shakerda protein tozu vb. durma süresi nedir

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Ec0 tarafından 28 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar benim evim spor salonundan uzak minübüsle git gel yapıyorum yarım saatten uzun bir süre eve varıyorum haliyle protein tozunu geç içmek zorunda kalacağımı düşündüğüm için shakerıma süt protein tozu ve diğer toz supplementlerimi koyup ayrı ayrı poşete koyarak hepsini çantama koyuyorum antrenmandan hemen sonra minübüs durağına giderken belli aralıklarla içiyorum ama bana sanki renk ve tadında biraz değişiklik var gibi geldi sizce uzun süre durmasından olabilirmi ben shakerın içinde hava almadığı için olmıcağını tahmin ediyorum ama eve yarım saat gibi bir süreçte vardığım için protein tozu ve diğerlerini almam uzun vakit alacak kas yıkımı olmasını istemiyorum sizce nasıl yapayım ama tadında fark var bence protein tozunda yok ama anabolic halo biraz kara bir renge büründe ve tadı biraz değişik geldi ilk içtiklerime göre bilgili arkadaşlar tavsiye verirseniz çok sevinirim

2. TeFo

TeFo Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    sütü 500ml lik su şişesine koy tozuda shakerin içine antrenmandan sonra karıştır çalkala iç güzelce tamamdırr :D

3. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    bilgilendirme için saolun çok işime yarıcak

4. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    karıştırıp kapatsak 1 saat beklese hava kapalı şekilde bozulur mu ki? bende öyle yapıyorum

5. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    bence bozulmaz anabolic halo rengi vişne gibi zaten akşamdı ondan gözüme siyah gözükmüş olabilir protein tozunu koyuyorum 1 saatten fazla duruyor tadı filan aynı bence bozulmaz ama ben gene merak ettim hep böyle yapıyorum bir sorayım dedim

6. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Antremandan sonra neden süt ile içiyorsun?

7. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    su mu daha iyi olur ? kullanım talimatında su ve az yağlı süt yazıyor az yağlı süt koyuyorum ben yanlış mı yapıyorum su iyi diyorsanız suyla içerim

8. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara

Kesinlikle suyla içmelisin.Suyla içtiğin takdirde sindirim süresi daha kısa olur.Eğer kazein alma ihtimalin yoksa yatmadan önce süt ile iç.Hem de sen kuru shakerın içine tozunu koyarsın sonra spor salonunda su temin etmek zaten kolay orda suyunu ekler antremandan sonra içersin.

9. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim süt ile içmem bundan sonra su ile tekrar teşekkür ederim süt masrafı azaldı bir yandan :D

10. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    O sütü gün içinde ekstra bir öğünmüş gibi ekleyebilirsin yine 1-2 bardak.

Ama birde şu bakış açısı varki son araştırmalar whey artı kaseın ıdman sonrası için en iyi karışım diye söyleniyor artık.
    Yani wheyi sütle almak da çok birşey kaybettirmeyeceği gibi aksine kazandırabilirde.
    En azından wheyi 300 ml süt ile içtiğini farzetsek 10 gr daha protein demektir.

11. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    bende az yağlı süt ile içiyorumda su mu süt mü kafam karıştı şimdi :D

12. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    O zaman wheyini suyla karıştırıp iç.Eve geçince ya da yarım saat sonra süt iç.Kafa karışıklığı gitmiş olur.Hem böylece kazein almış olursun.Ama wheyi sütle karıştırıp sindirimini yavaşlatmak bana hiç mantıklı gelmiyor.

Sayfayı Paylaş