Sinir Sıkışması Yardım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Godofmilk tarafından 16 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Godofmilk

Godofmilk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    merhaba arkadaslar. liseden bu vakite uzanan 8-9 senelık zamanda spor hep hayatımda oldu.herzaman olmasada senenin belli vakitlerinde hep sporla body buildingle ugrastım.geçen yaz bir sıkıntım vardı.ağır giremiyor,cok zorlanıyordum.ellerimin icinde yanmalar,acılar oluyor ve agırlık kaldırırken bu acıları ellerime bezler baglayarak gidermeye calısıyordum.15 kilo ile kol calısırken bileklerim yerinden cıkıyordu.buda beni cok düsündürdü ve doktora gittim.teshis tam olarak belli degil aslında.ama birisi sinir sıkışması diyor biriside romatizmal.ve ben bu sporu seviyorum.6 aydır icim dısım b12 b6 vitaminleriyle doldu.ve suanda eskisi kadar kotu degilim.devam etmek istiyorm acıkcası.ama cesaret edemıyorum.kollarımı guclendırırsem benım ıcın daha iyi olacak gibi geliyor.bileklerim cok inceldi.kollarımda.napıcagımı bılemıyorum.benm sorunumu yasayan varsa yada biseyler bilen benle paylassın.cok ihtiyacım var.sagolun

2. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    bendede şınav çekerken olur iki üç gün gün ağrıdı.

(http://cdn-viper.demandvideo.com/me...eg/B532A319-6D63-4B4B-9BCE-FE460658F469_2.jpg
    bu resimdeki kadının eli ile sıktığı yerde hissederdim en başta acı sonra elimin altı fdağılmış gibi acı içince şınavı çekerdim) ama şınav çekmeden önce biraz bileğimle oynarsam bu acı olmuyor.

çalışmadan önce bileği zorlamadan basit ısınma hareketleri falan yap. bileği çevir vs. ozaman bu başa gelmiyor (bende işe yaradı)

)

3. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Bu resimdeki yerde ben de zaman zaman problem yaşıyorum, dediğin gibi zorlamadan ısınma hareketleri yapmak lazım, sanki damar damar üstüne binmiş gibi oluyor. Özellikle spora ara verdiğim zaman.

4. Godofmilk

Godofmilk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    tunel sendromu diyorlar.2 çeşidi var.bilekte ve dirsekte.tam olarak adını bılmıyorum.benimki dirsekte olan.elimin acısından sınav cekemedımı bılıyorum bende.bi care yok=(((

5. gencebayorhan

gencebayorhan Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    benim de o resimde ki bölge de bir ağrı ve elimi aşağı eydiğimde kocaman bir topak oluyordu.Doktor kıkırdağın yerinden çıkıyor istersen ameliyatla alınır demişti.Ameliyat olmadım ve zamanla düzeldi..

6. Godofmilk

Godofmilk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    yağ bezesi olabiliyor bazen.ama calısmak ıstıyorum fakat korkuyorum.sinir sıkısmasıyla bu isi yapan ve calısmaya dewam eden birileri varsa bekliyorum.

7. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Elinde verileri olan ve konuda uzman olan doktor varken burada başka birisinin görüşünü aramamalısınız. Aksine sakatlık büyüyebilir ya da ameliyatlık da olunabilinir. Kimi durumlarda egzersiz ya da masaj gibi bölgeyi uyarıcılar iyi gelir, kimi zaman daha kötü eder. Bu durumda tecrübe etmiş sporcuların özel durumlarının aynı olmadığı bilinemeyeceğinden yapabilinecek en iyi tavsiye yine doktorun dediklerine uymak ve rahatsızlık kronikleşmeden halledip sağlıklı bir şekilde başlamak en iyisi olacaktır. İstanbul'da iseniz sizlere Erenköy Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'ni öneririm.

Son düzenleme: 16 Mart 2010
  8. alpztrk

alpztrk Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    bilek sakatlıklarının düzelmesi çok uzun süreler alır.. içiniz rahat etmiyorsa mr çektirip başka bir uzman doktora gitmenizi tavsiye ederim

Sayfayı Paylaş