 lira arası sanırım) ..bende devlete hibe etmeyi seçtim mecburen..Yazıklar olsun

Çok araşrtırdım ve bu tarz siparişlerde mutlaka ups kullanılmalı diye düşünüyorum..deneme amaçlı 2lb prot.tozu söyledim ups ile bakalım ne olacak

5. penny

penny Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
  6. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    konu iherb sitesi ya da gümrüklerin tutarsız uygulamaları ve buna karşı yapılacaklar değil

konu; bir sipariş gümrüğe takıldığında yapılması gerekenler nelerdir
    resmi olarak başvurulacak yollar, alternatif yollar nelerdir, neler yapılabilir, sipariş verilen yer ile ilgili neler yapılabilir....bunlardır.
    her iki konu da birbirinden çok farklıdır.
    dolayısıylla konu dağılmış değildir.

7. HCT

HCT Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  8. maestro_

maestro_ Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    0
    %65 ihtimal geçmez bence :)

9. HCT

HCT Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    siteyi söylemeyi unutmuşum : bb.com

sadece halo yu sipariş etsem hiç olmazsa onun ihtimali fazla olurmu toplam 2lbs. 78dolar civarı ups ile

10. thales

thales Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bu aralar gümrükte bazı sıkıntılar var gibi,takılma oranı yüksek ama gümrükçülerin ne yaptığına akıl erdiremiyoruz:(,kimi geçiyor kimi takılıyor.O yüzden herşeye hazırlıklı ol bence...

11. penny

penny Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    Supplement olarak hiç bir şey geçmiyor. Fedex ve DHL'i almanızın mümkünatı yok. PTT yine oradaki adamın eşref saatine bağlı. Ama bu ara hiç bir şey almayın, bekleyin bir kaç ay netleşsin şu işler.

12. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    sonuç:

kargo aynen iherb'e geri döndü
    DHL ile ekstra ücret almadan yine hızlı bir şekilde geri iletildi, 2-3 gün içinde gitti
    İherb toplam tutarın %80'inin kredi kartı hesabıma geri yükledi
    sonuçta DHL kargo ücreti (iherb'ten bana geliş ücreti)+16.5$ kayıpla bu süreci atlattım.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 09:34 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 09:29 ----------

bu arada belirtmemg erekir; aslında iherb kredi kartına geri yüklemeyi çok önce yapmış

ben siparişi 3 ocakta vermiştim, 5 ocakta mal gümrükte takıldı, aynı gün itirazlarımı yaptım belgelerimi faksladım, 6 ocakta sipariş geriye yola çıktı, 11 ocakta iherb kredi kartıma geri yükleme yapmış...

ben ekstreyi bugün aldım, dolayısıyla bugün gördüm :D

13. anathema

anathema Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ZEYTINBURNU/ISTANBUL
    MERHABA ARKADAŞLAR,TOPİĞİ OKUDUKTAN SONRA BİR DE BEN ARAYAYIM DHL'İ DEDİM VE ARAYIP SORDUM.HALA ESKİ SİSTEMLE YANİ 2011 DEN ÖNCEKİ SİSTEMLE GÜMRÜK İŞLİYORMUŞ.150€ ALTINDAKİLERİN NORMALDE TAKILMAMASI GEREKTİĞİNİ VE BUNUN GÜMRÜK MEMURUNUN İNSİYATİFİNDE OLDUĞUNU SÖYLEDİLER.PEKİ TAKILIRSA NE OLUR DİYE SORDUĞUMDA İSE,ÇALIŞTIĞINIZ BİR GÜMRÜK FİRMASI VAR İSE ONLAR İLE SPARİŞİNİZİ ÇIKARTABİLİRSİNİZ VEYA DHL SİZİN ADINIZA GÜMRÜKTEN ALIR ADRESİNİZE TESLİM EDER DEDİLER.PEKİ BUNUN MALİYETİ NE OLUR DİYE SORDUĞUMDA 300 İLE 600 LİRA ARASINDA SPARİŞİN DEĞERİNE GÖRE DEĞİŞECEĞİNİ SÖYLEDİLER.YANİ TAKILIRSA BOŞVERİN GİTSİN :d

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:42 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:39 ----------

Birde ekleme yapayim.spor salonunda gümrükte çalişan bir arkadaşin söylediğine göre(hangi departmanda ne olarak bilmiyorum ama masa başiymiş) yilbaşindan beri ortaliğin a.....'dular diye brşey söyledi.bilginize..

küçük kemik bunu beğendi.
  14. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    ptt dediğiniz airmail mi ?
    airmaille sipariş takılırsa haberimiz oluyor mu ?
    takılırsa kime mail atıcam :)

15. sarsılmaz

sarsılmaz Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    DOLAR olmuş 1,65 lira...Ne siparişi verecem daha ? Bu kur ile sipariş de versem hemen hemen Türkiye ile aynı paraya patlıyor verilen sipariş. O yüzden riske girmeye değmez. Dolar düşene kadar bekleyecez. Düşmezse de ''elveda yurtdışı alışverişi'' diyecez..Bu kurdan ürün alınmaz..Hele daha da yükselirse dolar hiç alınmaz

16. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    haklısınız bi bakıma..
    firma ismi vermek istemiyorum ama bazı ürünlerde bb.com fiyatına mal satan yerli supplement firmaları var..bence fiyat anlamında bu siteleri yakından takip etmek lazım..

aka1453 bunu beğendi.
  17. küçük kemik

küçük kemik Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    bu arada yurtdışından siparişlerde son durum nedir ? müsteşarlık karar açıkladı mı ? duyan var mı ?

18. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Ben aralık ayında Türkiye sınırına giren paketimden hala haber alamayınca ptt nin sitesinde ne kadar email adresi (özel kalem, halkla ilişkiler...) varsa hepsine DHL global linkini de ekleyerek mail attım. Dedim bu posta aralıkta Türkiye ye girmiş ama ne arayarak ne de gidip Topkapı ptt den öğrenebiliyorum. Takıldıysa bari onu öğreneyim. Yok eğer kaybolduysa postamın faturası 164.93 dolar. Şu anki döviz kuruyla bana 264 TL ödemeniz. Lazım. diye bir mail attım daha biri bile geri dönmedi. 2 gün sonra tekrar bir mail daha atacağım ve bu böyle 2-3 günde bir mail atarak devam edecek. Taki postamı elime alana yada takıldıysa geri gönderene kadar. Artık bıktım bu 2. sefer geliyor başıma. Kaybolan postalardan Ptt nin sorumlu tutulması ve maliyetini karşılaması lazım yoksa hiç akla hukuka uymuyor.

19. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum

arkadaşlar düzeltme yapma gereği duydum..bb.com fiyatına değil bb.comdan biraz pahalı satan firmalar var demeliydim..sanırım kur hesabını acele yaptım..
    yanlış yönlendirdiğim insanlar varsa kusuruma bakmasınlar..

serpico ve TurTaa bunu beğendi.
  20. küçük kemik

küçük kemik Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    walla ben de o siteleri aramaya başlamıştım bi kaç saattir..

iyi ki yazdınız..

Sayfayı Paylaş