Sinav ve bench press

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Prostagma tarafından 21 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Prostagma

Prostagma Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Ögrenci
    Arkadaslar. Herkes diyorki ben bench press te sinavdakinden daha cok zorlaniyorum. Benim icin tam tersi. Bench pressi kendi vucuduma göre agir ve cok tekrarli cikartabiliyorum. Ama sinavda 10 da tikaniyorum.

2. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Bu alışkanlıkla alakalı. Vücudunu hangisine alıştırdıysan, onda daha iyi olursun.Ben de bench presste çok yüksek ağırlıkları kaldırabiliyorum ama şınavda benden fazla yapan arkadaşlar, bench presste benim kaldırdığımın yarısını kaldıramıyor..
    Sinir sistemini neye adapte edersen, onda daha çok gelişiyorsun.

fbirfn ve Prostagma bunu beğendi.
  3. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    olur öyle. Ben de mesela alkışlı şınavda rahat ediyorum, uzun süreli şınav çekemiyorum diyebilirim. @Dvrmchrky nin dediği gibi adaptasyonla ilgili. Patlayıcı güç çalışan birisi fazla tekrarlı şınav çekerken zorlanabilir.

Yalnız öyle bir durum var. hepsini yapabiliyor olmanız lazım... görünüm için değil, daha güçlü ve sağlıklı olmak için... biz biraz dengesizlik yaratıyoruz iyi bir şey değil.

not: ama 10 şınavdan bahsetmiyorum burada, 40-50 gibi rakamlardan bahsediyorum. 10 şınav çok çok çok rahatça çıkarabiliyor olman gerekiyor, hatta birisini üstüne alıp çıkarabilmen gerekiyor.

Prostagma bunu beğendi.
  4. Prostagma

Prostagma Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Ögrenci
    Setlerde demek istedim. 3 set 10 tekrar tikiyor beni.

Sayfayı Paylaş