Set aralarında ne kadar dinlenmeliyiz ?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve smltncr tarafından 10 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    Öncelikle sitenizi çok beyendiğimi dile getirmek istiyorum. Bana çok büyük faydası oluyor.Bi çok kişiyede faydası olduğuna inanıyorum.:)Konuya gelelim... Set aralarında ne kadar dinlenilmesi lazım.Bazı yerlerde okuyorum kimi 30sn diyor kimi 1_2 dk diyor kimi 5 dk diyor.Bence herkes bunu kendine göre belirlemesi lazım ...Yani çalıştığımız kası nasıl hissetmeliyiz ki bi diğer sete geçelim (tamamen dinlenmesimi lazım ,yoksa kasın dinlenmesine izin vermemelimiyiz...). Beni bu konuda biraz aydınlatırsanız sevinirim...saygılar

2. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Okuduguna inandıgım ıcın forumdaki baslıkları gostermıycem. Ama okumadıysan forumun arama kısmında ara kesin.

Bi kere oncelikle kasın sogumaması lazım. Her kasa gorede degısır. Ben gogusde her set arası 2 dk, bicepste 45 sn omuzda 45 sn bekliyorum. Bunu nasıl mı anlıyorum aslında bakarsan Hem okudugum yerlerden hemde yanı sonucta o senin kasın dogru anı hıssede bılırsın. Bılımsel bısı demıcem ama dıcegım kasını hisset yani. Ama 5 dakika da ara verme yani kası dinledim diye :D

Kasın zaten tamamen dınlenmesını bekleyemessın dınlendırmez ısen de dıger set cok verimsiz olur.

Birde her zaman ilk setleri dusuk agırlıkla yap mesela incline bench press te ilk seti 50kg yapıyorsan ornek olarak verıyorum bı 20kg yap forumda boyle okumustum. Rakamları ben verdım tabi.

smltncr bunu beğendi.
  3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş