sinirimi bozan sorunum

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve neverbackdown. tarafından 12 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    907
    Ödül Puanları:
    123
    merhaba yaşım 15.

durduk yere kavga etmiyorum diye '' korkak '' damgası yiyorum ve aşırı sinirim bozuluyor. Sen kavga edemezsin korkuyosun diyolar.

Ben yaşıtlarımın hemen hemen hepsinden güçlüyüm ama kavga etmek istemiyorum korktuğumdan değil umarım yanlış anlaşılmam. Mesela biri gelip küfür etti diye tekme tokat dövüp başımı derde sokmak istemiyorum. Veya sokakta gelip laf attıklarında kavga etmiyorum bana fiziksel müdahale olmadıkça ama bazı ergen arkadaşlarım anlayamıyor yapamazsın , edemezsin diyorlar birgün kendimi tutamıcam ve birini komaya sokucam diye korkuyorum artık :mad:

2. arda122

arda122 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Benim yaşımdada bana öle derlerdi boşver deyip geçeceksin ergence tavırlar onlar 2 3 sene sonra düzeliyor merak etme

moloday, rockybalboa7 ve neverbackdown. bunu beğendi.
  3. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    907
    Ödül Puanları:
    123
    öyle ama bi insan hiçmi düşünmez kıt mı bu insanlar

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    838
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bilassa lise döneminde görülebilen birşey bu , şahsen lise döneminde bayağı bir çocuğu elimden geçirdim , ama sınıfta onu yaparsan , bunu yaparsan döverim diyipte dövmediklerim oldu mesela ergenliği gereğiyle sizinle uğraşmaya çalışırlar.
    Ben görüşünün tersini düşünüyorum mesela küfreden , bana veya sevdiğim birine karşı ters birşey yapan kim olursa kavga ettim o yüzden olmuştu zaten bütün kavgam.
    Bir şeyi görmemezlikten gelmek bana gelmiyor , bu yüzden başım derde girdiği oldu ama sabıka kaydıma hiç birşey işlenmedi.Nerde durcağını nerde napıcağını bilirsen herşeyin önüne geçersin.
    Ha şunuda söyliyim güç hiçbir zaman dövüş olayında sonucu belirleyici şey olmaz.Akıl bu sonucu belirler.Belki 30 la bench yapabilicek birisiyle karşılaşırsın sen 90 yapıyorsundur ama senden hızlı hareket eder karşındayken sonucu bilemezsin.Dövüşmek söylediğin kadar basit birşey olsaydı Stronger Manler MMAde adam bırakmazdı :)
    Tavsiyem toplumun , okulun , sınıfın önünde sana sataşan birisi olursa , benim yaptığım gibi yapman olur :) sözlü saldırı? fiziksel saldırı? farketmez hangisiyle gelirse gelsin , o hareketi birdaha yaparsan kafanı yere gömerim de , yapsın kafasını yere gömme ama bütün karizmasını çiz elemanı iyice bir döv.Kendimi müdafa ettim de soran olursa öğretmen , polis farketmez.18 yaşındayım , 18 senedir bakış açım bu nederlerse desinler benim müdafam fiziksel ha adımı ağzıma almazlar ben onları görmem , isimimi ağızlarına alırlar ozaman bende onları yerlere alırım..

5. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.491
    Ödül Puanları:
    0
    kendin demişsin zaten ergen diye lise döneminde bende okulda dayılık yapanlara özenirdim şimdi kendime kızıyorum kavgacı tiplerin okulda dayılık yapanların tüm havası okuldan sonra sönecektir yahu kimsede demiyor okuyayım yurt dışında master yapayım iyi bir iş yapayım kariyerim sağlam olsun diye varsa yoksa kavga neyse ilerde hayatla yüzleşince görecekler kavgayı ama bu kavga ekmek kavgası olacak

neverbackdown. bunu beğendi.
  6. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    907
    Ödül Puanları:
    123
    bi girersem sonları iyi olmıcak ama gaza gelmicem dertleri o zaten ben onlar gibi değilim beni çekemiyorlar. o seni döver bu seni döver ne demek ya :D

birde kilom 95 yazdım diye göbeğini kaldıramayan bir insan zannettiniz galiba çevikliğimde iyidir hızımda. Polis olmak istiyorum zaten o yüzden böyle şeylere bulaşmak istemiyorum.

Son düzenleme: 12 Ekim 2013
  7. sthammer

sthammer Guest

yaşıtlarına göre olgun olman güzel bir meziyet, başkalarının ne dediğine takılma, seni buna inandırmadıkları müddetçe sorun yok, muhtemelen ergenler senden çekindiklerinden gücünü merak ediyorlardır, belaya bulaşmaya gerek yok..

rockybalboa7 ve neverbackdown. bunu beğendi.
  8. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    907
    Ödül Puanları:
    123
    Banada aynen öyle geliyor en doğrusu bu sanırım teşekkürler gerçekten.

9. Dying Breed

Dying Breed Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Nefes alıp vermek.
    Yer:
    İSTANBUL
    abi şimdi bu laf ergence olmuyormu hem kavga etmek ergenlik oluyor hemde bu lafı söylemek olgunluk oluyor...NEVERBACKDOWN YANLIŞ ANLAMA KARDEŞİM LAFIM MECLİSTEN DIŞARI SANA Bİ KASTIM VEya LAF SOKMA GİBİ BİR çabam yok.

kendimden örnek vereyim...Ben kendi ortamımda kendime güvenen bu konulardada olsun güvenen biriyim..bana kimse bugüne kadar ötleksinde diyen korkaksın aptalsında diyen oldu...HARBİDEN YA ONLARI SALLA YADA BAŞINI ÇOK ağrıtırlarsa ver ayarını sana kalmış..Ne dicem_?mazide böyle kafamı bozan her sene biri çıkar..Yani ben bu beladan ne kadar uzak dursam ne kadar dahada uzak dursam bu bela bana bulaşacak bu kesin..abi ben adamı 2-3 ay izlerim.baktım dişime göre o zaman onunla ona göre sorunlarımı halederim..ÖTE YANDAN sana ergence kavga et lagaluga yap demiyorum...Ama devamı alt paragrafa ayıralım..

Ama ödleksin diğen insanların bu lafı neden diyebilceğini düşün.Kesin onlar samimi diyorum hayatlarında hiç kavga etmemiş ettiysede arkadaşlarıyla tabiri caizsse ERGEN-BEBE muhabbeti türü bişey yapmışlardır..O yüzden çok canın sıkıldıysa gel benlen bizlen bi konuş.Hadi görüşürüz..CÜMLETEN HAYIRLI BAYRAMLAR......insan sadafı ol.

10. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    296
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Trabzon-Ordu
    Ergenlik çağında güç, dövüş, kim kimi döver muhabbetleri özellikle lise 1 ve 2 de çokça oluyor. Bizim buralarda bi laf vardır. "Teke tek atlay mısın ?" cevap da "nerde" olur. Yapacak bişey yok ya atlayacaksın ya takmayacaksın. Takmazsan korkak olursun malesef. Ama merak etme 1,2 yıla unutulur en garantisi 20 li yaşlarda izleri kalmaz. :)
    Bunlar olması gereken doğanın kuralları. Aşırı testosteron :) Ama kavgadan uzak durmak her zaman iyidir. İlla da kavga olacaksa ayarlanan belli mekanlarda olmalı. Kesici aletler falan olmamalı. Kişi çokça dayak yediği anlaşıldığı anda sınıfın liderleri kavgayı bitirmeli gibi garip garip kuralları da olur.
    Bunlar genelde okula yakın sote yerlerde olur çevrede bir çok kavga meraklısı ergenler toplanır "ooo oooooo ooooooo" diye garip garip sesler çıkartarak destek verirler.

Tabiki sokakta kavga etmek olmaz. Medeniyete aykırı davranışlar olur. Kaldı ki müslüman müslümanla kavga etmez. Arkadaşlarına benim dini inancım kuvvetlidir ve ben müslümanla ne tartışır ne de kavga ederim diye bilirsin. Hem sevaba girersin hem insanlar sana daha farklı bakarlar, saygı gösterirler. Özellikle trafikte çokça işe yarayan bir tavırdır. Bizzat trafikte her daim bunu söylerim. Geçer giderim yoluma.

Unutmayın ki hayatta kavga son çare bile olmamalı...

11. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    907
    Ödül Puanları:
    123
    kimse beni kavgaya çağırmıyo benden çekiniyolar teke tek çağıran zaten olmaz bu gidişle :badgrin: zaten ben bundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum , beni kavga ederken görmek istiyorlar.

kavgaya giremezsin , onu dövemezsin , bu seni döver , korkuyosun diye saçma sapan laflar.

Sayfayı Paylaş