Shaker (Protein Tozu Karıştırıcı) Nerede Satılıyor?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Neo tarafından 5 Mart 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Neo

Neo Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu danismanligi
    Yer:
    izmir
    bu kapalı bardak gibi bişi protein tozunu içine koyup çalkalıyorsun (bilmeyenler için söyledim :D ) nerden bulabilirim internette filan varmı izmirdeyim yardımcı olursanız memnun olurum

saygılar

2. brooklyn35

brooklyn35 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
  3. tito ortiz

tito ortiz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    gnc dende alabilirsin kardeş..

4. Neo

Neo Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu danismanligi
    Yer:
    izmir
    gnc nedir nerdedir?

5. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    gnc.com.tr den gerekli bilgiyi alabilirsin

6. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    izmirde büyük alışveriş merkezlerinde mutlaka vardır gnc mağazaları

7. Atlas

Atlas Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bulamazsan ben farklı bir metod kullanıyorum belki yardımı olur. Büyük bir bardak alıyorum, bira bardağı falan, uzun ve genişçene (en azından mixerin kolunu içine alabilecek kadar) olması lazım. 300 ml sütü veya suyu direkt onun içinde mixerle karıştırabiliyorum. İkili olur ya mixer kolları, çıkarıyorum birini. Annem çok gülmüştü ilk gördüğünde :)

8. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    yaratıcılık budur işte :lol:

9. Neo

Neo Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu danismanligi
    Yer:
    izmir
    önerin için teşekkür ederim ama zaten
    ben kandime 12 voltluk bi motordan hız ayarlı bi mikser yaptım mikser ucu olarakta duvara vida takmak için kullanılan dübelleri ard arda birleştirip sonuncusunun iki ucunu açtım ve harika bi mikser oldu hemde gecenin yarısında bile gürültü yapmadan kullanabiliyorum (2 sene önce yaptım) (esas yaratıcılık budur :D :evil: :badgrin: )

ama bu karıştırıcı kabı istememin nedeni; idmandan sonra eve gitmeden hemen (ev biraz uzakta katabolize olmadan) protein tozunu içebilmek içindir..

10. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    ya imzanda ne yazıyor kusura bakma benim beynim harfleri tek tek okuyorda :D

11. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    O kadar zorlamana gerek yok dostum. Antrenman bittikten sonra 1 saat içerisinde içmen fazlasıyla yeterli olacaktır. Önemli olan şeker düzeyin. Antrenmandan sonra şeker ye eve dönene kadar, evde de proteinli karışımını içersin. Ben de bu konuya kafayı takmıştım daha sonra bazı yazılar okudum, çok da abartmak gerekli değilmiş 1 saat içinde olması yeterliymiş. Artık yanımda protein karışımı taşımıyorum eğer antrenman sonrasında 1 saat içinde eve döneceksem.

12. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    evet şeker gerekli glikoz veya vanadyn sülfat ile ayalayabilirsin şeker seviyesini

13. batuhaha

batuhaha Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ya ben anlamadım mikserle felan karısstırılacak kadar ne kulaniyosunuz siz koy bi siseye 1 dakka calkala tertemiz oluyo mikserle felan ortallı batırmaya gerek yok eğer topaklanma oluyo diyosan içine 2 misket at ama poverade kutusunda gelan içiyosanız yoksa yutarsınız:)

gaddarkemal bunu beğendi.
  14. Malebolgia

Malebolgia Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Kavanoz & Çay kaşığı

Smoothie falan yapmıyorsanız, mikserle uğraşmaya gerek yok.

Şimdiye kadar kullandığım en iyi shaker, 500 ml'lik bir kavanoz ve içine attığım bir çay kaşığıydı. :D

Hiç topak kalmıyor, shakerlarda genelde kalır.
    Hemde istediğin zaman kapat kapağını, koy dolaba, at çantaya içeceğin zaman, çalkala dik kafaya.
    Bir de shakerların içindeki süzgeç gibi bölüme toz takılır, temizlemesi uğraştırır. Gerçi bu shakerın şekline ve karıştırılan toza göre değişiyor.

15. TT_BOY

TT_BOY Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ufak bir kavanoz işini görecetir ;)

16. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Kendimde konuşma hakkını gördüğüm yegane supplement olan wheyi :) karıştırırken veya başka tozları bir sıvıyla karıştırırken shaker tercih etmek en iyi sonucu veriyor.

İyi bir shakerda ilk dikkat edeceğiniz nokta, bazı ucuz shakerlarda kısa bir kullanımdan sonra, yiv yerlerinden sıvı sızabiliyor. Ancak bu gerçekten kalitesiz shakerlarda görünen bir sorun.

Meraklısı değilseniz shakera para vermeye gerek yok, kendi shakerınızı kendiniz yapın. Yukarda arkadaşlar şişe ve kavanoz demişler ki en pratik çözüm.

Ben bir öğünlük bir whey karışımını 1,5 litrelik pet su şişelerinde yapmanızı öneriyorum. Çok daha iyi karışıyor bu boydaki şişelerde.

İçine misket atmak isteyen de atsın, ben nemlenen bir wheyi karıştırırken içine bir taşı sabunla yıkayıp atmıştım, tabi ki o an daha hijyenik bir çözüm bulamadığımdan böyle yaptım. Yeterince çalkaladıktan ve içeceğinizi yaptıktan sonra şişeyi açıp yine temiz olmasına dikkat edeceğiniz bir naylonu şişenin ağzına dayayın ve şişeyi ters çevirin. İçerideki cisim direk şişenin ağzına geliyor. Onu alıp atar, sonra da şişeden içersiniz.

Bir tam gün veya bir kaç günlük whey kullanacaksanız 5 litrelik şişeleri tercih edin çünkü iyi karışması için şişenin içinde fazladan yer kalması şart. Ama ben her öğünün içeceğini sıcağı sıcağına hazırlamanızı öneririm çünkü petleri sağlıklı bulmuyorum.

Spor salonuna giderken kuru bir 1,5 litrelik pete ihtiyacınız kadar wheyinizi koyun. Antrenmandan sonra suyu ve gerekiyorsa temiz misketinizi koyun. Çalkalayıp için.Sonra şişeyi ister atın ister yıkayıp yeniden çantanıza koyun.

İyi bir karışım için en az 2-3 dakika güzelce çalkalamak, ve mutlaka şişenin üst ve altına içerideki sıvıyı sertçe vurdurmak gerekiyor.

Son düzenleme: 24 Aralık 2008
  17. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
  18. emregrlk

emregrlk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya bunun içindeki süzgeç gibi şey ne işe yarıyor zaten içine de oturmuyor tam acaba benim shaker mı bozuk

19. SouL61

SouL61 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    TİCARET
    Yer:
    TRABZON
  20. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    daha kolay çözülmesini saglıyor proteinin ama bende kullanmıyorum pek,onsuzda çözülüyor genelde

Sayfayı Paylaş