SEZER YZL (beslenme-antrenman-supplement gunlugu)

Konusu 'Supplement Günlüğü' forumundadır ve SEZER YZL tarafından 23 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. akekilli

akekilli Üye

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Istanbul
    Aslında Dekstroz + Maltodekstrin karıştırınca çok şekerli olmuyor. Maltodekstrin karbo ama şekersiz bişi içilebiliyor. Bu karışımı dün denedim. İçimi rahattı. Bugün vucudumda laktik asitten dolayı oluşan bir kas agrısı yok. Bilmiyorum bu tesadüfte olabilir. Ama içimi kesinlikle kötü degil. Belki çay kaşığı ucuyla tuz da atılabilinir. Paraya kıyabilsem intravol alacam ama kıyamıyorum. Böyle daha ucuza geliyor. Ama esas merak ettiğim bu karbonhidrat karışımını metformin ile direk kaslara pompalayabilir miyim? Onu merak ediyorum. Ayrıca depolanma riskini ortadan kaldırır mı?

Son düzenleme: 29 Eylül 2009
    SEZER YZL bunu beğendi.
  2. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    evet dırek kasa pımpalayabılırsın kıloda almassın kı zaten dıaformının amacıda sekerı kasa sokmak tabıı bu yuksek mıktarlarda seker alalım demk degıl bence 60 gr yapın karısımı 40gr dekstroz 20gr maltodekstrın olsun boylece en hızlı seker olan dekstroz daha fazla gırer kasa tabıı 60gr ın tamamı dekstroz olsa daha ıyı olur ama bır parca maltodekstrının bır zararı olmaz

akekilli bunu beğendi.
  3. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    diaformin(metformin) spordan önce alınmamalı kan şekerini düşüyor bu da antrenmanda pek iyi olmaz. 1. sayfada verdiğim başlığı okumanızı tavsiye ederim.
    IntraVol çok muazzam bir güç artışı yapmıyor dayanıklılığı artırıyor ve çabuk hacim aldırıyor. Benim kollar platoya girmişti 38-40 arası gidip geliyordu. IntraVol ve bir kaç kombinasyon ile bu platoyu aşacağım. Şu anda 40-40.2(soğuk) gibiyim. Güç istiyorsan vapor tavsiye ederim adamı deliye çeviriyor:D

akekilli ve SEZER YZL bunu beğendi.
  4. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Ben Vapor'dan hic verim alamamistim. Karin agrisi, mide bulantisi yapan bir urunun gelisime etkisi pozitif olsa bile negatifleri pozitiflerini bir hayli bastirdi maalesef. En cok para verip en az verim aldigim supplementler siralamasinda vapor acik ara birinci. Tabi yan etkilerini herkes hissetmiyor, bu problemler yoksa duzenli kullanimda iyi sonuc verdigi soyleniyor.

SEZER YZL bunu beğendi.
  5. akekilli

akekilli Üye

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Istanbul
    Antremandan once yaptigim 20 dk lik kardiyodan sonra enerjimin tukendigini hissediyorum (10 dk kosu 12km/sa + 5 dk bisiklet 35km/sa + 3 dk ip atlama. Aslinda 5 dk isinma ve streching yapsam agirliklarda yorgunlugu hissetmiyorum. Bunu da replerden ve agirliklardan anliyorum. Kardiyo su da kaybettiriyor ve agirliklara kardiyo dan sonra hemen basladigim icin sivi kaybini vucut yerine koyamiyor buyuk ihtimalle. Ama kardiyonun cok onemli olduguna inaniyorum ve vazgecmek istemiyorum. Kardiyo sirasinda maltodekstrin + dektroz +creatine almak gercekten verimimi arttirdi. Ayrica ertesi gun kas agrisi cekmedim. Forumda okumustum. Laktik asitten olusan eklem ve kas agrisi aslinda kaslarin glikojen deposu bittikten sonra oksijenle yaktiklari baska maddelerden dolayi olusan laktik artigin kaslarda ve eklemlerde birikmesinden dolayi olusuyormus. Aslinda bu saman alevi mantigi basit seker ve sivi sanki benim bu ihtiyacimi cozdu gibi. Ama dedigim gibi keske paraya kiyip Intravol veya Vapor alabilsem.

SEZER YZL bunu beğendi.
  6. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Antrenmandan önceki bu kadar kardiyo gereksiz bence. Antrenman sonrasına konmalı. Güç kaybı olduğu için tam verim alınamaz bence.

SEZER YZL bunu beğendi.
  7. akekilli

akekilli Üye

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Istanbul
    Aslında gereksiz demeyelim. Kardiyovasküler sistem yararı için gerekli bir antreman şekli. Ama belirttiğin gibi enerji eksikliğinden ağırlık antremanında güç kaybı yaşatıyor. Tabiki bu kişinin antreman ihtiyacına göre karar verilir. Ben balanced bir çalışmayı tercih ederim.

SEZER YZL bunu beğendi.
  8. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    yaklasık 1 aydır baslıgı guncellemedıgımı farkettım ve guncellemeye karar verdım

su anda

kılom 94 kg

kolum 40 cm

on kol 32

omuz 128 cm

gogus 111 cm

bel 90

bacak 59

kalf 42

beslenme programım ıse tamamen degıstı cunku bıraz hedef kuculttum su ankı beslenme programım suplement haruc suplementler yıne eskı programdakı gıbı

sabah: 50 gr yulaf--10 yumurta beyazı--1 bardak meyva suyu

ara ogun :100 gr lor peynırı-1 dılım ekmek

oglen : 200 gr tavuk etı--50gr kompleks karbonhıdrat-salata

ara ogun :100gr tavuk etı-salata

aksam:200gr tavuk etı-salata

toplam proteın :150+90 gr suplementlerden:240 gr

su ankı amacım kılomu dusurerek daha defıne bır goruntuye sahıp olmak

antrenman pro6ramım ıse haftada 4 gun

1.gun:gogus-bıceps-karın

2.gun:sırt-onkol-kalf

3.gun:eek:muz-karın-trıceps

4.gun:bacak

+++++++

5 gun:30dk acık havada kosu

6.gun:45 dk acık havada kosu

9. akekilli

akekilli Üye

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Istanbul
    Yulaf ı sabahları nasıl yiyorsun? Yumurta beyazı ile mi karıştırıyorsun. Tavuk etini daha onceden tavada mı yapıyorsun? Haşlıyor musun? Kilon ölçülerine göre fazla geldi bana. Bende hemen hemen aynı ölçülerdeyim ama kilom 82. Boy kaç acaba?

10. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul

yulafı sutle ıslatıp yıyorum ıcınede bıraz kuru uzum katıyorum yumrta beyazını pastorıze oldugu ıcın pısırmıyorum dırek ıcıyorum tavuk etını hep haslarım ben ama bazen ızgarada yada fırındada yapıyorum ama tabıı yagsız bır sekılde evet kılom olculerıme gore fazla ama bunun sebebı yaglı olmam degıl cunku belım kalın ve karın bolgemde su anda sadece karın kaslarının ustunu kapatıcak kadar yag var yanı cok ınce bır yag tabakası ama vucudum cok fazla su tutuyor benım belkı sebebı o olabılır yada kemıklerımın kalınlıgı boyum 183 cm

Azi ve akekilli bunu beğendi.
  11. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    diaformin leri alıyor musun hala? babamda şeker hastalığı çıktı şeker tedavisine başladı bir baktım diaformin almış. dedim ben bir yerden hatırlıyorum bu ilacı sonra sezer in listesi geldi aklıma. doktora sordum ben de kullanayım mı diye vg yapıyorum cevabı allah size akıl fikir versin oldu :)

12. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Bir de demişsin ki:
    5 gun:30dk acık havada kosu

6.gun:45 dk acık havada kosu

Koşuları nasıl yapıyorsun? Hız olarak? Orta hız mı, değişen hız mı? Interval kardiyo uyguluyor musun? Koşu konusunda her kafadan bir ses çıkıyor. Ben interval kardiyoyu seçiyorum 25-30dk koşuyorum dışarıda tartan pist var 1 tur jogging gibi düşük hızda koşu 1 tur depar. Ama salonda kime sorsam koşu vg yi engeller sadece hızlı yürüyüş veya jogging yap diyor. Bence ama işin içinde kardiyo varsa yorulma olmalı, terleme olmalı, nefes nefese kalma olmalı. Öbür türlü hafif kardiyolardan bir şey anlamıyorum.

13. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul

evet dıaformıne devam edıyorum aynı sekılde ama sabah almıyorum artık

kosu olaraksa ınterval yapıyorum bende senın gıbı kosarken gercek anlamda kostugumu hıssedmek ıstıyorum aynı hızla kosmak da benı sıktıgı ıcın ınterval benım vazgecılmezım

bence eger agırlık ant aynı gun yapılmassa kardıonun hıcbır eksı tarafı yoktur

Azi ve deathlifter bunu beğendi.
  14. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    bizim salonlarda genelde koşuya olumsuz bakılıyor..
    bb.com da çoğu makalede interval kardiyonun oldukça sık
    tavsiye edildiğini okuyorum..
    ben de genelde interval yaparım max 30 dakika..ısınma soğuma dahil

15. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    aslında olumsuz bakılması dogal cunku kosuda fazlaca kalorı yakılır ve bu duz mantık gıdersenız vucut gelısımıne engel olur tabıı durum aslında farklı durum kısaca su eger sız kılonuzun 2 katı proteın ve yeterı kadar karbonhıdarat alırsanız ve yeterı kadar fazla olmamak kosuluyl kosarsanız hem vg yapar hemde yaga yakarsınız tabıı sız dıyetteyım dıye zaten karbonhıdratı azaltırsanız yag dokunuzun yanında bır mıktarda proteın yakılıcaktır buda vucut gelısımını olumsuz etkıler ornegın

250gr pro -- 300gr karbonhıdrat-- 20 gr yag alan bırı 2380 kalorı almıs olur gunluk kalorı ıhtıyacıda dıyelımkı 2200 sımdı bu kısı ortalama kosuda 500 kalorı yaksa vucut gelısımı etkılenmez ama bu adam gıdıpte kılo verıcem dıye 1800 kalorı alır bıde 500 kalorı yakarsa bıde ustune agırlık ant yaparsa kas gelısımı bır yana ustune kas dokusundan kaybeder

16. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    sakatlıgım yenıden nuksettı (deatleftte sakatlanmıstım) uzun bır sure yaklasık 1 yıl agırlık calısamıyacagım

o yuzden bu gunluk anlamını yıtırdı

umarım bır gun yenıden bu gunluge devam edıp geldıgım noktadan daha ıyı yerlere geldıgımı ve bu surecı sızınle paylasabılırım

sımdılık hoscakalın...

17. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Geçmiş olsun SEZER YZL, çok üzündüm valla 1 sene çok zor:( Umarım en yakın zamanda sağlığına kavuşursun...

18. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Off bir sene çok uzun! Çok çok büyük geçmiş olsun.

Sayfayı Paylaş