Sigara (lutfen bir izleyin)

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Duke tarafından 13 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Duke

Duke Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar sigara ve zararlari ile ilgili bir video izledim, ve gercekten cok etkilendim. Sizlerlede paylasmak istedim, lutfen sonuna kadar bir izleyin, sigara icen veya icmeyi dusunenlerin mutlaka izlemesi gerektigini dusunuyorum.

umarim sizlere ve foruma bir katkisi olur:

http://videogaleri.hurriyet.com.tr/Video.aspx?s=5&vid=2946

400 Adet sigara ile yapilmis, dusunsenize, gunde 4 tane icseniz, 100 gun gibi bir surede vucuda biraktigi etki bunun gibi olabilir, 4 ay bile degil!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

not: forumda varsa ozur dilerim, ama bulamadim

Son düzenleme: 13 Şubat 2009
    Ibrahim, vires, castorpollux ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. Duke

Duke Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Simdi bu etkileyici videonun uzerine dusunuyorumda,
    Spor yapmayipta sigara veya alkol gibi seyler kullansaydi vucut gelistiriciler, yaklasik bir hesapla;

Gunde 1 paket sigara 5YTL x 30 Gun = 150YTL bir ayda
    Icki ictiklerini hic dusunemiyorum bile, bir icki ne kadardir? Korkunc bir para..

150YTL YTL ile ne alinabilir?

Tanesi 500 kurusluk cift sarili yumurtalardan 300 tane cift yumurta? Gunde 10 cift sarili yumurta gibi birsey, beyazindan mi protein saglaniyor, dusunsenize kac gr protein alabilirsiniz sadece sigara icmeyerek..?

Veya tavuk gogsu.. Yanlis hatirlamiyorsam, 500gr tavuk gogsu 5YTL civariydi. Yaklasik 30kg tavuk gogsu alabilirsiniz dusunsenize!

Bu liste boyle uzayipp gider, sadece sigara icmeyip spor yaptiginizi varsayarsak paranizin "cope gitmeyen" yonunu anlatan liste.. Size saglayabilecegi saglik, guc ve ozguvende cabasi..

Bunlar sadece sigara icindi, birde icki vs yi dusunun.. Spora neler borcluyuz aslinda, alin size degisik bi bakis acisi :)

Coyote bunu beğendi.
  3. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    çok haklısın. eyer alkol & sigara kullanırsan : hem kendini öldürüceksin ! hem paran gidicek ! hemde cehennemde yanacaksın ! bukadar basit...

Duke bunu beğendi.
  4. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Cok etkileyici bir deney yapmislar. Yapanlardan ve bunu bize gosteren arkadaslardan Allah razı olsun. Paranızı cope atmayın, spor yapın.

Duke bunu beğendi.
  5. Duke

Duke Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    gercekten cok felaket bir durum ya, zararli oldugunu biliyordum sigaranin, ama bu kadarini tahmin etmemistim acikcasi, hemde 400 sigarada/1 seneden cok cok daha kisa surede!!

6. qadir

qadir Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    esinlikle sigarayı önermiyorum ayrıca güzel bir konu.
    Ama sigara 100/100 böyle bir etki yapmıyor aslında. Mesela piyasada normal sigaraların onda biri kadar zifir we karbonmonoksit içeren sigaralarda var (kent white). Bununla beraber tahmini söylüyorum çekilen dumanın yarısı dışarı gidiyordur. Aynı zamanda sigara içmeyi kestiğinizden 2 saat sonra vücut kendini başta akciğerler olmak üzere yenilemeye başlıyor. Videodaki sonuç gibi olsaydı zaten kesinlikle insan fazla yaşayamazdı.

7. Duke

Duke Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    light sigaralarin normallerine gore cok daha zararli oldugunu duymustum, emin olmamakla birlikte farkettirmeden daha cok ice cekildigi icindi yanilmiyorsam?

8. ducker

ducker Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    sigarayı bırakıyorum abicim buraya kadarmış..
    paylaşımın için teşekkür ederim

9. Ibrahim

Ibrahim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Dornasi
    Yer:
    Almanya
    Gerçekten ne kötü bişeydir ilk kez görüyorum tiksindim yav