1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Serkeş Bir Çalışma Stili,Öğrenci Yaşamı,Beş Yıllık Çalışma ve Sonuç...

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve kadango tarafından 10 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. kadango

kadango Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Selamlar arkadaşlar,

Öncelikle düzensiz bir yaşamım,beraberinde düzensiz beslenme ve yine düzensiz bir çalışma stilim var.Alkol da aldığım oluyor...Beş senedir bu sporla uğraşıyorum,evde 50kg set ile idare ettim geçen seneye kadar.Sınav senesi adamakıllı çalışmadım ve kilo aldım.Geçen sene 9 aylık bir yüzme geçmişim var.Temizinden 6 ayında her gün en az 700-800m yüzmüşümdür.Kasların parçalanmasında ve şekillenmesinde çok etkisi oldu.Özellikle sırt için..

Geçen yaz sonunda toparlanmam gerektiğinin farkına vardım.Şu tarihe kadar 84kg'dan 76kg'a düştüm ufak ufak da çalışmaya çalıştım.Lisedeyken haftada bir kg tavuk göğsü yerdim.Sonrasında tamamen öğrenci evi stili bir beslenme tarzım oldu.Buna rağmen özellikle genetik faktörlerin etkisiyle toparlamakta sıkıntı çekmedim.

Boy:182cm

Biceps Ölçüsü: 39cm

Göğüs Ölçüsü: 115cm

Bel Ölçüsü: 90cm

Omuz Ölçüsü: 134cm

Kalça/Basen (Hip) Ölçüsü: 100cm

Bilek ve Önkol: 34cm

Kalitesiz fotoğraflar ve amele yanığı için kusura bakmayın.Tek başına foto çekmek zor oluyor:)
    Tavsiye ve önerilerinizi açık yüreklilikle dile getirebilirsiniz...

2. cikcik

cikcik Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Bunları herkez dicektir ama belin çok kalın ve 5 seneyle alakası yok vücudunun. O beli inceltip hacimlenmen lazım .Sen zaten böyle düzensiz beslenmeyle vs. devam edersen bi 10 senede çalışsan bi gelişim olmaz

3. cece1

cece1 Üye

Beğenileri:
    225
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    yanlış okudum 5aya göre normal diycektim :) maalesef beslenme ve düzen olmayınca sonuçta alınmıyor bu sporda..

Azi bunu beğendi.
  4. kadango

kadango Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Evet,belim kalım ve incelmiyor,çok iyi bir beslenme düzeni ve sağlam bir kardio ile olacak birşey.Bu da genetik ne yazıkki,her yerimden yağ gidiyor belimden atamıyorum o kadar bel hareketi yapmama rağmen.Bu yaz bunun üzerine yoğunlaşabilirim.Evet beş seneyle alakası var,beş senedir düzensiz besleniyorum ve kardio amaçlı bir çalışma yapmadım.Ayrıca beş sene yazmam çalışma süremi göz önünde tutup arkadaşların aklındaki soru işaretini gidermektendir.Yoksa bu vücudu düzenli bir çalışmayla iki seneyle yakalamak zor değil.Bildiğim şeyleri yazma bana,bilmiyorum kaç yaşındasın veya nasıl bir hayatın var ama öğrenci hayatını çalışarak(iş),haftada 800km yol yapmak zorunda olarak,bir yandan okula gitmek ve ders çalışmaya çalışmak,bir yandan da bu sporu sürdürmek ve ailenin tüm yükünü üzerinde taşıyarak düzenli bir hayatının ve beraberinde beslenmenin olması zor.Bu hararetin içinde kendime besleyici yiyecekler hazırlamam zor oluyor.Hiçbir ek besin kullanmıyorum,daha da hacimlenmeyi düşünmüyorum estetikliği gidecektir genel manada hacimlenirsem.Hacim bakımından eksik bölgeler var,onları tamamlamaya çalışırım.Amacım eksik kas gruplarını tespit edip oraya yüklenmek,estetikliği artırmak adına kas gruplarının orantısını ayarlamak.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:23 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:14 ----------

Benim gördüğüm omuzlar az hacimlenmesi lazım,göğüserin hacimlenip çok tekrar ile şekillenmesi lazım(üst iç özellikle),belin incelmesi lazım.Bariz olarak bunları görüyorum,trapez beni rahatsız eden bir kas üzerine düşünmem bile.Bicepslerin de az hacimlenip şekillenmesi lazım.

5. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Beş yıldır yapıpta hala çok tekrar ile kasların şekilleneceğini söylüyorsan ne kadar ilgisiz olduğun belli oluyor :)

Juggernaut, wTurner, sporcu. ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  6. kadango

kadango Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Bay çok bilmiş,binlerce sayfa okumuş,beş yıldır bu sporu yapan ve gerek yurt içi gerek yurt dışında da birçok kişiyle bu konuda gerek yüz yüze gerek elektronik ortamdan bilgi alışverişinde bulunmuş ve ayrıca tıp eğitimi alan birine bilmediği şeyi öğret.Söyleyip kaçmakla olmuyor,konu açıldığından beri ya küçük ya da düşünce tarzını yanlış yönlendirmiş kişilerle muhattap oluyorum.Hayırlısı...

Az tekrar,yüklü,basarak(zorlayarak) hacimlenen kaslar çok tekrar az ağırlık ile şekillenir.Ağzı olan konuşuyor bu konuda,senin de yaptığın gibi.Desteksiz tavsiyede bulunanlara kulak kabartmaktansa kendi vücudumu,tecrübelerimi ve bilgimi tercih ederim.Yanlış anlaşılmasın,tavsiye istemiyorum demedim,seviyeli ve kanıtlarıyla beraber somut tavsiyeler istiyorum.Boş düşünceler değil..

Son düzenleme: 10 Haziran 2012
    bugra502 bunu beğendi.
  7. Shqiponje Madhe

Shqiponje Madhe Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Evet dostum belin kalin ama onun disinda ben begendim. Ha 5 yillik bi vucut degil orasi ayri, ama bence vucudun gayet iyi. Ama olculerin belli olmuyor pek fotograflardan. Yani kolunda 40 cm diyebilecegim bir kaslanma yok, gogsunu gorsem 105 cm falan derim en fazla, tabi yagla alakasi olabilir. Olmayabilir de, belki de fotograf kalitesiyle ve golgelenmeyle alakali bi sorundur, ben daha acemiyim bu islerde. Prof. arkadaslar daha detayli yorum yapacaktir. Basarilar.

8. kadango

kadango Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Ha şöyle ya....

Benim de yazdığım gibi,beş yıllık vücut değil.Şartlar...Foto telefonla çekildi,sabitleyecek bir yer yok adamakıllı.Işık ayarı yapamıyorum,birileri nasıl durmam gerektiğini söylemiyor.Bazı fotolarda kolun biri yukarıda biri aşağıda mesela:)Göğüslerim hacimsiz diğer yerlere göre,bunca zamana kadar bench çalışamadığımdan kaynaklı.Göğüs ölçüsü alırken çoğu ölçüyü göğüsten ziyade kanat ve üst bölüm uzantıları artırıyor.Bir triceps fotosu ayarlamaya çalışayım hem göğüs de belli olur.Sağol...

9. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Bir yere kaçtığım yok o nereden çıktı :) Bu aralar forumda üzerine çok konuşulan Mike Mentzer den örnek verelim, bu adam hafif ağırlık bol tekrar ilemi yakalamış sence o derinliği ?

Hayır madem o kadar binlerce sayfa okumuş, araştırmış, gerek yurt içi gerek yurt dışı kişiler ile muhattap olmuşsun, öğrette doğrusu öğrenelim o zaman :)

Juggernaut, onbir, sporcu. ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  10. kadango

kadango Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Hala boş konuşuyorsun,Mike'a sor sana desin ki az tekrar ağır girdim desin gel göster burada özür dileceyeğim.Soramazsın hoş,vefat etti kendisi.Bir sözünü kaynak göstererek yaz buraya az tekrar ağır girdim yazan...Çalışma porogramı fikir vermez bu düzeyde bu sporla uğraşan biri için.Konu zaten şahış değil,konu göğüslerin şekillenmesi...Ayrıca sen benim söylediğimi de yanlış anlamışsın,ben kas hacminden bahsetmiyorum,kenar çizgilerinden,genel manada hatlarının çizdiği profilden bahsediyorum.Derinlik dediğin mesele ölçüm usulüdür,duruma göre değişmekle birlikte birimi atıyorum 30cm3 diyelim...Derinlik dediğin zaman bunun diğer adı hacimdir dolaylı olarak.

Kaçma meselesi önceki mesajını desteksiz yazıp atmandı..Bunu da yanlış anlamışsın,yoksa ay ne yazdım ben hemen kaçayım gibi bir düşüncede olacağını düşünmedim.

11. thebarley

thebarley Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    selam kadango..5 sene uzun bir süre tabiki..herkes 5 sene denilince aa adam hergün x kadar protein y kadar karbonhidrat z kadar yağ almış ek gıda almış ama gelişememiş diye düşünüyor..arkadaşlar şunu öncelikle açıklığa kavuşturalım..herkesin maddi durumu zamanı genetiği bir değil..eminim iyi beslense düzenli antrenman yapsa 4-5 ayda geçireceği değişikliğe kendisi bile inanmayacak.fakat şu ağır girilirse yağ yakılmaz mantığından kurtulalım artık..mike mentzer gibi uç bir örnek vermeye gerek yok forumda zaten çok ağırlık az tekrarla define olan arkadaşlarımız var..kardiyo+diyet ikilisi ile gayet define olabilirsiniz..hatta ve hatta diyet dönemi creatin kullanıp iyi beslenip yüksek ağırlık kullanarak hem yağ yakıp hem kas yapanda var forumda..fakat alınan kas miktarı öyle uç nokta düşünülmesin..minimum miktarda oluyor bu.bence kendine güzel bir beslenme programı ayarla ve kardiyo ile define olmaya çalış daha sonra kendin karar verirsin nereler yüklenmen gerktiğini..

Azi, Danny Boy ve GencGrafiker bunu beğendi.
  12. kadango

kadango Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Ayynen öyle.İlk cümlenin yanılsamaya sebep olmaması için yeterli açıklamayı yaptığımı düşünüyorum.Ddediğim gibi tamamen düzensiz bir mesele bu.Böyle düşünmemeleri için yaptığım açıklamanın dahi tesiri kalmıyorsa o kişi için yazacak çok şeyim yok.Ağır girilirse yağ yakılmaz meselesinin nereden çıktığını bilmiyorum.En azından kendimi bunun dışında tutmak gerekir ki öyle birşey yazmadım.Arkadaş şekillenmenin hacimlenmeyle farklı şeyler olduğunu sezememiş olacak ki bana yönelttiği düşünce tarzının yanlış olduğunu yazdım.Yukarıda da gerekli açıklamayı yazdım,hacimlenme meselesi kısa sürede az tekrar çok ağırlıkla,şekillenme meselesi hacimlendikten sonra çok tekrar az ağırlıkla çözülür.Pasta cila işinin cila kısmı gibi...Beslenme programımı hazırlıyorum,yazın en azından düzenli yemek pişen ve planladığım her yemeği pişirebileceğim bir yer olacak.Definasyona ağırlık vereceğim,yaz sonu istediğimi elde edersem kışın bulk ve sene başından itibaren tekrar net bir definasyona girip hazır olurum.

thebarley bunu beğendi.
  13. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Arkadaş anlamamış, sezememiş vs. tarzı laflar söyleme boşuna, anladımda sezdimde, hala ısrarla yanlışını savunuyorsun. Thebarley de benim gibi demek istemiş, hacim ve definisyon döneminde farkı antrenman sistemleri, farklı sayıda set ve tekrarlar uygulamaya gerek yok, hacim alırken ne şekilde çalışılıyorsa, diyet dönemindede o şekilde çalışılarak senin tabirin ile kaslara şekil verilebilir.

Juggernaut, onbir, boksbody ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  14. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    @kadango bence burda tartısıp aslında hıcbırsey bılmedıgın bır konuda mıllete laf atma bence

madem actın baslık tabıkıde yorum olucak doğal olarak

ve yorumlarda aynlış yok

bence bir şeyler öğrenmeye çalış arkadaşlardan

ve tıp okuyor olman ve bu sekılde yanlıs bılgıler vermen ınan utanc verıcı ılerde doktor olucak bırısı bunları bu kadar yanlıs bılıyor ve ustune bu kadar savunuyorsa utanc duymalı

son olarak da bana da dıgerlerı attıgın gıbı laf atma ınan tartısmak ıstemessın helekı bu hıpertrofı ve mıke emntzerın calısma stıllerı konusunda hıc tartısmak ıstemessın :) kı kınesıyolojı konusuna hıc gırmıyorum sorun varsa sor cevaplım ben sende dınle

yada hıc cevap yazma burda

a bırde bosa bahane uydurma usengeclıkten beslenmen olmamıs duzgun ve bunun ıcın herseyın arkasına sıgınıyorsun

ne adamlar butun gun ter ıcınde calısyor benım bıldıgım yarısmaya hazırlanan

sadece bahane yok ıs-yok aıle yok okul bılmem ne

beslenememısın dısıplınsızsın ve bu zaman gore yeterı kadar kas kutlesı ınsa edememısın bu kadar baıst

Juggernaut, novizenj, onbir ve diğer 11 kişi bunu beğendi.
  15. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Kim ne derse desin beslenmeydi şuydu buydu.. 5 yıl az buz bir süre değil sadece antremanları düzenli yapıp, deyim yerindeyse aç gezsen bile daha iyisi olurdu.. Tavsiyem bu güne kadar yaptığın herşeyi bırak öyle serkeşliği filan taşımaz bu spor biraz daha disiplinli ol ve farkı gör..

Juggernaut, sporcu., Azi ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  16. cagri2424

cagri2424 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    eğer kolun 5 senede 39 olduysa yanlış yaptıgın bsyelr var demekdır ben fotolarını baslangıc zannettm devamı nerde dıe bakıyom

Juggernaut, jkdo, Azi ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  17. cikcik

cikcik Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    ben dedimki belin kalın 5 senelik vücuda alakası yok.Bende öğrenciyim yurtla okul arası 1- 1 buçuk km .(Bu arada yaşım 21).Yani ben nasıl oldugunu biliyorum öğrenci hayatının

18. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Vücudunla ilgili birşey diyemicem ama öğrenci evi stili beslenme yazmışsın ona kafam takıldı bu spor için en avantajlı dönem üniversite yılları + öğrenci evinde kaldığın dönemdir, ben de öğrenci evinde kalıyorum ve en düzenli olduğum dönem oldu, öğrenci evini bırak yurtta kaldığım dönemlerde bile gizli gizli dolapta küçük tüple yemek yapardım gene beslenmeye dikkat ederdim,benim partner evde kalan sınıf arkadaşlarına para verirdi tavuk+yumurta pişirip getirsinler diye yurtta kalırken, içki, sigara yoktu spor sayesinde supplementlere para biriktirirdik,sonra eve çıktık, eve aldığımız çocuk sigarayı bıraktı spora başladı bizimle 3-4 saatte bir yemek yapıyor tüm eve şimdi :D

Şu an üniversitede son 2 yılım ve hiç bitmesin istiyorum çünkü her türlü imkana sahipsin ve bu sporu yapmaya en elverişli dönem,

Demek istediğim sen öğrenci evinde düzene girip beslenmene dikkat edemiyorsan ve elindeki malzeme 5 yılda böyle olduysa ilerki dönemlerde boş yere uğraşma çünkü daha iyisini yapacak imkanın olmayacak + bahanelere sığınan ve imkan yaratamayan adam bu sporu yapamaz

Azi, HUMOR, GencGrafiker ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  19. fırathan

fırathan Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    beslenmeden ziyade antrenman konusunda yanlışların var senin zaten söylediklerinde bunu destekliyor kas kütlen 5 yılı bırak 1 yıla göre bile çok az bicepslerin gözükmüyor ufacık bile bir tepecik oluşmuyor 2. pozunda omuzlarında bir çıkıntı bile yok 3. pozunda neyi göstermek istediğini anlamadım galiba triceps vermek istemişsin o azıcık dışarı çıkıntılı gibi gözüküyor 4 te aynısı 5. pozunda zaten ön pozunda biceps gözükmüyor arkasındakin de tabiki gözükmeyecektir.Tahminen eline 10 kiloluk dumbleleri alıp belini savura savura hızlı hızlı sadece tekrar sayısını tutturarak biceps yerine bel çalışıyorsun tricepslerinide dirseklerin vücudunun yanında durmadan gene sana göre ağır olcak şekilde belini bükerek push downda vücudunu indirere indire çalışıyorsun tabiki gene tekrar sayısını tutturmak için oda kollar hariç diğer bölgelerinide takılmak amacıyla makinelerin arasında geçirerek çalışıyorsundur .Bu dediklerimi yapmadığını iddia ediceksin büyük ihtimal sana söyleyeyim bu saydığım hataları arnold bile yapmıştır ha bir fark vardır o bunun farkına varıp bu yanlışları değiştirmiştir yada birisi söyleyince egosunun altında ezilmemiştir dinlemiştir onu.Beslenme bu sporda hareketleri doğru yapmaktan sonra gelir. Hemde beş sene diyorsun kendi vücudunu kendince övüyorsun 2yılda yapılır diye hem genetik iyi diyorsun acaba senin gözlerin farklı mı görüyor kendini yoksa ben mi yanlış görüyorum hiç bir kasın belirtisi bile gözükmüyor bence burdan birşeyler öğrenmeye çalış ve egona yenilmeden tavsiyeleri dinle

cenn, Azi, Danny Boy ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  20. kadango

kadango Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Forumda konu açınca düzeltme yapamıyorsunuz bir süreden sonra.Başlık yanılsamaya sebep oluyor ve ilk mesaj bilinçli okunmuyor.Sonra yanlış anlaşılmalar oluyor.Lise 2'nin sonlarına doğru seti aldım 50kg,evde takılıyordum haftada bir kez kendi çapımda.Yazları çalıştığım için bu rakam iki haftada bir'e düşüyordu genelde.Düzenli çalışmadığımı da belirttim ama hala bangır bangır beş senede bu vücut ne diyenler var.Lise 3'te sıkıntılı zamanlar geçirdiğimden yine düzenli bir çaışma stilim olmadı,bunları bahane değil bir arkadaş bahane falan yazmış da özelimi burada açıklamam mantıksız ki ben kendime hakaret eder gibi beş senelik dedim ve konuyu açtım ama okuma-anlama özürlü arkadaşlarımız körler sağırlar birbirini ağırlar hesabı mesaj attılar.Lise 4'te sınav dönemi olduğundan ortalama ayda bir.Üniversitede birinci sınıfta hiç çalışmadım,sadece yüzdüm yine yazdığım gibi.Bu sene de yine adamakıllı çalışamadım özel durumlardan dolayı.Neden böyle bir konu açtığımı da yazdım,ama okumak zor geliyor heralde.Bana bunu kaç senede yaptığımın hesabı sorun diye açmadım anlayacağınız.Forumda elekçi hatunu hesabı konudan konuya atlayıp saçmasapan yorumlar yapan arkadaşlar var eskiden beri takip ederim burayı.Anladım ki paylaşım yapmaya değer bir durum yok ortada bu arkadaşlar sağolsun.Herkes ayrı bir triplerde.

Son mesajlarda yine okuyorum ki yazdıklarımı düzgün okumayan arkadaşlar var.Öğrenci evi stili bir beslenme tarzı dedim,öğrenci evinde kalıyorum falan demedim.Kaldığım yer devlet yurdu veya özel bir yurt değil içeri cattle sokamadığım bir yer.Daha özele girmeyeyim.Yiyebildiğim şeyler tost,makarna ve fast food tarzı yiyecekler.Ne işten güçten sıcak yemek vakitlerine yetişebiliyorum ne de derslerden.Çoğu arkadaş üniversite hayatını yatarak geçirdiği için anlayamazlar tabi.Yine özel durumlardan kaynaklı haftada 800km yol yapıyorum dedim,okula git gel buna dahil değil.Mecburiyetten İzmit-Denizli yapıyorum her hafta.6 saatlik yol arabayla,git gel 12 saat.O kadar yolu gittikten sonra gel de çalış...

fırathan kardeş sende okuma ve anlama özürlüleri tayfasına dahilsin.Foto cep telf ile çekildi,bana şöyle dur böyle dur diyen yok nasıl göründüğümün farkında değilim.Birde üstüne üstlük komedi gibi çalışma stilimi falan yazmaya kalkmışın...Omuzları parçalanmış birini omuzda çıkıntı belirtisi yok demek harbi harbi kimde göz sıkıntısı olduğunu belirtir düzeyde.Yani kısacası anladım ki çoluk çocukla uğraşıyormuşum burada.Son mesajım....

Sayfayı Paylaş