Sigara zayıflatırmı body için zararı nedir ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve fucxi15 tarafından 30 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. fucxi15

fucxi15 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba ArkadaşLar Ben 16 yasındayım 17 me gırıyorum Önce fiziğimin zayıf oldğunu dusunuyorum sizce nasıl

Boy 1.66

KiLo : 53

2 senedir Sigara İçiyıroum bırakamıyorum . Ve benı zayıflattığını dusunuyorummm

1 fiziğim sizce zayıfmı

2 Sigara zayıflatırmı

3 Body için zararı varmı

2. zrb20

zrb20 Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    53
    valla arkadaş ben 4 ay oldu bırakalı 135 kg civarıydım .. ama hiç spor yapmadım bırakınca şimdi 30-35 kg daha aldım. acil perhize ve idaman a
    b aşladım

3. fucxi15

fucxi15 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    önceden kaç kiloydun kardes

4. umut205gti

umut205gti Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    çorlu
    sigara iştahı keser
    body için zararından çok genel olarak zaten zararlı birşey . damarların genişlemesini engeller , kan akışını yavaşlatır , oksijen alımını zayıflatır vs.vs.

fiziğin bence zayıf.

5. zrb20

zrb20 Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    53

25 yaşıma kadar 110-120 kg dım ama o zamnlar amatör olarak savunma sporları yapılan bir salona gidiyordum ve amatör güreş idmanı yapıyordum. bıraktıktan sonra sporu 130-135 arası gezdim.

sigarayı bıraktıktan sonra 165-170 lere vardım sanırım.. ama hareketkısıtlamasıolarak sadece mekik vb. hareketlerde zorluk çekiyorum. ağırlık ve şınavda fazla zorlanmıyorum

6. bet10

bet10 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    sigaranın zayıflatması sadece iştahı kesmesiyle ilgili yani fazla yemek istemediğiniz için kilo da alamıyorsunuz. sigarayı bırakanların kilo alması da canı sigara istediğinde birşeyler atıştırması nedeniyle oluşuyor diye biliyorum.

zrb20 senin boyunu merak ettim, 165 kilo bir adam rahat şınav çekebiliyorsa boyu 2m vardır:D

7. zrb20

zrb20 Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    53

boy 188 civarı. şınavı rahat derken anca 10 tane çekebiliyorum.. kilomu söylemeden kimse 165 demiyor 130-140 tahmin ediyor. çıkıntı göbek yok .. yağlanma heryerde:)

8. oniks

oniks Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sigaranın kio verdirdiği doğru çünkü bağışıklık sistemini zayıflatıyor.Damarları daraltıyor,kanın vucudda rahat dolaşmasını engelliyor. Akciğerleri tahrip edip nefes darlığına,çabuk yorulmalara neden oluyor.Yani kısacası body yapacaksan uzak dur.Çünkü sigara vücuddaki atp sentezini engelliyor bu da kasların gelişememesi demek,ayrıca kan dolaşımına zarar verdiği için kasların yeterince beslenememesine ve gelişimin negatif olmasına neden olur.

o yüzden sigara içmeyin zayflamak için doğal yöntemleri deneyin

9. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    oniks...dediğinden özetle sigara kas gelişimini etkiliyor bende merak ederdim vg ye etkisi nedir. sigaranın..demekki kasın gelişmesini etkiliyormuş..o zmana hemen sigarayı azaltıryor vede inşşş kısmet olursa bırakmaya çalışıyorum..umarım başarılı olurum sigarayı bırakma konusunda...

10. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    içinde 400 farklı zehir bulunan bir maddenin, her birinin en az 10 zararı olsa, toplamda hangi zararını saymak gerekir bilemiyorum :D

Azi bunu beğendi.
  11. oniks

oniks Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    en güzeli olur senin için. eğer iradeli ve azimliysen kesinlikle bırakırsın emin ol. Benim babam ilkokul 5.sınıfa giderken başlamış sigara içmeye 40 yaşına kadar sigara içiyordu. Daha sonra yüksek tansiyon başladı doktor sigarayı kesinlikle bırakmasını söyledi ve babam doktorun sigarayı bırak dediği gün çok iyi hatırlıyorum son üç sigarası vardı o son üç sigarayı kırdı ve çakmağınıda çöpe attı.:D
    yaklaşık 11 senedir sigara içmiyor kendisi. Azimliysen kurtulursun o beladan.
    sana başarılar diliyorum ve bırakacağına inanıyorumthums:

Sayfayı Paylaş