simetrik vücut problemi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve devilemre tarafından 18 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. devilemre

devilemre Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    arkadaşlar ben 19 yaşındayım 60 kiloyum bu spro 2 aydır yapıyorum 2 ay önce 54 55 kiloydum bu sporla 5 kilo aldım.

fakat sağ kolum sol koluma göre daha kalın.
    sağ biceps tiriceps ve omuz sol kola göre daha çok belli oluyor ayna karşısında ikiside sıktığımda fark gözle görülüyor ayrıca sol trapezius sağdan daha iri duruyor

bunları düzeltmek için napabiliim. mesela antremanlarıma fazladan 2 3 tekrar sol kol çalışsam belli bi süre sonra düzelirmi yardımlarınız bekliyorum sizin cevaplarınız benim için çok değerli

kafa_kafa_kafa_kafa_kafa_kafa_kafa_kafa_kafa_kafa_kafa_kafa_kafa_kafa_kafa_

2. FitFighter

FitFighter Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Ankara
    Dumbell lar la çalış daha simetrik olur . Aynı zamanda forumu oku . Okudğum bi yazı hatırlıyorum ayna karşısına geçip poz vererek küçük asimetriklikler giderilebiliniyormuş bi bak foruma.

devilemre bunu beğendi.
  3. devilemre

devilemre Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    teşekkür edrim o yazıyı okudum fakat bana saçma geldi poz vererek gözle görülen bi asimtrikliği düzeltebileceğimi sanmmıyorum

4. FitFighter

FitFighter Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Ankara
    Gerçekten çok büyük bir fark var gibi yazıyorsun foto koyabilirsen daha fazla yardımcı olmaya çalışabilirim.

5. devilemre

devilemre Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    sağ biceps saol bicepsten 2.5 cm daha kalın

6. Vaas

Vaas Yeni Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Kardeşim 2.5 cm gerçekten büyük fark. Bence aradaki fark 0.5 cm e düşene kadar sadece küçük kolu çalıştır. Büyük kol zaten sırt ve göğüs çalışırken azda olsa çalışır.

devilemre bunu beğendi.
  7. devilemre

devilemre Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    başka çarem yok dediğin gibi öyle yapıcam artık teşkür ederim değerli yorumlarınız için

8. coke

coke Yeni Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Izmir
    sol kolunun kaldırabilidği ağırlıkla ve bar ile çalış.birini çalıştırıp birini çalıştırmamak yanlış.diyelim bara 10 kg taktın.sol kolun 10 tekrar yapıyor ama sağ kol 10 tekrarda hissetmiyor bile 10 kg ile çalış.dumbbell ile birini çalışıp birini çalışmamak yanlıştır.bar ile eşitleyene kadar çalış sonra alternative'lere geçebilirsin.

devilemre bunu beğendi.
  9. Benan

Benan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    toparlayacaktır kardeşim bir sebebten hızlı gelişmiş tek kolun. benimde sol kolum 1 1.5 cm önde gidiyordu ayrıca sonra sag kolum kırıldı alçı falan sol 40 iken sağ 33 34 lere kadar düştü alçıda daha sonra başladıgımda şuan eşitledim maximum limitlerden sonra büyüme yavaşlıyor zaten eşitlersin.

devilemre bunu beğendi.
  10. devilemre

devilemre Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    vallaha moralimi düzelttin kardeşim allah razı olsun moralim çok bozuluyodu ayna karşısına geçince nasıl düzeltebilirim veya düzelebilirmi diye soruyodum kendime sürekli ama biraz daha sol ağırlıklı çalışacam demekki

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 03:55 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 03:52 ----------

anladım çok teşekkür ederim sol ve sağ çalışmaya devam yine .

zaten 10 kg la çalıştığımda sağ kolla 12 tekrar yapıyorum rahtlıkla fakat solla 12 tekrar yaparken çok zorlanıyorum böyle bi süre devam etmeyi planlıyorum ağırlık arttırmadan

Sayfayı Paylaş