Sinav, Barfiks vs...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve sarc4stic tarafından 29 Mayıs 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 36 üye.
  1. bigking

bigking Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    kayseri
    dips hareketinde yardımcı olurmusunuz

merhaba dips hareketini yaparken göğüs arasına çok fazla bir ağrı giriyor neden olabilir yoksa normalmi bilmiyorum ayrıca dirseklerim hep açılıyo triceps dips yaparken kendime yakın tutamıyorum yardım edermisinizweightlifter

2. Tur1

Tur1 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Daha hızlı şinav ve mekik çekmek için önerileriniz nelerdir acaba?

3. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    bunun tek bır yolu var oda daha hızlı ve fazla sınav cekmeye calısmaktır baskda bır yolu yoktur mekıktede durum aynıdır daha fazla ve hızlı cekmeye calısmalısın bır zamn sonra hem hızın hemde tekrarın artacaktır

4. Desperate81

Desperate81 Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    ramazanda ara verdim sadece şınav mekik calıstım vucudu sasırttım 3 cm goguste olcu aldım

5. kratos666

kratos666 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    beyler barfiks cekerken ayagımla 4 kglık dumbell tasıyorm daha iyi sonuc almak için 93 dogumluyum kemik,kıkırdak dokuya omurlara fln zarar verir miyim?

6. drazor

drazor Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba ben ben 12 yaşındayım rahatlıkla 9 barfiks yapabiliyorum bazen okul çantasıyla çekiyorum +2 kg gibi 6 yı buluyorşına 20 üstü gibi sizce gelişimimde bi zararı olurmu ? 3kg la pazu çalşıyorum onuda fazla zorlama diyorlar

7. AsD

AsD Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    drazor kardeşim barfiksi geniş tutuş ense arkasına mı yapyorsun,yoksa biceps için olan dar tutuş çeneye çekiş şeklinde mi? 3 kg lık 'pazu' çalışmana gelince;belinle destek vermediin sürece bir zararı olmaz.

8. vakvakvak

vakvakvak Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kaç aydır şınav çekiyorum En fazla 40 a cıkabıldim. Bir türlü 40 + çıkamıyorum. Boy 1.78 Kg 75 evde çalışıyorum ben salona gitmiyorum. 2 gün de 1 şınav çekiyorum.
    20 - 25 - 15 - 15 - 25 1 er dk arayla bu şekilde arttırmaya çalışıyorum. Ama bir türlü arttıramıyorum. Hemen nefesim kesliyor son set te. tek seferdede 40 a gelınce nefesım kesılıyor. Ne yapmalıyım arkadaşlar arttırmak için ? sırtıma ağırlık koycam dalgıç lar için ağırlık kemeri var ama oda kayıyor şınav çekerken partnerim de yok .

Önerilerinizi bekliyorum. Şınav sayısını arttırmak için . SAYGILARIMLA

9. stapedius

stapedius Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    mugla
    agırlık olarak sırt cantası kullan daha rahat hareket edersin hem kaymaz

10. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar snav barfiks dips gibi hareketler birer bombadır (iyi anlamda:D) bunları nasıl hiçe sayarsınız anlamam. snav gogus kasları için bence mukemmel! bir egzersiz. ben ant renman sonuna eklerim gher zaman . yapmadığım zamanlara gore cok iyi gelişme elde ettim. snavı ant sonunda hızlı hızlı cekerseniz harika bir şişme yakalarsınız. bundan sonraki settede olabildiğince yavas cekmelisiniz. aslında soyle vucudu iterken cabu itmeli ama asla kolları dirsekten kilitlememelisiniz o gerilim hiç kaybolmamalı yani. ondan sonra ortalama 4 saniye içerisinde inişi bitirmelisiniz. yani hareketin negatif kısmını uzatıp kası uzun süre direnç altında bırakıcaz hemen akabinde3 yukarı var gucle iticez(isteyen bu kısmıda yavas uygulayabilir ama bence boylesi daha iyi) ancak yukarıda yuk ekleme verilmeyecek!!! burası cok onemli!! kas hiç bir zaman gerilimden kurtulamayacak ve dewamlı bu tekrarları uygulayacaz taki cıkmayana kadar(zaten cok zaman almayacaktır bu çalışmayla:D) cıkmadığı yerde ayak ucları yerine dizleri yere koyarak(kız snavı yada koolay snav derler) harekete dewam edicez taki cıkmayana kadar. ondan sonra 1 dk ara . bu sekilde bir set daha de4neyin kaslar istriyorsa yapın ama gercekten yorgunluk varsa bırakın 2 setle kalsın. bu harika bir çalışmadır. daha onceden bench yada diğer gogus calısmalarını yaptıgımızı varsayarsak bunuda ekleyerek daha iyi sonuc alabiliriz.(bir nevi onceden yorma prensibi gibi. snavda sınırları zorluyoruz fark burada). dips te sona eklenmelidir. ancak barfiks basa alınabilir malum oldukca zordurr bunlara gore. ama sona ekleyip max çalışırsak oda harika bir etki yaratacaktır. snav , dips ve barfiksten bence vazgecmeyin. bunlar harika egzersizlerdir. itiraf etmek gerekirki snav ve dipsin verdiği pump hissini veren baska bir hareket ben gormedim(kendi adıma konusutyorum). program sonuna (tabii anlattığım şekilde) ayaklar yukarıda ve eller bir birine yakın (omuz hizası yada biraz daha dar) snav yaparak ust gogus açığımı tarihe karıstırdım. sizde yaramamısta olabilir bişey diyemem ama ben cok fayda gordum hakkınıda yiyemem. iiy çalışmalar saygılarımla ...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:42 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:40 ----------

haa burada etki bolgelerini deiştirmek adına el açılarınıda ara sıra deiştirirseniz etki ikiye katlanır. iyi çalışmalar saygılarımla ...

11. Shooo

Shooo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Şınav Çekme

Arkadaşlar ben ortalama 25 şınav çekiyorum bu sayıyı nasıl arttırabilirim

12. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    bu işte ilerlemiş olanlar şınavı bench pressten önce yüksek tekrarla girerler

barfixide sırt hareketlerinden önce yüksek tekrarla girerler

dipse gelince bunu göğüs gününde extra ağırlık takarak yaparlar

13. crossfit

crossfit Üye

Beğenileri:
    314
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    oncelikle merhabalar merakım uzerıne tum yazılanları okudum ama su ayrımı da yapmak ıstıyorum hacim mi istiyoruz yoksa kuvvet mi dayanıklılık mı? kuvvet ve dayanıklılık ıcın sınav barfiks birebir arkadaslar size kendi programımı yazıyım..benım programım 6 setten olusuyor ve her set arasında 1 dakıka dınlenıyorum ve mesela 3. settekılerı hıc dınlenmeden arka arkaya yapıyorum bu tum setler ıcın boyle..ıste programım
    1.set
    25 şınav...8 barfiks...8 bar dips
    1 dakıka dınlendım daha sonra..
    2.set
    24 t-push hareketı 7.5 kg dambıl ıle
    12 shoulder press 35 ile
    24 ön kol 30 kg ile
    3.set
    25 şınav..8 barfiks..8 bench dips
    4.set
    12 shoulder press 35 ile
    24 ön kol 30 kg ile
    5.set
    25 şınav...8 barfiks...8 bar dips
    6.set
    12 shoulder press 35 ile
    24 ön kol 30 kg ile
    bunların tumumu 30-35 dakıka arasında bıtırıyorum

daha sonra benım cerez olarak nıtelendırdıgım 3 set 24 tekrar 25kg on kol
    3 set 6 tekrar bar dips
    3 set 20 tekrar kucagıma 20 kg alıyorum bench dips
    3 set 12 tekrar shoulder press 35 kg ile

tum bunlardan sonra 15 dakıka boyunca aralarda dınlenerek yapabıldıgım kadar squat yapıyorum..yıne daha sonra 15 dakıka boyunca mekık hareketlerıne devam edıyorum..haftada 2 de halı saha maçlarına gıden bırıyım boyum 1,86 kılom da 80..o kadar vucudu sısıren hacım yapan ınsanlardan daha dayanıklı oldugumu da bılıyorum kı zaten hacım ıcın yapılanlar gosterıs ıcın oluyor genelde...adam sınav cekemıyor bench presste yapıyorum dıyor...adam barfıks cekemıyor makınada bılmem ne yaptım dıyor..vucudunuzu hantallastırmayın hareket kabılıyetı yuksek kardıyosu olan hareketler secın ne yapacaksınız 48 cm kolu amacı ne ne ıse yarar hantallıktan baska bır sey değil..ne yapacaksın top gıbı sısmıs goguslerı..soyleyın tum kuvvetlı adamları hangısının kolu 48 cm..vıladımır klıcko..urijah faber..mıke tyson....vs hepsi kuvvet dayanıklılık calısıyor..ronnie coleman hangısınden gucludur soyleyın hangısınden dayanıklıdır ronnie coleman ıle kossalar kım daha once gelır adamın yaptugu sadece dunyada daha fazla yer kaplamak o kadar..kavga etmek ıcın spor yapmıyoruz emınım ama alın bır kısıyı 1 yıl body calıssın..alın bır kısıyı daha usttekı porgramı veya benzer bır program calıssın ama baslamadan once tum dıger vucut yapıları bırbırıne aynı veya cok yakın degerler olacak..emın olun bodycı 5 dakıka dayanamaz dıyeceğim odur tek seferde 100 basmak onemlı degıl 20*5 yapıp devamlı dayanıklı olacaksın..neyse yazdıkca yazarım ben boluk boluk oldu ama aradan cıombızla cekıp alırsınız

Sayfayı Paylaş