Setler arası zamanı ayarlamak ve hareketlere yönelik set süreleri.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Fefe11 tarafından 1 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Fefe11

Fefe11 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhabalar, ben hareketlerim için ne kadar süre ayarlamam gerektiği konusunda hep çelişkide kalıyorum. Hangi hareket ne kadar sürede yapılmalı 2 set içinde bir hareketin süresi ne kadar olmalı ve diğer sete geçerken ne kadar dinlenilmeli, farklı hareketlerin setlerin arasında ne kadar dinlenme yapılmalı. Bunlar sürekli kafamı kurcalıyor, bunlara bir cevap bulsam ve de bunları düzenleyebilecek bir saat var mı acaba? Herhangi bir fitness saatiyle bunu yapmam mümkün mü? Mesela 3x12 Military Press yapıyorum, örneğin toplam sürenin 36 sn olması lazım ve diğer setine geçerken dinlenme 30 sn, farkılı bir hareketin setine geçerken dinlenme 60 sn gibi, bunları saate girip süre dolduğunda alarm çalsa, böyle bir saat var mıdır acaba?
    Bu konuda beni yönlendirirseni ve hareketler arası ideal süreler hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim.

2. ussaviator

ussaviator Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kütahya
    Telefonunun kronometresi. Set bittiğinde tur de, dinlenme sürene bak, tekrar başla. 45-60 saniye setler arası, hareketler arası ise 2 dakika. En genel kullanımı budur. Daha yeniysen kafadan yarım dakika daha ekle gittikçe süreyi dediğime çek

3. kerembas54

kerembas54 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben 30 saniye dinleniyorum her set arası başka harekete gectigim zaman 45 saniye 1 dakika arası dinleniyorum

bench_O

4. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Antrenman yoğunluğuna ve sana bağlı bu durum.
    20 yapabileceğin bir ağırlıkla 10 yapıp bırakırsan 15-20 saniye dinlenme de yeter, setlerde ağır girip zorlarsan da 1.5-2dakikadan aşağısı kurtarmaz yani setlerin şiddetine bağlı dinlenme süresi o sebeple 30 saniye dinlen 2 dakika dinlen diye kesin bir kural yok, vg de setlerin yapılışına ve genel durumuna bakarak 1-2 dakika arası idealdir diyebiliriz.

ercan gürgöze bunu beğendi.
  5. IPMAN

IPMAN Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    18
    setler arası 30,45 sanıye hareketler arası 60,70 sanıye dınlenme yeterlıdır..

6. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    tamamen " hareket büyüklüğü ve dolayısıyla ,kas büyüklüğü ve ivmeler, vb "ile ilgili yani en kısa yoldan harcanan "enerji "ile paralel bi olay...

bir squat ile konsantre dambıl körl farklı iki hareket...

ne kadar süre gerektiğini en kolay anlamanın yolu, elinizle nabzınızı yoklamak...noramel döndüğünde başlayabilirsiniz...

Sayfayı Paylaş