serius mass ile Aminoasit alınımı ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ercan54 tarafından 7 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ercan54

ercan54 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar Daha önce kilo almak için ürün sorduğumda forumdaki arkdaşlar serius mass onermişlerdi şimdi onu aldım kullanmayada başladım peki bununla beraber amino asit kullanma konusunda bilgi sahibi edermisiniz beni herhangibir zararı varmıdır veya nasıl kullanılır ... Yardımlarınız için şimdiden sağolun
    boy 1.84 kilo 64:( Aralıklarla 1bucuk 2senedir bu sporu yapıyorum..

2. ercan54

ercan54 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar bi el atarmısnız

3. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle spor geçmişin ve kendin hakkında biraz bilgi vermelisin. Kaç yaşındasın ve kesintisiz olarak bu sporu ne kadar zamandır yapıyorsun. Herhangi bir beslenme programı uyguluyormusun? İdman programın nasıl? Haftada kaç gün çalışıyorsun? İdmanın ortalama kaç dakika sürüyor?

Big_Hammer ve ercan54 bunu beğendi.
  4. ercan54

ercan54 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    yaklaşık 1bucuk 2 senedir... aralıklarla (nasıl diyim 2 ay ara mecburiyetten)
    Antremanda 2 bölge çalışıyorum 1 saat ve + en düşük 3*10 olmak üzere
    herhangibir beslenme programım yok sadece elimde nutrition serios mass var yaş 19,5 :)

5. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Şuan için amino asitten ziyade Whey protein kullanman sana daha fazla kazanım sağlıyıcaktır. Bu tür destek ürünlerinin kullanımına dikkat edilirse herhanhi bir zararı yoktur. Ayrıca kendine protein ağırlıklı bir beslenme programı oluşturmalısın. Beslenme ve dinlenme bu sporun olmazsa olmazlarından dır.

Big_Hammer ve ercan54 bunu beğendi.
  6. ercan54

ercan54 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    cevabın için sağol whey ekonomik yönden biraz daha maliyetli olduğu için :) zor geldi ... Peki şöyle birşey sorsam Amino asit ile nutrition mass i nasıl kullanıyım?

7. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Kaliteli bir bir Whey proteinin 1 ölçeğinde ( 30 gr) yaklaşık olarak 5-6 gr mı BCAA olmak üzere 22 - 24 gr aminoasit içerir. Buda 1 kg proteinde yaklaşık 700 - 800 gr aminoasit demektir. Hangisi daha ucuza geliyor hesabını yapabilirsin. Gerçi makul bir kıyaslama olmaz iki ürününde amacı farklı.

İlla aminoasit kullanıcam dersen bu kullandığın ürüne göre porsionları değişir. Ama genel olarak kullanımı yemeklerden önce aç karna ve idmandan sonra kullanabilirsin. Serious Mass'ı ara öğünlerde , idmandan 35- 45 dk önce ve idmandan sonra alabilirsin. Eğer idmanın geç bitiyorsa idmandan sonraki porsionu fazla alma yağlanma yapabilir.

Big_Hammer ve Pappy bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş