Simitler ve göbek..

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve tzadiqel tarafından 2 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. tzadiqel

tzadiqel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Acım büyük arkadaşlar.. Yeni yılbaşında çıktık ve ben biraz kaçırdım ipin ucunu malesef neyse sorum bu değil girişte itiraf ediyim dedim :))

Soruma gelecek olursak ben 2 aydır fitness yapıyorum, amacım sıkılaşmak ve fit gözükmek. Hacim kazanmak için bu sporu yapanlara saygım sonsuz ancak ben parçalı ve fazla hacmi olmayan bir vücut istiyorum. Fazlasına gerek yok.

Ağırlık altına girmeden önce her antremandan önce mutlaka en az 20 dk kardiyomu yaparım. Yaklaşık 200 kalori yakarım koşarak ayrıca önceden tükettiğim kola, beyaz ekmek, şeker gibi besinleri tamamen kestim. Haftada 5 gün gidiyorum antremana. Çaya vs şeker atmıyorum ama tatlı ve kebap konusunda aynı şeyi söyleyemem onları yerim yine ve vicdan azabını da çekerim. Ancak şu bel tarafındaki yağları yakamadım fazla. Yakıyorum ama çok yavaş. Acaba bişey söylemek için çok mu erken ? Mayıs'a kadar baya yanar diye düşünüyorum ama böyle oldukça moralim bozuluyor bugün ölçtük hocayla başlarken 88di şimdi de 88. Yapabileceğim neler var fazladan ya da var mı ?

Bu konunun da üyelere yardımcı olacağını düşünüyorum. Şimdiden teşekkürler :))

2. tzadiqel

tzadiqel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yaşım 19, kilom 73 boyum 1.84 bu arada

3. ilkerce

ilkerce Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    cardiyoyu artır 20 dk yetmez. zaten ılk 10 dk sı ortalamayla karbonhıdrat ykaıyormus. sen 30 dk 35 dk yaparsan ıyı olur.

4. EmreAydn

EmreAydn Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    ilk 15-20 dk.arası karbon hidratlar yanar. 30 dk.ya kadar da vücut proteinleri tüketir. 30 dk.dan sonra vücut yağ depolarını tüketmeye başlar dostum . bu arada nabızının da 120-150 arası olmalı . kardiyo da kendi temponu bul (tıkanmıycak şekilde) sonra yapabildiğin kadar yap . başarılar ;)

5. ilkerce

ilkerce Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    KARDESIM SIRALAMAYI YANLIS YAPMISIN. ONCE KARBONHIDRAT, SONRA YAG, EGER ANTREMAN UZUN OLURSA VE KARSILICAK ENERJI KALMAZSSA PROTEINI ALIR.

edit (diez) : kurallar gereği büyük harf kullanmayınız.

Son düzenleyen: Moderatör: 4 Ocak 2014
  6. EmreAydn

EmreAydn Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Eyvallah kardeşim düzelttiğin için bende bu sayede doğrusunu öğrenmiş oldum :)

ilkerce bunu beğendi.
  7. tzadiqel

tzadiqel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Anladım çok teşekkürler bundan sonra 35 dk yapacağım kardioları. Peki bişey söylemek için daha çok mu erken 2. ay ?

8. cajhann

cajhann Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Mrb arkadaşlar ben yeni üyeyim bana bir konuda yardımcı olursanız sevinirim.yeni vg ye başladım yaşım 36 boy:175 kilo 80 göbek: 98cm.gördüğünüz üzere karın yağları problemim var.hem de beni aşırı rahatsız ediyor.bana yavaştan yavaştan bunu eritme olayında yardımcı olursanız valla çok makbuke geçer.iyi çalişmalar

9. HitHotDoe

HitHotDoe Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    kardeş ben 4. aya girecem 80 kiloydum bel 94 dü kardiyo olarak 25 dk koşu 20 dk bisiklet ile şuan 69 kilo oldum bel 84 bence motivasyon azim çok önemli bişey ayrıca salonum uzak yarım saat geliş ve gidişler var 1 - 1.5 saat kadarda ağırlık çalışıyorum yağları iyice yakana kadar kardiyoyu uzun tut abdominal çalışmayı unutma 2-3 ayda toparlarsın bence

10. cajhann

cajhann Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    mrb kardeş teşekkürler motivasyon verdiğin için.cahilliğime ver ama abdominal ne ve nasıl yapmalıyım?
    Haftada ne kadar sıklıkla gideyim mesela?cardio ve ağırlık aynı gün mü ayrı mı?bir de beslenme hakkında bilgiler verirsen sevinirim.iyi çalışmalar

11. HitHotDoe

HitHotDoe Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    kardeşim abdominal karın bölgesidir nasıl çalışman gerektiğini anlamışsındır ve haftada 4 gün git derim pazartesi salı perşembe cuma şeklinde bisiklette 5 dk ısınırsın ilk ağırlığını çalışırsın en son cardio nu yaparsın ben öyle yapıyorum yararını görüyorum o yüzden sanada tavsiye ediyorum

12. tzadiqel

tzadiqel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Diyetine çok önem verdin mi ?

13. HitHotDoe

HitHotDoe Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    diyet yapmıyorum fakat günlük kalori ve protein alımına dikkat ediyorum

14. Destiny

Destiny Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    "Ben çok hacim istemiyorum,şişmek istemiyorum." gibi lafları bırakarak işe başlayabilirsin.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

15. tzadiqel

tzadiqel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ukalalığı bırakırsan düşünürüz :)

Sayfayı Paylaş