1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Sgenc07

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve sgenc07 tarafından 22 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. sgenc07

sgenc07 Guest

Merhaba,
    6 Ekim 2008 de body building sporuna başladım.

Kilo: 82
    Boy: 1.83
    Kol: 37.5
    Bel: 82
    Omuz: 125
    Göğüs: 105
    Bacak: 56
    Kalf: 38

Başlangıçta:
    Kilo:70
    Kol:32
    Bel:80
    Omuz:116
    Göğüs:92

Bir hoca gözetiminde çalışmadığım için, buraya fotoğraflarımı koyuyorum. Eksik gördüğünüz, üzerine gitmem gereken yerleri belirtirseniz memnun olurum.

Bu da ilk başladığım zamanlara ait bir foto. Üzerim çıplak bulamadığım için bunu koyuyorum en azından bir fikir verir.

Yorumlarınızı ve eleştirilerinizi bekliyorum.

Saygılar

2. Only Rocky

Only Rocky Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Denizli
    bence fizyoloji olarak güzel bir çatın mevcut ilk basladgım zamana ait bir fotoğraf diyosun çıplak olmasa bile burdan rahat 5-10 kilo fark var gibi geldi bana gelisim olarak 5-6 ay için başarılı gercekten ama illaki bölgesel bir yorum istiyosan göğüs biraz geride kalmış omuzlar ve kollar olumlu gelişmiş gibi ama ilk başladıgın zamanda keşke ölcünü alsaydın ozaman yorum yapmak daha kolay olurdu :)

1 kişi bunu beğeniyor.
  3. sgenc07

sgenc07 Guest

Başlangıçta ki ölçülerimi yazmıştım. Gözünüzden kaçtı sanırım. Kilom 70 di. 12 kilo aldım. Omuz 116 dan 125 e, kolum 32 den 37,5, göğüste 92 den 105 e çıktı. Aslında göğüs kısmım ölçü olarak iyi gelişti. Ama dediğiniz gibi yetersiz bir görüntüsü var. İyi de çalışıyorum ama nedense bir türlü istediğim gibi olmadı :(

Son düzenleyen: Moderatör: 22 Mart 2009
  4. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    gelişimin ilk haline göre oldukça iyi... önceden çok sıskaymışsın... ama artık eskide kaldı! tebrik ederim...
    göğüs konusunda seninle aynı sıkıntıyı yaşıyoruz... onun için de biraz sabretmek lazım sanırım!
    supplement kullanıyor musun? beslenmen nasıl? bu konularda da bilgi verirsen hem yeni başlayanlar için motivasyon olur, hem de senin hakkında daha iyi yorumlar yapılabilir...
    azmini yitirmediğin sürece daha iyi olacağını düşünüyorum!
    iyi çalışmalar, saygılar!

1 kişi bunu beğeniyor.
  5. sgenc07

sgenc07 Guest

Gerçekten de çok zayıftım. Zaten spora başlamamın asıl nedenlerinden biri de buydu. Suplement olarak, bi ara okul dolayısıyla beslenmem kötüydü o dönem weight gainer kullandım. sanırım 3. ayımdı. Şu anda da bir haftadır creatin kullanıyorum. Yazın çok iyi çalışabileceğimi sanmıyorum. O yüzden şu 1-2 ayda creatin desteğiyle maksimum verimi elde etmek istiyorum. Beslenme olarak ta günde 130 gr civarı protein alabiliyorum. okul gerçekten beslenmemi çok fazla baltalıyor.

Sabah yulaf ezmesi, ve kaşar
    Ara: tavuk jambon veya 6-7 yumurta beyazı
    Öğle: karbonhidrat ağırlılı ( okulun yemekhanesi)
    Ara: Genelde süt içiyorum yanında şu diyet bisküvilerden
    Antreman sonrası: meyva suyu,tavuk ızagara, makarna, multi-vitamin
    3 saat sonra: yumurta veya tavuk ızgara
    Gece yatmadan önce: bir tabak lor

Genelde bu şekilde beslenmeye çalışıyorum. Tabi haftasonu zamanım yeterli olduğu için çok daha iyi beslenebiliyorum.

Göğüs gerçekten zor. İnşallah dediğiniz gibi sabırla üstesinden geleceğiz.

Son düzenleyen: Moderatör: 22 Mart 2009
  6. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    beslenmen bence gayet iyi (kendi beslenmeme göre diyorum)
    weight gainer sanırım kilo almak amaçlı kullandın... ki zaten fotolarından gayet net görünüyor ne kadar kilo aldığın...
    hedefin tam olarak ney onu da belirtmemişsin, daha fazla hacim mi? yoksa fit bi vücut mu? bilmiyorum ama kendi hedefine göre bence doğru yoldasın...
    forumdan mümükün olduğunca çok bilgi koparmaya bak, burada çok değerli bilgiler var...
    saygılar!

1 kişi bunu beğeniyor.
  7. sgenc07

sgenc07 Guest

Önceleri hedefim kilo alıp görüntümü düzeltmekti. Ancak bu sporun içine girdikçe çok sevmeye başladım. Bir yatırım yapıyorsunuz üstelik kendi vücudunuza ve sonuçlarını görmeye başlıyorsunuz. Gerçekten güzel bir duygu. Ayrıca antreman sonrası gelen mutluluk ta hiç bir şeye değişilmez. Şu an için amacım gidebildiğim kadar gitmek. Bir sakatlık veya başka kötü bir durum söz konusu olmazsa uzun yıllar devam etmek istiyorum.

Forum konusunda dediklerinize katılıyorum. Gerçekten müthiş bir bilgi kaynağı. Elimden geldiğince eski postları, makaleleri herşeyi okumaya çalışıyorum. tek üzüldüğüm nokta şu an 24 yaşındayım. Keşke 18-19 yaşlarında başlasaydım diyorum. :(

Saygılar benden..

8. vteCAN

vteCAN Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ceo
    Yer:
    İzMiR
    bende 21 yaşındayım,boy olarak aynıyız,3 aydır düzenli yapıorum bende 3 ay sonra snn ölçülerde olabilirsem çok iyi olucak bnm için.

soğuk zaman ölçülerm )

boy:183
    kg:84
    bel:90
    karın:82,5
    omuz:127
    göğüs:101
    kol:35,5
    bacak:51

beli nsl ilcetebilirm?karın ölçüm iyi ama belim karnıma göre çok kalın.

9. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    git kendine konu aç, başkasının konusuna neden tecavüz ediyorsun?
    ne alakasız bi msj atmışsın...

1 kişi bunu beğeniyor.
  10. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    :) geç kalmış sayılmazsın, ona bakarsan ben de 27 yaşındayım... bizden daha geç yaşlarda başlayanların postlarını da okudum ben burda... geçmişe üzülmek yerine geleceğe bakalım değil mi?
    iyi çalışmalar...

1 kişi bunu beğeniyor.
  11. sgenc07

sgenc07 Guest

Zaten ölçüleriniz benimkinden çok farklı değil. Düzenli çalışmayla ve beslenmeyle çok daha iyi olacağına eminim.

Ben daha çok kilo almaya yönelik çalıştığım için bel ölçüsüne pek takmadım. Bu yüzden bu konuda pek deneyimli değilim. Ancak ölçü almaya yönelik çalıştığımız şu dönemde bence yağ yakmaya çalışmak, gelişime sekte vurabilir. Bence çok yağlı bi yapınız da yok. Beli kontrol altında tutarak hacimlenmeye devam etmenizi tavsiye ederim. Tabi bu benim görüşüm. Sonuçta bende çok yeniyim. Daha deneyimli arkadaşlar size daha iyi yardımcı olabilir.

12. sgenc07

sgenc07 Guest

Kesinlikle haklısınız. Geçmişi geride bırakıp geleceğe bakmak lazım. Aynen çalışmaya devam..:)

Sayfayı Paylaş