Sexi Erkek Nasıl Olunur?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve salvadore_xp tarafından 17 Nisan 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 44 üye.
  1. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Bu konu hepimizi ilgilendiriyor diye düşünüyorum. Çünkü her erkeğin içinde kadınlar tarafından sexi görülme ve arzulanma dürtüleri vardır. Sürekli sexi kadın profilleri oluşturulur ve bu özellikle sahip olan bayanlar erkeklerin hayallerini süslüyorsa; aynı tabiri kadınların bakış açısından da yapmak mümkündür.

Aılışı da ben yapayım.: Sexi erkek olmak için yüz güzelliği yetmeyebilir. Fit bir vücut, vücuda uygun giysiler, konuya hakim tavırlar, standartın üstünde bir boy da gereklidir. Bunun yanısıra yüz hatlarına uygun bir saç modeli de gereklidir. Saydıklarımın içine Sosyal statü'yü de eklemek isterdim; ama bu bulunduğumuz ortama göre değişeceğini düşündüğüm için eklemiyorum.

Siz ne düşünürsünüz bu konuda?
    İçimizdeki Brad Pitt'i ortaya çıkarmanın vakti gelmedi mi :D

Hymenalos, Ocensers, Azi ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Tek kelimeyle iyi bir işin iyi bir araban iyide kazancın varsa sexi erkeksin.En azından bayanların düşüncesi böyle.Onun dışında uzunboylu fitt yapılı bir vucudun da varsa o zaman sexi ötesi muhteşemsin.

qokhaninci, Ocensers, Zerk ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Turkiyede bu isler cok karisik. Sehzade hakli, ama insanlarin yasa gore ihtiyaclari, aradiklari da degisiyor. Haliyle seksapaliteye bakis acilari da. 16 yasinda bir kizin "sexy" buldugu ile 26 yasinda veya 36 yasinda bir hatunun seksi bulacagi seyler cok farkli olacaktir. 16 yasindaki bir kiz tabiri caizde koluna takip dolasabilecegi damizlik bir erkegi tercih ederken (bkz. lisede basket futbol takimindaki cocuklarin cok populer olmasi), 36 yasinda bir hatun artik hayatini guvence altina alacak bir adamda bulunan ozellikleri (bkz. sirketi olmasi, altinda son model mercedes olmasi vs.) seksilik olarak algilayacaktir.
    Turkiyede bu islerin karisik olmasi maalesef sosyal statunun (gerek entellektuelite ile elde edilmis olsun, gerek calisma, gerek para) gereginden fazla on planda olmasi ile dogru orantili. Oysa bizim karsi cinsle olan munasebetimizin altinda yatan temel genlerimizin sonraki kusaklara aktarimidir. Bunun icin de fizigi saglam bir erkek olmak, bilincaltinda kadina bu adamdan yapilan cocuk da saglam olur mesajini verecektir. Benim bodye bir iliski icersindeyken dahi devam etmenin temel nedenlerinden biri de budur.
    Simdi asil soruya geri donersek ne seksidir ne degildir? Cevaplamasi yukarda saydigim sebepler ve kisiden kisiye zevklerin ve renklerin degismesi bakimindan son derece zor bir soru. Genel gecer bir seksilik kistasi var midir bilmiyorum. Fit bir vucut, belirgin yuz hatlari, uzun bir boy bence bu genel gecerlige en yakin ozellikler. Bu konuda yapilan bilimsel arastirmalarin yaninda, bir de Arthur Schopenhauer'in saheser duzeyinde, felsefi bir kitabi vardir. Askin metafizigi diye aratin, okuyunca acayip keyif alacaksiniz. Body'e olan isteginiz bir kat daha artacak.

Hymenalos, jemholie, Ocensers ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  4. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Fikirlerinin hepsine katılıyorum. Bu kavramlar yaşa, çevreye, statüye, yaşam tarzı vs... bir sürü değişkene bağlı. Hayvanda bile genlerini en mükemmele taşıma dürtüsü varken, insanda da olması kadar doğal bir durum yoktur. sexin metafiziğini de bugün yarın okumayı planlıyordum. Tesadüfün de böylesi.
    bodyforum olduğu için işin estetik boyutu üzerinde durulması gerektiği kanaatindeyim.
    Genlerimizin durumu ne olsa da bilinçli bir body çalışmasıyla genlerimizi olduğundan daha üstün gösterebiliriz. Aslında göstermekten ziyade gen şifreleri nasıl aralıklı olarak kodlanmışsa biz de bu aralıkların üst sınırına çalışarak varabiliriz.

Azi bunu beğendi.
  5. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Sizlere katılıyorum, Türkiye'de sosyo ekonomik yapı diğer özelliklerin çok üzerinde bir öneme sahip genel olarak.
    Elbette istisnalar var, rocker bir kızı ele alalım, tabii her rocker kız aynıdır demiyorum, ancak benim gördüklerim, ince uzun boylu, müzik bilgisi olan, rahat ama yeri geldi mi agresif tiplerden hoşlanıyor.
    Başka bir kız, göbekli, iri yarı adamı seksi ve çekici buluyor.
    Şurası kesin, seksi olmak için üçgen olmaya gerek yok, yani 45 santim kol, 80 santim bele 120 göğüs, bunlar bizim kendi egomuzu tatmin için hedeflediğimiz ölçüler, yoksa bir kız için, 36 santim define bir kol, 105 göğüs, 80 santim bel zaten ideal vücuttur, daha fazlası olan bir erkek onun için ekstremdir.
    Rahat olan, eğitimli, kariyerli kızlar ben inanmıyorum ki, bu dediğim 45 kollu erkek tipini özellikle arasın, en fazla fantazi nesnesi olarak görür.
    Yani fizik anlamında, 36-37 santim define koldan ötesi ekstraya giriyor, azalan fayda prensibi gibi düşünülebilir, 37 santim kol bir erkeği seksi yaparken, 38-39 kızlar için algılanmasında bir değişiklik yaratmayacaktır genel olarak.
    Hele hele, 45 kol, 95 belli bir adamın, genel kızlar için 37 kol 80 belli bir adamdan geri olduğuna inanıyorum.
    Tabii bu işin fiziksel boyutu, seksilik, fizikten çok öte, yani süper bir fizik ama ezik bir adamın seksiliği, normal fizik ama ezik olan bir adamdan daha bile alt seviyededir.
    Yani fizik ileri çıktıkça bence beklentilerde artıyor.
    Hani tatil köyünde çalışan surf hocası için beklenti sadece yatak boyutunda olacaktır, ama İstanbul'da yaşayan bir adam için, iyi bir fizik, sağlam bir duruş, kendini rahat ifade eden bir yapı ve birazda iplemeyen adam karizması gerektiriyor.
    Yani bence vücut geliştirme seksilikte sadece çok az bir noktaya kadar etkili, 6 aylık çalışmayla zaten kızların fizik beklentisi ihtiyacını fazlasıyla karşılamak mümkün.
    Asıl mesele, ses tonu, kendini taşıma, sosyal konum gibi konular...

DeaqLe, Zerk, Azi ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  6. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    100'lerce yabancı bayanla tanışmış,10'larcasıyla arkadaş olmuş ve rusya,ukrayna,letonya,arjantin,brezilya ve ingiltere gibi ülkelerden 10'a yakın sevgilisi olmuş birisi olarak şunu söyleyebilirim ki,türk kadınları erkekten anlamıyor.
    yabancı bayanlar şirketmiş,bmw'ymiş,rolex'miş bakmazlar..
    şöhretmiş,möhretmiş bakmazlar.
    fizikmiş,mizikmiş bakmazlar.
    seksiliği tamamen erkeğin ruhunda ararlar.
    çoğunuz hayatınızda en az bir kere küfür etmişsinizdir,doğulu kardeşlerimizin yanında taş gibi bayanları görünce.. siz ne zannediyorsunuz?
    yabancı bayanlar için;
    erkeklik ve seksilik erkeğin kadınını sahiplenmesidir.
    ağzından çıkan cümlelerle bayanı büyülemesidir. (tarzanca da olsa)
    tavırları,mimikleri,bakışlarıdır.
    tamam,yukarıdaki örnek sadece cinsellik açısındandı.fakat bir de aşk ve aşk ve duygular bakımından seksiliği sayarsak;
    eğer 2 kelimeyi bir araya getiremeyen büyük baş bir hayvansan,ses tonun ve konuşma stilin etkileyici değilse,zekanla ve kültürünle kadınını etkileyemiyorsan,modadan bi' habersen,zevksizsen,entelektüel birikimin sıfırsa ve "geyik" dediğimiz içi boş muhabbetlerin ötesine geçemiyorsan,onu eğlendiremiyorsan ve en önemlisi kadının kendisini senin yanında dünyanın en güvenli bayanı gibi hissedemiyorsa..10 tane holdingin+10 tane spor araban+10 tane de villan bile olsa,bir hiçsin..
    bir de halk arasında "şeytan tüyü" denilen bir şey var ki o doğuştandır ve sonradan gelmez.o olmadan seksi olamazsın.sonradan yakışıklı olunabilir fakat sonradan seksi olunamaz.
    öyle body building,mody building sökmez onlara.türkiye'de fit ve ya kaslı vücut sayısı 1000 erkekte 1 ise,onlarda 10 erkekte 5.vücut,mücut zaten olması gereken bir şey.ekstra bir şey değil onlar için.
    fakat söz konusu türk kadınıysa,cüzdanın ne kadar kalınsa o kadar seksisindir.eğer söylediğiniz gibi kızın yaşı gençse de sadece ve sadece dış görünüşünüz.
    bu yüzden 3.5 senedir türk kızlarıyla birlikte olmuyorum.
    ve çok mutluyum.
    saygılar...

Son düzenleme: 17 Nisan 2008
    Hymenalos, egemenn, Zerk ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  7. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    B.B King, yabancı kadınlarda da kariyere önem verenler bir hayli fazla, hatta onlarda da kıroyum ama para bende tipinde, altında Mercedes, hatta Ferrari, ama kendisi sığır çobanı bir adam olup güzel kadınlarla birlikte olan bir çok erkek var.
    Ancak bu durum bizde çok çok daha yaygın, sebebi çok basit, refah seviyesi yükselmiş, ve ahlaki kısıtlamaları bizden çok daha az olan toplumlarda, kadınlar sadece hayatını kurtarmak, birisine kapağı atmak derdinde değil.
    Türkiye'de evliliğin anlamı ve ona yüklenen beklentiler yabancı bir kadın için olandan çok daha fazla.
    Benimde çok sayıda yabancı kız arkadaşım oldu, en öncelikle kendi değerimi hissettirdiler bana.
    Kafa oyunları, burnumu sürtmeye çalışmalar, yapay tripler görmedim hiçbirinden.
    Herşey çok daha açık, çok daha şeffaf oldu.
    Zaten ben şuna inanıyorum, Türkiye'de kızlarla arası iyi olan bir adam, yabancı kadınlarla gözü kapalı olarak birlikte olabilir, burada aşılması gereken o kadar çok engel var ki.
    Yani hem kadına sağlam bir yarın vaat edeceksiniz, hem kur yapıp hem de üstüne düşmeyeceksiniz, iki ileri bir geri yapacaksınız, zira çok üstüne düşereniz hemen devalüasyona uğrama durumunuz var...
    Ben yabancılarla bu tarz şeyler yaşamadım, hoşlanıyorsa hoşlanıyordur, bunu çok açıkça belli eder, sizin ilginizle çok memnun olur.
    Ben Türk kızlarını çok fazla suçlamıyorum, üzerlerinde çok ciddi bir baskı var, tamam dünyada Türkiyedeki kadar cinsel gerilimi kullanan, karşısındaki erkeği maymun etme lüksüne sahip kadın çok azdır.
    Bizim ülkede kadın hem çok arzulanır, ancak bir kere elde edildi mi çok çabuk tüketilir.
    Bu şartlar kendi kadın tipini yaratmıştır.
    Tüketilmek istemeyen, hemen kenara atılmak istemeyen kadınlar, savunmalar geliştirmiştir.
    Yani ben durumun kesinlikle karşılıklı olduğuna inanıyorum.

Berkthagar, Zerk, Fitness&Model ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  8. kimodedim

kimodedim Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    ya herkesin kendi bedeni kendi ruhu
    hayatı buna indekslemeyin bi
    burda asıl sorun insanların
    gerçekten istediği kişiyi seçemio ya da seçmio oluşu
    bunuda geçin bazı duygulardan dolayı
    kişiliğimizi unutmamız
    aslında ilişkilerin başından
    bellidir ne seyirde
    ne rutinlikte gidecegi
    eger istemediğin bişeyi sezersen
    çekip gidebilirsin
    ama nedense insanlar bunun için ugrasmayı seviolar
    seviorum yanılgısı!
    evet bigün oda istediğim gibi olabilir yanılgısı
    bu noktadan bakarsanız daha güzel olur...
    bu memlekette her türden adam ve kadın var
    hepimiz aynı yerden çıkmadık sonuçta
    ama siz gidipte ailesi yobazlıgın içinde olan bi kızdan
    cesaret beklerseniz
    yanılırsınız.... ne kötü ki bu baskı baska yerlere
    itio insanları namusun bi zarda oldugunu
    düşünen beyinler var
    belki bunlardan biriside içinizden birisi bunu bilemem
    ama bu koşullarda bi kız ailesine göre davranmak zorunda
    yani olay yabancı ya da türk olmak meselesi değil...
    bu arada başlık seksi erkek nasıl olunurmuş...
    herşeyin toplamı=ideal erkek diyorum benthums:

Azi bunu beğendi.
  9. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Karasan, ozellikle ikinci mesajindaki uslubunu ve dusunce tarzini cok begendim, benim detaylarina inmeye usendigim noktalari daha yakindan incelemissin. Ben de herseyin karsilikli oldugunu dusunuyorum. Hatta daha ilginc bir noktaya parmak basayim yeri gelmisken. Nasil bizim Turk gencimizde yabanci kadin hayranligi varsa, yabanci erkeklerde de inanilmaz bir turk kizi talebi var. Bunun sebebi de onlarin kendi vatandaslariyla olan iliskilerinde goremedigi fakat bizim kizlarimizda fazlasiyla var olan iliski bazinda vericilik. Siz yabanci bir kiza, hayatim bana bir bardak su getirir misin demeye cekinirken, yerli kizlarimiz bu anac ozellikleri yeri geldiginde cok cok iyi kullanmasini bilirler. Amerikan tabiri ile "take for granted" yani kendiliginden olagelen, olmazsa bizi sasirticak davranislar, aslinda o kadar degerli ki. Bu anaclik da bunlardan biri, turk kizlarinin yabanci erkekler tarafindan cok begenilmesinin en temel nedeni. Ustelik bizim kizlarda, erkek yabanci olunca hemen devaluasyona ugrar miyim kaygisi da ortadan kayboluyor.
    Kimodedim, sana da katiliyorum. Herkesin kendi bedeni kendi ruhu. Konu biraz muglak olsa da bizim tartismaya calistigimiz seksiligin kriterleri var midir, varsa bunlar nasil elde edilebilir. Ideal erkek diyorsun, biz de zaten bundan bahsediyoruz: Birak seksiligi, insanlarin iliskilerindeki beklentileri dahi taraflarin o gune kadar icinde bulundugu gerek sosyoekonomik, gerek psikolojik gerekse fiziksel unsurlar sebebi ile ayni cati altinda toplanamaz. Belki kiz bir baba figuri ariyor, belki kendi ruhundaki dalganmalari aciga cikaracak cilgin birini, belki de ona istedigi zengin hayati verebilecek, fakat ayni zamanda parmaginda oynatabilecegi birini.
    Bir de isin su yonu var, insanlar pek parmak basmamis. Evet, herkes birilerini ariyor/buluyor ama bir bakin Allah askina. Nerede bakiyoruz/buluyoruz? Icinde bulundumuz sosyal ortam haricindeki biriyle kac defa iliski yasadiniz? Aslinda secme, secilme meselesi sanildigi kadar karmasik degil. Icinde bulundugumuz ortamda kim varsa onunla cift oluyoruz. Cok dusuktur bardan tanistiginiz bir kizla mutlu bir evlilik yapma olasiliginiz(baska taraf cekmeyin bunu lutfen, bardaki kiz kotu anlaminda demiyorum, sadece rastlantisal biriyleriyle tanisma olasiligimizi ekstrem bir ornekle suslemek istedim.). Okuldaysaniz, once on sira, arka sira, sonra karsi sinif, sonra ust donemlerden bir cocuk. Universetideyken once kendi bolumunuzde her gun kafeteryada, ya da dersete gordugunuz kiz, ya da hocaysaniz baska bir hoca. Bankada calisiyorsaniz baska bir calisan, ya da fitness salonunda iseniz orada birlikte calistiginiz insan. Kac kisi cikip da, hayir boyle degil benim boyle olmadi diyebilir? Seksiligin bu secimlerimizde ne kadar rolu var, asil onu tartismak lazim bence.

Zerk, Azi, JohnnyTog ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  10. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Aneximandros körler sağırlar birbirini ağırlar durumu olmasın ama bende bu son yazdıklarını gerçekten ilgi ve beğeniyle okudum, eminim sende sosyal bilimlere uzak birisi değilsin.
    Benim arkadaşlarıma, özellikle bayan arkadaşlarıma komik gelen bir yaklaşımım vardır, birisiyle çıkmaya başlayan ve bana bunu anlatan arkadaşıma (aslında bu sırf kız arkadaşlarım için geçerli değil, erkekler içinde öyle)
    Hemen şunları sorarım,
    Nerede oturuyor,
    Hangi lise ve üniversiteden mezun,
    Babası ne iş yapıyor, annesi çalışıyorsa ne iş yapıyor,
    Kaç kardeş,
    Eğer İstanbul'lu değillerse nereliler.

Bunlar kimine göre normal sorular olarak gelebilir, kimine göre geyik-nüfus sayımcısı sorusu gibi gelebilir, ama değil.
    Aneximandros'un dediği gibi, seçimlerimizi içine bağlı bulunduğumuz sosyo ekonomik yapı belirliyor.
    Üniversite'de özellikle çok somut olarak gördüğüm şey, herkesin çok enteresan şekilde, kendisine yakın bir yerde oturan, benzer tipte liselerde okumuş insanlarla takılıdığydı.
    Bu bilinçli olarak yapılmıyordu, aradan 2-3 sene geçtiğinde, doğal bir gözlem olarak görüyordunuz.
    Forumda bile, enteresan şekilde benim tüm görüştüğüm arkadaşlar, mesafe olarak bana 5-10 km. mesafede oturan insanlardan oldu.
    PumpForever bir istisnaydı, onunda okuduğu lise ile benimkisi benzer yapıdaydı, benzer bir eğitimden geçmiştik.
    Kız erkek ilişkileride böyle, Ulus'ta oturan bir arkadaşım, Rami'de oturan bir kızla beraberse, bu işin fazla yürüme şansı olmadığını biliyorum.
    Çok şekilci olduğum için değil, yapılan araştırmalar ve benimde gözlemlerim, zıtlıkların çok kısa bir süre için, sadece o anlık ihtiyaçlar karşılanana kadar çektiği, daha sonra ise ilişkinin sürdürülmesine yeterli olmadığı.
    Bu durumda, varoşlarda oturan bir kız beni aşırı kibar bulabilir, o kendi ortamında küfürlü konuşan, kabadayı tavırlı bir tipten hoşlanıyor olabilir.
    Tabii ki istisnalar var, bazı insanlar içinde bulundukları ortamın üstünde olurlar, kalantor bir fabrikatörün kızı çok duyarlı bir sosyal düşüncede birisi olabilir, ya da varoşlarda yetişmiş bir genç çok kibar ve incelikli olabilir.
    Ancak bunlar istisnalar, genel olarak bulunduğumuz demografik yapı zaten bizim ne olduğumuzu iyi kötü ortaya koyuyor.
    Özel üniversitelerde bile bu fark vardır, Bilgi'de genelde gerçekten zengin, belli bir süredir varlıklı aileden gelen, bunu sindirmiş insanlara rastlamak daha kolayken, bir Yeditepe, Okan Üniversitesinde bitirim tavırlı, parayı yeni bulmuş, Kurtlar Vadisini izleyen ve küfürlü konuşan insanlara rastlamak daha kolaydır.
    Bunu ayrımcılık amacıyla yazmıyorum, genele baktığımız zaman, yaşadığımız yer, içinde bulunduğumuz çevre bizi çoktan şekillendirmiştir.
    Bunun üstüne çıkarak, farklı beğeni ve beklentilere sahip olmak bir hayli zordur.
    O yüzden bana nerede oturduğunu ve yukarıdaki sorularımın cevabını söyle, sana kimlerle beraber olacağın, beraberliklerinin ne tür sonuçlar çıkaracağına dair nokta atışı yorumlar yapabilirim diyebilirim.
    Bu dediklerimin seksilikle bağlantısı ise, Etilerde oturan kızın seksi dediği şeye Pendik'te oturan bir kızın genel olarak ıyyy diyeceğidir.
    Genellemeleri sevmem, ama genelde doğru sonuca gçtürürler insanı.

Zerk, Azi, okaaan ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  11. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Ben bir yaz Pendik'te gecirdim, ama onun disinda 20 sene Erenkoydeydim. Etilerden bir kizla sansim nedir, Karasan? :). Saka bir yana, dediklerinin hepsine katiliyorum. Bu konularda cok kitap var ama bu isler Turkiyede nasil yuruyor diye bir kitap da biz mi yazsak Karasan, ne dersin? Belki Zekeriya Beyazla da programa cikariz kim bilir :p. Universitedeyken cok merakliydim sosyal bilimlere, simdi sadece o zaman yazip-cizdiklerimi yiyorum. Simdilerde kendi capimda bilim adamligi yapiyorum, hatta su anda mesaj yazmak yerine makale yaziyor olmam lazimdi, ama forumdaki ortam daha keyif verici. Benim ne kabahatim var simdi?

Azi bunu beğendi.
  12. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    :shock: boyle düşünen insanlar varmış meğer bende bunları american flimlerinde görürdüm hep :) demek ki eğitim seviyesi arttıkça ülkeler boyle oluyor avrupa ülkelerindeki aile kavramının artık yavaş yavaş yok olduğu gibi :( namusun yobazlık olduğu insanın hayvandan farkının olmadığı aile kavramının yok olduğu bir ülkede yaşamak istemiyorum. bizde mi oyle olucaz... düşünmek bile istemiyorum.

neyse sadete gelelim tabiki ben de her erkek gibi sexy demeyelimde alımlı dikkat çekici ilgi gören (kadın erkek farketmez insanın dogasında var bu) biri olmak isterim tabi benim neyim eksik ki kardeşim :)

Son düzenleme: 18 Nisan 2008
    Azi bunu beğendi.
  13. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Gray Wolf, farklı görüşlere sahip insanlar bunu bu kadar yadırgaman ve yargılaman senin bileceğin bir iş.
    Kırsal kesimlerde ensest ilişkilerin, tecavüzlerin, cinayetlerin yaşandığı düşünülecek olursa, ahlakın eğitimin artması ile düştüğü gibi bir sonuca varmanın yanlış olduğu ortaya çıkacaktır.
    Eğitim arttıkça sorgulama derinleşir ve artar, genel geçer doğruların ötesinde kişi kendi doğrularını arama, kendini, çevresini ve içinde bulunduğu topluluğu sorgulama yoluna gider.
    Felsefeyi Yaşamak isimli, Ayrıntı Yayınlarına ait sevdiğim bir kitapta, hayata dair pek çok etik soru soruluyor ve okuyucu bunlar üzerine düşünmeye, fikir yürütmeye çağrılıyordu.
    Bu sorum sana yönelik değil, ama kendini Avustrulaya'nın okyanus kenarındaki Sidney şehrinde hayal et, 33 milletten birbirinden güzel kızlar ve kadınlar var.
    Bu kadınlarla birlikte olmak evet bizim toplumumuzdan çok daha kolay.
    Bir bakışma, barda bir içki sohbeti kolayca yatakta son bulabilir.
    Böyle bir ortama giripte, bu olanağı, bu açık çeki bozdurmayacak kaç adam tanıyorsun?
    Belki sen bu açık çeki bozmaz, inançların, değerlerin doğrultusunda, hayvanlar gibi sevişmek yerine namusunla evleneceğin kızı bekler, insanca yaşarsın, peki mahallendeki yakın dostlarını onlarla zevki sefa yaparken görünce bozulmaz mısın?
    Suçlayabilir misin onları?
    Hormonları hareketlenmiş, güzel kızlar var, bir erkek olarak seni yada bir başkasını beğeniyorlar, tıpkı bir erkek olarak seninde onları beğenip isteyebileceğin gibi.
    Aradaki fark şu, orada bardan bir erkekle tanışıp sevişen kadın .r.spu olarak adlandırılmıyor, ama tıpkı burada çapkınlık yapan erkekler için aşağılık zinacı gibi bir tanım kullanılmadığı gibi.
    Orada kadında erkekte eşit olarak içgüdülerini yaşıyorlar, bunu yargılamak bence insanlara düşmez.
    Hayvanlar namus cinayeti işlemez, ama keşke bunu benim ülkemdeki bazı hayvanlarda bilse...

Berkthagar, Zerk, Azi ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  14. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Elbette bu durum ülkeden ülkeye fark edecektir. Bu da her ülkenin kendi güzelliği sayılmaz mı? Olaya bir de şu açıdan bakmak lazım: Oradaki insanlar için ilişki yemek yemek, wc ye gitmek, uyumak gibi çok normal birşey. Belki ilk deneyimlerinde bir mutluluk kaynağı olabilir. Ama zamanla ilişkiye verdikleri değer de azalacak. Evlendikten sonra bile nerde işini görebileceği bir kızı denk düşürürse onunla da yatacak. Çünkü artık rutine binmiştir bu davranış.
    Bizim ülkemizde ise tek eşlilik çok önemli. Bunu sadece eşinle ve eşinde seninle paylaşacak. Haliyle bizde rutine binemediği için çok önemsenen, hayata anlam veren bir nitelik taşıyacak. Yabancı belli bir süre sonra ilişkiden bıkıp, gay, lezbiyen gibi uçuk zevkler ortaya çıkarken biz de böyle bir durum olmayacak. Üstelik yabancı bizim ülkemizde ilişkinin boyutunu bilse ( ilişkiden bıkmış bir insan için konuşuyorum) bulunduğu durumdan o kadar da memnun olmayacak.
    İlişkinin kişisel bir tercihtir herzaman ve ilişkinin diğer fertler ve ebeveyn tarafından cezalandırmasını tasnif etmiyorum.

Azi bunu beğendi.
  15. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Kesinlikle Salvadore_xp, ben tepki çekecek belki ama gay, lezbiyen insanları yadırgamıyorum, bana doğal geliyor ancak şurası kesin, normal karşılasam bile, dediğin gibi, ilişkilerin üzerinde engellerin kalktığı, çok kolaylıkla yaşanabilir hale geldiği ülkelerde bu tür davranışlar yaygınlaşıyor.
    Bunu şuna benzetebiliriz, sürekli aç olan, ya da zorlukla doyan bir insan yemek anlamında çeşitlemelere, arayışlara gitmez, her yediği yemek, çok ahım şahım olmasa bile iştahla yer.
    Hangimiz Pianist filmde, Brody'nin çıldırtıcı açlık zamanları sonrasında bulduğu ekmeği iştahla yemesinden etkilenmedik?
    Aç kalmadığınızda, elbette yemek yemek aç insanların yaşadığı anlamda lezzetini kaybediyor.
    Gay, lezbiyen insan çevresine bence bir zarar vermez, ancak bu arayışların çok daha ötelere gittiği, farklılık amacıyla çok farklı sapkın zevklere yönelen insanların durumu elbette üzücü, bunun sebebi, dediğin gibi tıkabasa tok olmak.
    Ancak bence çözüm bizim durumumuz da değil, yani bu nasıl bence, bir insanı bir odaya kapatıp, orada aynı sorunlarla yaşayıp ölmesine izin vermek, dışarı çıkmadığı, seçim şansı olmadığı için hatalara düşmediğini söyleyip bu durumu savunmak gibi.
    Cinselliğin daha doğrusu kadın erkek fiziksel yakınlaşmasının sadece fizyolojik ihtiyaçlara indirgendiği bir anlayışa bende karşıyım, ancak herkes böyle olmak zorunda değil, duyarlı bir insan, cinselliği özgürce yaşayıp içeriğini boşaltmayabilir, bu kişinin duyarlılığı ile alakalı.
    Bence asıl mücadele de bu zaten, elinizde açık çek olması ve bunu kendinize zarar vermeyecek şekilde, incelikle kullanabilmek.
    Açık büfe olan bir tatil köyünde obez olmakta, çok sağlıklı olmakta sizin elinizde.
    Ama kıtlık ortamında obez olmamak bence büyük bir başarı değil...

Zerk ve Azi bunu beğendi.
  16. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    geçmiş olsun,olduk bile...

Azi bunu beğendi.
  17. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    tamam arkadaşım;bakire olan kızlar yobaz,cahil,kıro..bakire olmayan kızlarda modern,çağdaş,dört dörtlük...

geçenlerde gazetede istatiki bir haber okumuşum..japonya'da 1 senede kişi başına okunan kitap sayısı 46-48 gibi bir şeydi,abd'de 20'lerde,iskandinav ülkelerinin birinde 36 gibi bir şey..almanya,fransa gene 30'larda..yani modern ülkelerde insanlar senede 30-40 kitap okuyorlar.türkiye'de kaç mı?2 virgün küsür!!ki onlarda melissa p'nin "yatmadan önce 100 fırça darbesi" ve "yusufçuk gece gelir" kitaplarıdır herhalde...

aynı oranları tiyatroya,operaya ve diğer sanatsal etkinliklere göre belirleyebilsek modern ülkelerle aramızda çok daha ezici uçurumlar meydana gelecektir,eminim.

bilimde yokuz,teknolojide yokuz,sanatta yokuz,müzikte yokuz,edebiyatta yokuz,sinemada yokuz,modernlik kıstası olan hiçbir şeyde yokuz...

bir zarı kaybedince modern oluyoruz.

ne ala memleket...

tamam o bi' zar olunca da namuslu olunmuyor,başka şeyler de gerekiyor fakat o bi' zarın olmaması da modernlik kıstası olarak değerlendirilmemeli.

saygılar!

Azi ve TT_BOY bunu beğendi.
  18. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Ben anlamıyorum, benim çevremde cinsellik yaşamamış erkek yok, ve bunların çoğu evlenmemiş, ve aynı şekilde bayan arkadaşlarım arasında sadece bir tane bakire var, o da bekaretini kaybetmeyecek şekilde bir erkekle sevişmiş.
    Öncelikle zarın ne anlamı kalıyor bu durumda?
    Bir tanesi ileri gitmemiş ve evet, belli şeyleri aşamadığı için, çünkü işin ahlaki boyutu anlamında içinde olduğu ilişki şiddetle tartışılır.
    Onu asla yargılamıyorum, ama zarla falan ahlak olmaz.
    Gelelim, erkekler evlenmeden ilişki yaşayacak, çünkü erkeklik organlarının sarmayalan bir zar yok, zar olsa bile, heralde ülkemizde evlendiğinde zar taşıyan bir adam olmak büyük bir utanç olurdu, ancak nedense bayanlarda olması gerekiyor.
    Sizin biraz midenizi bulandırayım, Amerika'ya falan gitmeye gerek yok, benim çevremde, ki heralde size göre çok lanet bir çevrede yaşıyorum, ailesinin bilgisi dahilinde misafirliğe gelen erkek arkadaşıyla aynı yatakta yatabilen kızlar var.
    Cinsellik hayatın bir boyutudur, cinsellik yaşamadı diye hiçbir kız iyi olmaz, ya da cinsellik yaşadı diye hiçbir kız kötü olmaz benim gözümde.
    İyilik, doğruluk dürüstlük çok farklı kavramlar.
    Bir de Türk kızının anaçlığı konusu var, Rus ya da Ukrayna'dan kız arkadaşınız olduysa, "söylenmeme, ağır başlılık, seve seve erkeği için bir şeyler getirme anlamında" Türk kızlarından çok daha ileride olduklarına emin olabilirsiniz.
    Hele uzak doğulu kızlara hiç gelmek bile istemiyorum, Geyşalık olayı yüceltilecek bir olay değil, bir kadın bir erkeğin asla hizmetkarı olmak zorunda değil, ancak hizmet etme, erkeğini yüceltme anlamında uzakdoğulu bir kızın Türk kızından geri olduğunu düşünmeyin bile.
    Ben yabancı ülkelerin kızlarıyla birlikte olup onlara hayran olmuş, kendi milletimin kızlarını küçük gören birisi değilim, asla böyle anlaşılmasın.
    Ancak Türk'ün Türke propogandasını yapmayalım.
    Sütten çıkmış ak kaşık değiliz.
    Dinsel inançlardan ötürü zina yapmamaya saygı duyarım, ancak bu her iki cins içinde geçerli, ve bizim ülkede benim gördüğüm bir tek kadının zinası problem ediliyor.
    Biraz kalıpları kırarak, eleştirel düşünmeye davet ediyorum arkadaşlar, bir inanç ya tam olur, yarım olursa bunun ne olduğu benim değil, inanın düşünmesi gereken birşey.

Berkthagar, SteeLHammeR, Azi ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  19. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    ilk olarak sözlerime şöyle başlamak istiyorum her kültür her düşünce her algılama biçimi kendine aittir hiç kimse yargılanamaz.
    fakat bnm burda savunduğum düşünce halkların geleceğini gelecekte önemli oranda etkileyecek ve bu sınavı başarıyla atlatabilecek milletlerin geleceği parlak olacaktır. (tabiki bunun olması sadece buna bağlı değil) hayvan konusuna girmişken karasan hayvanlarda namus cinayeti yok demişsin evt tabiki yok fakat şunu da unutmamak lazım ki onlarında fikri yook (Allah boyle uygun görmüştür sorgulamaya da gerek yok sanırım) tabiki yine bu konu da da insanların bakış açısına bağlı. misal biliyormusunuz kuş türlerinin büyük bir çoğunluğunun tek eşli olduğunu, ya diğer bütün dört ayaklıların kendi eşini sahiplendiğini ve koruduğunu (domuz hariç ki dinimizce yasaklanmasının nedenlerinden gelir ve yaratıklmasının nedeni ibret içindir) biliyor muydunuz. yine de insana Allah tarafından verilen belki en kıymetli varlığımız olan fikrimizin hayvan yaşamından bir fark yaratmasını istemiyor muyuz? iyiyi kötüyü neden bu kadar birbirinden zor ayırıyor ve içimizdeki şeytana hep uyuyoruz?
    insanoğlunun yaradılışında olan zararlı hertürlü şeye yatkın olduğunu da biliyoruz. peki bu zaafiyetimizi neden hiç yenmek için çabalamıyor hep kolay olan kötü yolu seçmeyi seçiyoruz? zaten yine yaradılıştan ve varoluş sebebimizden kaynanklanan bir olgudur ki bu insanların eseri miktarı iyi yolu görüp seçebiliyor.
    diğer bir konu olarak bu konuştuğumuz namus kavramının bozulduğu ülkeler topluluğunun başını avrupa çekiyor ve ne yazık ki bizler yine avrupanın teknolojisini ekonomisini alt-üst yapısının v.s alıcağımıza dikkat edin hep kötü olan yaşayış tarzlarını örnek alıyoruz zaten unutmayalım ki onlar bizi kendilerine benzetmeye çalışıyor ve bunda ne yazık ki başarılı da oluyorlar ya peki bizler neden her tuzağa düşüyoruz neden sadece bir kere onları kazdıkları o kuyuda boğmuyoruz? olmuyor değil mi...
    unutmayın ki avrupa da şu anda halinden hiç mi hiç memnun değil aile düzenleri yok denecek kadar az, kimin eli kimin neresinde belli değil ve birsürü şey ve tabiki cinsel yaşamın yaş sınırı ne yazıkdır ki bu ülkelerde bu yaş sınırı düşünemeyeceğimiz kadar düşük. avrupa da aile yapısın bozulmasıyla da doğru orantılı olarak nüfus azalması ve bunun doğurduğu sonuçlar içler acısı. burdan şunu inanarak söylüyebilirim ki belki biz göremeyiz ama Türkiye bu konuda bozulmaz avrupa da bu hızla bozulursa onlar bizim elimize düşecek gelecekte.
    en son ve en önemlisi olarak, avrupadan en büyük farkımız olarak da(avrupaya kim ne derse desin alınmama sebeplerimizin en büyüğüdür) müslüman olmamız. onların dini kuralları etnik kökenleri yaşayış tarzları tarih mirasları hep dinleriyle parareldir. bu sebepdendir ki avrupayla aşık atmaya gerek yok teknoloji ve ekonomi alanı dururken geçmişte başardık gelecekde neden başarmayalım. ve bundan da eskisi arkadaşlar lütfen Türk olduğumuzu unutmayalım şamanistlikte bile Türkler ortaasyada moğollarla çinliler arasındayken bile o zor koşullara ve cahilliğe rağmen aileye hatuna namusa önem verilmiştir. Türklerin üç kıtaya hükmetmesinde de hatun anlayışının etkili olduğu görülmektedir. o devirde at avrat silah diyebilen tek millet bizdik ve ondan dünya ya hükmedebildik.
    ben iki yılımı geçirdiğim amerikadaki en büyük izlenimim bu konuda ameika bnce küçük bir Osmanlı neden mi? avrupadan onları ayıran en büyük özellik aşırı muafazakar olmaları ve aileye bizim gibi önem vermeleridir. her ailenin 3 4 5 çocuğu var ve devlet daha fazla yapın diye akla gelmeyecek teşvikler veriyor şaşırmamak elde değil değil mi?
    B.B.King arkadaşımız bn bilmem kaç senedir Türk kızlarıyla arkadaşlı yapmıyorum demiş yabancılardan meded ummuş fakat yine de mutlulugun tek anahtarı Türk kızları. (edindiğim tecrübeler ve arkadaşlarımın yaşantılarından) zaten aşkı aşk yapan fedakarlık ve zahmet değil midir onu unutulmaz ve bir ömür kılan.
    aileyi aile devleti devlet yapan kadın değil midir?... bütün kalbimle söyleyebilirim ki (sizin de bildiğiniz gibi) her başarılı erkeğin arkasında bir hatun vardır. mutlu olmayan erkek ne işinde ne sosyal hayatında başarılı olabilir.
    arkadaşlar çoğu kültürümüzü alışkanlığımızı saygımızı komşuluğumuzu ne yazık ki günümüze kadar koruyamadık ve hayatta hep kaybettik. bari elimizde son olarak kalan kozumuz olan dünyanın bu modernlik içinde nasıl koruduğumuza ibretle bakan bunu bozmak için elinden geleni ardına koymayan her düşünceye her olguya karşı gelin aile yapımızı koruyalım.

Azi, glorious1907, TT_BOY ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  20. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    yurt dışında hiç yaşamamış olan ve de yabancı bayanlarla fazla samimiyeti olmamış kişilerin yorum yapmasını doğru bulmuyorum.

2-3 rus kızla takılmakla,kulaktan dolma palavralarla,televole tarzı programlarda,filmlerde gördüğünüz görüntülerle bir şey bilemezsiniz.

neymiş,orada kimin eli kimin belinde belli değilmiş de,aile kavramı sıfırmış da,yabancı kızlar şımarıkmış da,türk kızının yaptığını yapmazmış da vs. vs. vs.

peki bunları neye dayanarak söylüyorsunuz?

hepsi yalan...

şöyle söyleyebilirim ki aile kavramları çok güçlü.öyle aileler var ki türk aileleri halt etmiş.

zannediyorsunuz ki kızlar önüne gelenle cinsellik yaşıyorlar.hayır,türk kızlarından daha seçiciler..

zannediyorsunuz ki şımarıklar,türk kızlarının yaptığını yapmazlar..canlarını verirler canlarını..siz ne zannediyorsunuz?

3-5 televole programında,yazın havuz kenarında öpüşen rusları görünce "peh şunlara bak" diyorsunuz hemen..peki,öpüşmemiş kaç türk kızı var söyleyin..

aradaki tek fark,türk kızlarının kapalı kapılar ardında,gizli saklı yaşadıkları şeyleri yabancı kızlar ulu orta yaşıyorlar.iki yüzlü değiller.

bu ülke kakasını tutamayan bakire kızlarla dolu.

anlayan anladı...

saygılar.

Son düzenleme: 18 Nisan 2008
    Azi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş