sigara ile ilgili

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve neverbackdown. tarafından 20 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    907
    Ödül Puanları:
    123
    Merhaba şu anda inanın umrumda değil ama yanlış mı düşünüyorum sizce yani yaptığım geri kafalılık mı ?..Sadece çok saçma bir şey mi yaptım onu merak ediyorum.
    Kız arkadaşım cumartesi buluşalım demişti.Sonra bugün yarın ne zaman buluşalım dedim.Kesin buluşucazmı gibi laflar etti.Başka arkadaşına söz vermiş falan filan masallar anlattı sonra ama olsun buluşalım dedi, neyse tamam dedim
    Gayet iyi gidiyorduk bu güne kadar.Sigara içiyormuş işte neyse bu sorun değil dedim.Sonra baktım karşında içersem sorun olmaz dimi filan diyor bende olur dedim.Sonra olmaz canım gibi biraz egoist laflar etti.Tabi sinirlendim iyice ilkten nazikçe anlattım sonra baktım hala aynı tavırda sert bi şekilde söyledim.Tamam ya gibi bir cevap verdi en sonunda.

Sigara içiyorsan iç ama karşımda içme dedim yani.Ondan sinirlendi heralde saçma sapan sebeplerle kavga çıkartıyor şimdi.Valla nasıl bir ailede yetiştirilme tarzına bağlı heralde.Babam bile karşımda sigara içmezdi benim ki bu **tan şey yüzünden az daha sevdiklerimi kaybedicektim ben.Nerde buluşucaz dedim yarın karar veririz dedi..

Şu anda gerçekten sinirliyim yani kendisi istedi üstelik başta numarasını verdi.Başka bir dünya kız var inanın umrumda değil ama yinede kendim gibi davranıyorum yapmacık olamıyormuşum bunu anladım

2. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    185
    Ödül Puanları:
    53
    O kıza yavaştan yol ver dostum.sana saygı duymuyor.

neverbackdown. bunu beğendi.
  3. Kriyus

Kriyus Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    :D yeşilaycımıısın kardeşim içen içsin bırak neden bunu bu kadar büyüttün büyüdüğünde gireceğin ortamların %90nında sigara içilecek çok büyütülcek bir şey değil esrar sarıp çekmiyor ya yanında :)

4. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.154
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Bu karsimda sigara icme egosu büyüklerimizden cocuklarimiza,genclerimize gecen bir ego tatmini sanirim,yaa ne alaka,resit olmus bir insan istedigini yapar,ayrica sigara ve saygi ne alaka?yada karsinda icse ne olur icmese ne olur?bu mereti icmek tabiki övünülecek bisiy degil ama iciyorsanda bu mereti gizleyip saklamaklami icilicek,sen ictigini bildigin halde yaninda icmemesi sana ego tatmininden baska ne kazandiricak?hah aferim bak sigara iciyor ama benim yanimda icmiyor mu diceksin?ne alaka arkadaslar gecin bunlari artik.

2pacist bunu beğendi.
  5. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    907
    Ödül Puanları:
    123
    Yeşilaycı değilim sporcuyum , pasif içiçi olucam en basitinden.O iğrenç kokuyu duymak zorundamıyım diye sorayım ? Peki onuda geçtim 1 saat sigara içmezse ölür mü ? Şu forumda bile sigara içenleri savunuyorsanız bir şey demiyorum.Onuda geçtim bir kız içmesi ne kadar itici bir şey.Spora karışırken dert yok ama biz yanımda yakma diyince olay oluyor.Milyon tane kız var zaten umurumda değil.. Yanımda spordan bahsetme diyince sorun yok ama sigara diyince böylemi oluyor :D Hadi bu kadar dert edinmezdimde sonra içme diyince bi egoist laflar ki içerim canım içerim sanamı sorucam tarzından.Bundan sonra tabi bende inat edicem.

Sporcu adamın sporcu kız arkadaşı lafı gerçekten doğruymuş..

Birde kendini kandırmacalar..Sanki koca göbekli ve kısa boylu olsam yanımda durucakta spor yapma diyor..

6. Katarina

Katarina Üye

Beğenileri:
    231
    Ödül Puanları:
    53
    Dostum kız icince itici de erkek icince itici değil mi? Bir de onun ne içeceğine ne zaman içeceğine sen karar veremezsin ki saygı ile de alakası yok bunun sonuçta. İlerde çok sorun yaşarsın sigara her yerde içiliyor sonuçta. Ha sunuda soyliyeyim ben sigara içmiyorum ama işte bir dünya arkadaşım içiyor

7. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    907
    Ödül Puanları:
    123

sigaranın her yerde içilmesi benim umrumda değil yani tanımadığım bir insan içerse içsin kapalıysa çıkar giderim bu beni ilgilendirmiyor veya arkadaşım içsin.Arkadaşımla sarılmıyorum veya dibimde içmiyor sonuçta ben sporu can sıkıntısı için yapmıyorum ve gelecektede böyle olmayacak.Bir daha görmeyeceğim insanlar için boş alışkanlıklara başlayamam.Çok tanıdığım var öyle kız arkadaşı yüzünden başlayan veya tartışan yani futbolcu arkadaşlarım var onada içermisin diyince içmem diye cevap alınca zaten benim seviyemde değilsin gibi bi laf etmiş..Böyle veya buna benzer senaryo görmek istemiyorum anladıysanız yalnızca sigara değil aslında olay öyle gibi göründü ama..

onur04 bunu beğendi.
  8. Katarina

Katarina Üye

Beğenileri:
    231
    Ödül Puanları:
    53
    Valla hocam tabiki başlama sigaraya yani ama sirf yaninfa sigara içiyor diyede arani bozma sevdiginle.

9. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    185
    Ödül Puanları:
    53
    Neverbackdown kiza demis ki,yanimda sigara icme.kiz ise olay cikarmaya kalkmis.arkadasin sagligini etkilemesine hakkı yok ki.sadece sigara içen etkilenmiyor o lanet dumani soluyan da etkileniyor.arkadasimiz burda kendi sagligini korumak istemis ama kiz onun bu hakkina saygi duymamis.saygi derken bunu kastettim

10. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.424
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kocaeli Üni.Bilg.Müh.Öğrencisi
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    olaya babaların baktıgı gibi bakılmamalı,onlar çocugun içtiğini bilse de içtiğini görmek istemez.pasif içicilik yönünden bakıyor neverbackdown olaya.ki ben de hak veriyorum.ben şimdiye kadar yurt odamda sigara içirmedim,öğrenci evinde sigara içirmedim,çok sigara içilen ortamda da bulunmak istemem.bu benim en doğal hakkım.neden sigara dumanını soluyayım ki ben?sigara içmek karşıdakinin de kendi özgürlügü tamam,fakat 2 adım ötede yada dışarda vs. içmek varken ben istemiyorsam da bulundugum odada içemez bu kadar basit.ayrıca sevmiyorum kız çok vs. dediğine göre ilişki de çok ciddi değil,hiç çözemezseniz o sana bu konuda saygı göstermeyi ögrenmezse de pek kaybın yok gibi duruyor yani :) ki sıkı temelli şekilde düşünülmeyen ilişkilerde partnerlerin birinin içip birinin içmemesi pek hoş bir durum değil,içmeyen kişi illa ki bu durumdan hoşnut olmayacak.

onur04 ve neverbackdown. bunu beğendi.
  11. BounGiorno

BounGiorno Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    43
    Türkiyedeki kizlarin erkeklerin iliskilerin ne kadar sacma ve ergence oldugu konusunda kanitlar nitelikde bir konu , neverbackdown kusura bakma ama biraz modernlesmelisin bunu bir abi tavsiyesi olarak al ve yanlis anlama

12. Tulayh

Tulayh Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    O kızdan ayrıl kardeşim

13. FiziCisT

FiziCisT Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    43
    Sen de benim kafadasin. Bir kızın sigara içmesi kadar bana abes gelen birşey yok.
    Bizim zamanımızda delikanlılar sigara içecekleri zaman kuytu, köşe , komurluk tarzi yerlere çaktırmadan geçerler , öyle mahallede alelen sigara icmezlerdi. Şimdilerde küçücük veletler bile mahallenin ortasından yürüyüp , bi de güzel içine çekiyor ki elaleme nispet yaparmış gibi... Bunu geçtim.
    Bundan birkaç sene önceye kadar kızlar/kadınlar sigara içeceği zaman özellikle bir köşede , bir kenarda yahut en kötü durakta beklerken icerlerdi o zikkimi. Şimdi edep yerlerde sürünüyor. Bir erkek edasıyla yürürken , çalım ata ata içtiklerini görüyorum. O an beynimde sinir tavan yapıyor. Bu ne erkeğe ozentilik bu ne terbiyesizlik. Babam kendisinden yaşça 3-5 yaş büyük abisinden bile hala , sigara içtiğini gizler ,diğer büyük abilerinin çoğu sigara içtiğini bile bilmezler. Ama peder yaklaşık 30 seneden beri içiyor. Aradaki farkı antabilmek adına umarım bir fikir vermiştir insanlara.
    Bu devirde daha kızlar bu erkeklere çok özenip saçma sapan şeyler sergilemeye devam edecekler , ve bazı erkekler de bayanlara özenip üstlerine yapışan kotlar ve çıplak ayak bilekleri ve koftiden ayakkabılarıyla bayanlar gibi kivirtacak gibi duruyor. Zaman çok değişti.
    Bizim orta okulda bir sözümuz vardı affınıza sığınarak söylüyorum
    Time is bad , protect your ass.

HTC One cihazımdan gönderildi

onur04 ve neverbackdown. bunu beğendi.
  14. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    907
    Ödül Puanları:
    123
    Ayrılalı çok oluyor zaten abla kendisi barışmak istedi ama artık çok geç :D

Tulayh bunu beğendi.