Sinan Şamil Sam yoğun bakımda

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve SerTkaN tarafından 21 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. SerTkaN

SerTkaN Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Konya
    Dünya Şampiyonumuz, son dönemlerdeki yoğun bira tüketimi nedeniyle yatağa düştü, sevenlerini üzdü.

Rakiplerine bir zamanlar ringi dar eden ve Dünya Şampiyonluğu’na ulaşıp “Boğazın Boğası” lakabını alan milli boksörümüz Sinan Şamil Sam, karaciğer yetmezliği nedeniyle kaldırıldığı hastenede yoğun bakımda tutuluyor.

WBC Dünya Kıtalararası Ağır Siklet Boks Şampiyonu olma başarısı gösteren ve geçen çarşamba gecesi kan kusması nedeniyle acilen 29 Mayıs Hastanesi’ne yatırılan Sam’a karaciğer nakli yapılmasının söz konusu olduğu öğrenildi.

Hepatit B’yi bira tetikledi

Sporu bıraktıktan sonra kendini alkole veren Sam’ın durumuyla ilgili bilgi aldığımız amcası Eşref Sam, “Karaciğeri iflas etmiş durumda” dedi. Amca Sam, yeğeninin doğuştan Hepatit B virüsü taşıdığını belirterek şunları söyledi:

“Boksu bıraktıktan sonra fazla alkol almaya başladı. Sürekli bira içiyordu. Son dönemde alkol tüketimi artınca bu durum Hepatit B’yi tetiklemiş ve karaciğeri hasar görmüş. Daha önceden ameliyat olmuş ve safra kesesi alınmıştı. Şimdi karaciğer nakli de sözkonusu.”
    Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç de Sinan Şamil Sam’ın, alkole yönelmesinin üzüntüsü içinde olduklarını belirterek, “Kendisini bu illetten kurtarıp, Türk boksuna kazandırmak istiyoruz. Onu, Milli Takım’ın başına getireceğiz. Öncelikle vücudunun alkolden arınması lazım” diye konuştu. Doktorlar ise Sam’ın durumunun iyiye gittiğini, ancak riski göze alamayacakları için yoğun bakımda kalmasını uygun gördüklerini söylediler.

Türk boksunun altın yumruğu

23 Haziran 1973’te Frankfurt’ta doğdu. 191 cm boyunda. 9 kez Türkiye şampiyonluğuna ulaştı. 1995’te Dünya Amatör Boks Şampiyonası’nda Ağır Siklet’te gümüş madalya aldı. Avrupa Amatör Boks Şampiyonası’nda 1993’te Hafif Ağır Siklet’te gümüş, 1998’de de Süper Ağır Siklet’te bronz madalyanın sahibi oldu. 1999 yılında Amerika’nın Houston kentinde düzenlenen Dünya Boks Şampiyonasında ağır siklet kategorisinde ülkemize altın madalya getirerek, bu alanda bir ilke imza attı.

KAYNAK:http://www.hurriyet.com.tr/spor/amatorsporlar/16573477.asp?gid=373

Ekli Dosyalar:

2. atesdagli

atesdagli Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Umarım tez zamanda şifa bulup boks u aktif olarak yapamasada yapmak isteyen geçlere iyi bir yol gösterici olur.

3. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Adam gibi adamdır. En kısa zamanda iyileşecek.

4. HughJackman

HughJackman Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Acaba sadece bira yüzündenmi:S.Ben pek zannetmiyorum.Zamanınnda mutlaka karaciğere etki edecek çeşitli takviye-doping tarzı maddeler kullanmıştır gibime geliyor.(Tabi gerçek nedir bilemem).Bu haberi ilk duyunca aklıma direk alacağım protein tozu geldi ve bir defa offf çektim:).Ne yapsam diye... :S

5. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Bizim burada günün 12 saat alkol içip, ayyaş gibi gezene adam demezler.

6. TheSingleWolf

TheSingleWolf Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Adana
    bizim burdada kötü duruma düşen birisinin arkasından konuşana adam denmez :)

7. atesdagli

atesdagli Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Sinan Şamil SAM kazandığı maçlardan sonra ring in içinde Türk bayrağı sallayan bir insandır başkalarını bilmiyorum ama kazandığı maçlardan sonra kendisiyle gurur duymuşumdur hiçkimse bir başkasının iç dünyasını veya yakın çevresiyle, ailesiyle yaşadığı sorunları bilemez sporcu sporu bıraktıktan sonra ne yapmışsa kendisine yapmıştır yapmamış olmasını şu an kendisi dahil herkes istiyordur eminim ama zamanı geriye almanın mümkünatı yoktur bu nedenle insanların ne tür sorunlar yaşadığını bilmeden nasıl bir ruh haline sahip olduğunu bilmeden yok bizim oralarda şöylesine bunu derler böylesine bunu derler gibi yorumlar yapmak pek uygun olmuyor kim ne yaparsa kendisine yapar başkalarının adamlığını değerlendirmek burada bizlere düşmez sadece bizlere değil hiçkimseye düşmez.

8. gencaynet

gencaynet Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    alkolden oldugunu zannetmıyorum.....ya doping, steroıd vs geldı aklıma yada supplement takviyeler geldı ve korktum.........:(

9. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    alkol komasına girdigi söyleniyordu. almanyada yaşyan bi arkadaşım yürüyemiyecek hale gelene kadar içtigini söylemişti. bu ayrıca internete de düşmüş bi haber alkol bagımlısı oldugu karacigerinden rahatsızlanmasına bunun neden oldugu söyleniyor. belkide sadece alkol yüzünden patlak veren bi rahatsızlık degildir bunu söylemekte doğru olmaz.
    herşeyden önemlisiysee saglıgına kavuşmuş olması sevinç verici...

10. ALPOGAN

ALPOGAN Yeni Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Alkolden neden olmasın ? Alkolü çok zararsız birşey sanmayın bence. Benim eniştem, haftada 2-3 gün, bir küçük rakıya eşdeğer oranda alkol alırdı. Sonunda alkolik hepatit ve siroz gelişti. Üstelik hepatit b felan da değildi.Yani alkolün de sigaradan pek farkı yok. Sigara akciğerlere,beyne ve kana zarar veriyor alkol ise mideye,bağırsağa,karaciğere ve pankreasa zarar veriyor.

Bakın karaciğer cerrahı geldi İstanbul'a sempozyuma. Prof.Dr.Aleks Musat diye bir adam.. ''Günde 1-2 duble alkolün bile karaciğeri mahvedebileceğini'' söyledi. Siz alkol alanlara dikkat edin, hepsinin de karaciğerinde grade 1-2-3-4 şeklinde yağlanma vardır..Çoğunun kolesterol,lipid vb sağlık sorunları vardır.

Ben hiçbir ilacın da alkol kadar karaciğere zarar verdiğini görmedim şimdiye dek. Kemoterapi ve kortizon ilaçları hariç. Ayrıca Sinan Abi'nin steroid vs kullandığını hiç sanmıyorum. Çünkü Sinan Abi, en parlak dönemini yaşarken vücudu ortadaydı. Allah(c.c) aşkına steoroid kullanan bir adam vücudu mu vardı Sinan Abi'de ? Yağlı ve gayet normal bir vücudu vardı..Allah(c.c) vergisi bir güçle ve çalışmayla başarı elde etti. Steroid yada hormonla değil.

11. scream4586

scream4586 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    10
    sinan şamil sam suplement yüzünden karaciğeri bitti adam ankarada inanmayan gidip sorar kendimizi kandırmayalım suplement bazı insanlarda karaciğere çok fazla etki ediyo herkeste aynı olmayabilir bazı insanlar diceklerki ben 5 senedir 10 senedir kullanıyorum bunu şuna benzetebiliriz bi adam var 60 senedir sigara içiyodur herhangi bi sorunu yoktur bi adam vardır 5 sene içer akciğer kanseri olur bunun gibi

Sayfayı Paylaş