Set Arası Toparlanma

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Onur BABACAN tarafından 7 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Onur BABACAN

Onur BABACAN Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar ben 39 yaşındayım, günlük yaşantım oldukça yorucu geçiyor, buna ilaveten günde yarım saat ağırlık idmanı yapıyorum.

Sorunum şu ki, set arası toparlanmam yetersiz kalıyor. Bir bölgenin ilk setlerinde çok ağır kilolar kullanabiliyorken setler ilerledikçe çalıştığım bölge aşırı geriliyor ve neredeyse hareket edemez hale geliyor, mesela bir kol idmanından sonra enseme dokunamaz hale geliyorum. Bu gerilme son setlerde güç kaybına da neden oluyor ve ağırlık azaltmak zorunda kalıyorum.

Extended set çalıştığım için dinlenme süresini uzun tutuyorum, fakat 3 dakika da dinlensem fayda etmiyor. Çalıştığım bölgenin çok gerildiğini hissettiğimde -yanlış da olsa- kalan setleri idmanın sonuna bırakıyorum, ancak o zaman performans kaybı yaşamadan hareketleri bitirebiliyorum. Set arası esnetme hareketlerinin de faydasını görmedim.

Bir arkadaşım magnezyum eksikliğim olabileceğini söyledi ve ZMA önerdi. Ayrıca BCAA kullanmamı tavsiye etti. İhtimaller dahilindeki enerji eksikliğimi gidermek için L-Carnitine gibi bir ürünle yağ yakıp enerji sağlama fikrimin ise ağırlık idmanı açısından mantıksız olduğunu belirtti.

Bu konudaki değerli fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar.

2. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.272
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Öncelikle bir ürün yok ki içer içmez size enerji patlaması yaşatsın. Bcaa L-carnitine Whey Zma Arginine bunlar sizin işinizi görecek tarz supplementler değiller. Sizin ihtiyacınız olan ürün performans arttırıcı olabilir.

Ancak öncelikle şu konulara dikkat etmelisiniz. Antrenmana giderken cinsel aktivite de bulunmak performansı etkileyebilir. Bunun dışında vücudun ihtiyacı olan karbonhidrat oranını almamak performansı direk etkiler. Beslenme ve dinlenmenizi düzenleyin hala bu sorun devam ederse supplemente yönelin.

İdmanlarda ise nasıl ve ne şekilde yapılırsa yapılsın 3 dakika set arası bence çok. İnsan soğur 3 dakikada ben piramit sistem çalışıyorum antrenmanım ve ağırlıklarım aşırı ağır ve fazla(kendi vücuduma göre) ben setler arasında 2 dakika tekrarlar arasında 50 saniye dinleniyorum.

Saygılarımla...

Onur BABACAN bunu beğendi.
  3. Sainted

Sainted Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    53
    Antremandaki güç kaybı Mehmet'in dediği gibi antreman öncesi alınmayan karbonhidrattan kaynaklı olabilir ben bunu çok fazla yaşıyorum, karbo almadığım günler çalışırken çok fazla zorlanıyorum. Sizde benim gibi diyetten dolayı karboyu kıstıysanız nox ürünleri tavsiye edebilirim forumda birçok marka ile ilgili bilgiler bulunmakta. Kendinize uygun olanı seçip kullanmanızı öneririm.

4. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.272
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Sainted bu konuda haklı ancak define olmaya çalışmanız yüzünden karbonhidrat ekleyemiyorsanız Nox lere yönelin yoksa öncelik doğal beslenme.

Ürün olarak ise siz sormadan tavsiyelerimi yazayım:

1- Weider MuscleFreak
    2- Weider Arginin Xplode
    3- Craze (şeker üzüm aromasını sakın almayın iğrenç bir tadı var)
    4- Cellucor C4 Extreme (portakallısı güzeldi)
    5- BSN NO-Xplode( 5 gün kadar denedim alınabilir bir ürün)
    6- Musclepharm Assault (bende hiç işe yaramadı)

Saygılarımla...

5. Onur BABACAN

Onur BABACAN Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    28
    Cevaplar için teşekkür ederim fakat performans harici bir problem var gibime geliyor çünkü ham olmadığım halde bütün kaslarımı sürekli ağrı şeklinde tel tel hissediyorum, aşırı bir laktik birikmesi olabilir. Bir hafta magnezyum çinko desteği alacağım, bakalım ne olacak.

6. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Magnezyum yada çinko kas ağrılarınızı almaz. Kas ağrılarınız için antrenman sırasında yada sonrasında bcaa tavsiye ederim. Ayrıca beslenme en önemli faktör gerekli karbo ve proteini almanız lazım

7. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.272
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Bu sorunlar eğer ki devam ediyorsa beslenmenizdeki protein seviyesini de arttırın derim. Bunun dışında bence Recovery adına size gerekli ürünler alabilirsiniz. Antrenman şiddetiniz nasıl bilmiyorum ancak 2 komplex ürün denedim.

1- MusclePharm Re-con http://www.bodyforumtr.com/vbforum/muscle-pharm-re-con-t48324.html?t=48324&highlight=con

2- MuscleTech Anabolic HALO Hardcore http://www.bodyforumtr.com/vbforum/muscletech-anabolic-halo-t12869.html

Başlıkları inceleye bilirsin. Re-Conda ben yeni kutu kullanmıştım bilgile. Re-con u daha çok beğendim Haloya oranla.

Sayfayı Paylaş