Shoulder Dumbbell Press Alternatif Hareket Önerisi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve bLajen tarafından 30 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. bLajen

bLajen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar, sağ omzumdaki çıkık sebebiyle press hareketlerinde çok zorluk yaşıyorum 3 - 4 sene önce çıkmış olmasına rağmen press tipi hareketlerde zorlanıyorum omzumu oynatırken eklemlerde kıtlama şekil bozukluğu aldı başını gidiyor. Bunlar için ayrı doktora gideceğim fakat benim sormak istediğim Shoulder Dumbbell Press için alternatif hareket önerisi olacak, smith machine kolumu çıkartmışlığı var bugüne kadar makinede shoulder press yapıyordum fakat verim alamıyor gibiyim farklı omzumu yukarıdan zorlamayacak fakat press hareketi gibi etki edecek bi hareket önerebilir misiniz ? Teşekkürler iyi çalışmalar.

2. turqo34

turqo34 Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    18
    kardeşim omuz vücudun sakatlanmaya en müsait bölgesi. ve neredeyse bütün kas gruplarına yardımcı kas olarak katılıyor. şöyle düşün; omzunda ciddi bi sakatlık olursa göğüs, sırt, triceps ya da biceps hareketlerinden hemen hemen hiçbirini yapamazsın. bu durum ağırlık çalışmalarına uzunca aralar vermene sebep olabilir hatta günlük hayattaki aktivitelerini bile kısıtlayabilir. kısacası bahsettiğin durum ihmale gelmez.

en iyisi en kısa zamanda bi doktora danış ve o zamana kadar ağırlık kaldırmaya ara ver.

son olarak, o smith makinelerinin de allah belasını versin. bunları kullanıp da sakatlanmayan görmedim. hele ki bunda squat filan yapmaya sakın kalkmayın. bir spor salonundaki en gereksiz alet.

aslangur ve doxux bunu beğendi.
  3. tosyali00

tosyali00 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Benim kanaatimce omuz için hangi press hareketini yaparsan yap aynı durumu yaşarsın öncelikle bir doktara görün çalışmana izin verirse aynı hareketleri yap fakat minimum düzeyde ağrıkla yapmaya çalış göreceksinki 3 4 aydan sonra daha ağır kilolarla çalışabilecek seviyeye gelmişsin yanlzı ilk başta yeni başlamış biri gibi sakin ve hafif ağırlıklarla yap ;)

4. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    ağrı yapıyorsa çalışırken doktora görün bende de o dediğin eklemlerde kıtlama ve bi omuz daha yüksekte ama ağrı olmadı daha

5. bLajen

bLajen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hepinize tek tek cevaplarınız için teşekkür ederim fakat detaylandırmam gerekirse, normal hayatımda kıtlama dışında beni hiç kısıtlamıyor doktorlar küçük bi yırtıktan bahsediyor bi kas noktasını zayıflatmış ameliyata gerek olmadığını söylüyorlar forumda benimde aynı sıkıntı gibi duran bi arkadaşın yazısını okudum doktorunu referans aldım okul araya girdiği gibi istanbula gidip görüneceğim gelelim spor durumuma 3 sene ara verdim zaten iyileşme süresi olarak düşünmüştüm fakat hiç bir işe yaramadı dediğim gibi ağrı sızı yok. Hafif ağırlıkta shoulder press yapıyorum ama ağırlık arttırmak ve daha az korkutucu bi hareket arıyorum. Ayaklar havada şınav çekmişliğim var :)

6. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    ayaklar havada dediğin şınavın vücudu 90 derece yapıp o şekilde olanı var vücut ağırlığıyla omuz press ayaklar havada şeklinden daha kolaydır muhtemelen

7. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Doktordan talimat alana kadar presslerin hepsinden uzak dur derim, daha kötü sonuçlar çıkmasın. Bench press dahil.

Sayfayı Paylaş