Sergen Aşkın, intermittent fasting, fotoğraflı

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve sergenaskin1996 tarafından 2 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. sergenaskin1996

sergenaskin1996 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Merhaba arkadaşlar, kendimi motive etmek için 3 aylık yağ yakım planımı burada paylaşmaya karar verdim.
    Kısaca kendimden bahsediyim; Sergen Aşkın, 1996 Mersin doğumluyum, İstanbul'da oturuyorum. İngilizce öğretmenliği öğrencisiyim. 14 yaşımda bu spora başladım aşağı yukarı 5 senedir yapıyorum.
    Şu anda 88 kiloyum, yağ oranım bayağı yüksek kaç olduğunu bilmiyorum ama hedefim 3 ay sonunda %8'e kadar düşürmek. Aşağıdaki resimleri bugün çektim.
    Antrenman programım şu şekilde
    pazartesi: göğüs-sırt
    salı: omuz-kol
    çarşamba: bacak
    perşembe: göğüs-sırt
    cuma: omuz-kol
    cumartesi: bacak
    Süperset şeklinde çalışıyorum, nabzımı yüksek tutmaya çalışıyorum. Bazı bölgelerim uzun süredir çalışmadığım için ağrıyordu o yüzden tam dikiş tutturamadım dün ve bugün biraz doğaçlama çalıştım. Yarın bacak antrenmanımda doğaçlama olacak. Önümüzdeki günlerde daha detaylı bilgi veririm.
    Beslenmem intermittent fasting tarzı, sabah aç karnına 1 bardak şekersiz nescafe içip antrenmana gidiyorum. Saat 1 e kadar antrenmanım bitmiş oluyor. Saat 1'den akşam 9'a kadar 8 saat içerisinde toplam 4 öğün yemek yiyorum.
    Şu anda günlük kalori alımım 2800 civarı, günlük yediklerim; 1kg tavuk göğsü, 300 gr bulgur, 500gr yoğurt, 3 tatlı kaşığı zeytin yağı ve salata. Bunları 4 e bölüp 4 öğünde tüketiyorum ve her öğünün yanında 1 bardak şekersiz yeşil çay. Yediklerim ayrıca resimde mevcut bugün yoğurt almayı unutmuştum onun yerine öğün başı 1 yumurta haşladım.
    Youtube kanalı açıp vlog şeklinde paylaşıcaktım fakat şu anda antrenman yaparken videomu çekecek kimse yoktu o yüzden vazgeçtim. Takip eden arkadaşlar konunun altına yorum yazarsa sevinirim, sormak istediğiniz bir şey olursa mutlaka sorun, forum biraz hareketsiz takip eden olmazsa günlüğü bırakabilirim. Haftalık fotoğraflar ve günlük bilgiler yükleyeceğim. Okuduğunuz için teşekkürler, bugünlük bu kadar görüşmek üzere.

casper55 bunu beğendi.
  2. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.424
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kocaeli Üni.Bilg.Müh.Öğrencisi
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    takip.fotolar yetersiz fakat ben iyi sonuç çıkacağını düşünüyorum,ayrıntılı fotolar eklerseniz güzel olur,sırt bacak vs.ayrıca acele etmemekte fayda var,bu yağ oranından o orana düşmek için 3 ay kısa bi zaman,ciddi kas kaybı olabilir.

Created By Loss ve sergenaskin1996 bunu beğendi.
  3. Thorm

Thorm Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    Takipteyiz. Başarılar.

sergenaskin1996 bunu beğendi.
  4. flyod

flyod Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    bakü
    Ölçüleri de alalım. sonrasında mukayese ederiz. Bu arada bacaklar daşş.. Başarılar.

5. sergenaskin1996

sergenaskin1996 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Merhaba arkadaşlar
    %8 e inemesem de karın kaslarım belli olsun, biraz definisyonlu gezeyim yeterli, duruma göre süreyi 1 ay uzatabilirim de
    az önce aldığım ölçüler; bel: 97, kol: 40.5, göğüs: 113, omuz: 134, (bu arada boyum 1.73)
    aşağıdaki pozlar daha uygun olur sanırım, her çarşamba aynı pozları yüklemeyi düşünüyorum
    Bugün bacak antrenmanım normalden farklı olarak bayağı şiddetli geçti. Günlük tutmamdan dolayı biraz sorumluluk duygusu var. Tam olarak istediğim de buydu. 4 er setten toplamda 4 tane süperset yaptım. Aralarda fazla dinlenmedim, biraz soluklanıp devam ettim, hatta hafif mide bulantısı oldu. Yaptığım süpersetler;
    Squat - calf raise *4
    makinede oturarak calf - lunge *4
    leg extension - romanian deadlift *4
    leg curl - sumo squat *4
    Aşağıdaki resimler bugünkü antrenmandan
    Beslenmem de dün dediğim gibi yumurtayı yoğurtla değiştirdim
    salatada marul yerine soğan kullandım
    kilo veremem endişesiyle göz kararı bulguru 300 den 250 grama çektim, gün içerisinde sürekli ful tok hissediyordum o yüzden biraz tedirgin oldum
    günlük yediklerimin son hali resimde, bu hafta bunları tüketeceğim
    yorumlar için teşekkürler

Thorm bunu beğendi.
  6. sergenaskin1996

sergenaskin1996 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Merhaba arkadaşlar
    Diyet gayet iyi gidiyor, dün bulguru 250 grama düşürmem biraz işe yaramış gibi. Normalde sabahları uyanır uyanmaz tişörtün üzerinden elimi karın kaslarımın üzerinde gezdirerek anlarım o gün bir gelişme olmuş mu olmamış mı diye. Elimle anladığım kadarıyla hafiften yağ oranında azalma ve karın kaslarında sertlik vardı.
    Bugün göğüs-sırt-karın çalıştım. Antrenman bayağı sert oldu. Antrenmanın üzerinden 6 saat geçmesine rağmen hala dayak yemiş gibi hissediyorum.
    Yaptığım süpersetler;
    dumbbell incline press - barfiks *4
    bench press - enseye lat pulldown *4
    makinada incline press - seated row *4
    butterfly - mid row - leg raise *4
    cable cross - cable pullover - cable crunch *4
    Şu anda yağ yakımı konusunda problem yok gibi. Haftaya duruma göre ağırlık antrenmanı sonrası kardiyo eklemeyi düşünüyorum. Okuduğunuz için teşekkürler.

7. sergenaskin1996

sergenaskin1996 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Merhaba arkadaşlar
    bugün omuz kol çalıştım, yaptığım süpersetler;
    barbell press - preacher curl - triceps pushdown
    dumbbell press - hammer curl - rope pushdown
    lateral - dumbbell curl - overhead extension
    rear lateral - concentration curl - eller dar şınav
    shrug - wrist curl ters/düz
    hepsi 4er set ve son setleri drop set şeklinde oldu. Pump hissi bayağı iyiydi. Bir kaç fotoğraf çektim. Tartıda 87 kilo geliyorum belki biraz su atmışımdır, önceki antrenmanlarımda pek terlemiyordum, tempo düşüktü. Düne kıyasla daha ince hissediyorum. Geceleri açlık oluyor ama cheat meal planları falan yapmıyorum hedefim daha öncelikli.

8. sergenaskin1996

sergenaskin1996 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Merhaba, bugün bacak günüydü, antrenman ve beslenme aynı, yağ yakımı kendini hissettiriyor, kalf ve quadricepsin alt bölgelerinde damarları hareket yaparken görebiliyorum biraz belirginleşti. Takip için teşekkürler.

9. sergenaskin1996

sergenaskin1996 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Merhaba, bugün off günümdü. Antrenman yapmadım, 1 öğünümde bulgur yerine dondurma yedim, gerisi aynı, toplam kalori alımım da hemen hemen aynıydı. Takip için teşekkürler.

Thorm bunu beğendi.
  10. sergenaskin1996

sergenaskin1996 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Merhaba, bu hafta antrenman ve beslenmede bir kaç değişiklik yaptım.
    Bugün göğüs-sırt-karın çalıştım. Antrenman yukarıda yazdığımla aynı. Bir ekleme yaptım, normalde 5 süperset yapıyordum, 6ya çıkardım, ve kardiyo ekledim. Eklediğim süperset; V-bar pulldown - barbell decline press. omuz-kol ve bacak antrenmanlarıma da 1er süperset ekleyeceğim. Kardiyo 30 dakika 6km hızla hafif tempo yürüyüş şeklinde. Tabi bu şekilde antrenman bayağı uzamış oldu, antrenmanın sonlarına doğru çok bitkin hissettim. Ne kadar kas kaybederim bilmiyorum ama 5 yıllık serüvenimde hiç tek haneli yağ oranına inemedim. Okul açılana kadar en azından %8-9 a inmek istiyorum. Okul açılınca lean bulk ile toparlarım hem uygulaması daha kolay olur diye düşündüm.
    Fasting saatlerinde bir değişiklik yaptım. Saat 1-9 arası yemek yiyordum. Artık 3-8 arası yiyorum. Yani toplamda 19 saat fasting yapmış oluyorum ve 5 saat boyunca yemek yiyorum. Böylece büyüme hormonu daha da artmış olacak. Amerika'da bütün kalori ihtiyacını tek öğünle alıp 24 saate yakın fasting yapanlar var, bakalım belki diyetin sonuna doğru bende öyle bir şey düşünebilirim. Yediklerimde herhangi bir azaltma yapmadım, şu anlık artan fasting süresi ve antrenman yeterli olur diye düşünüyorum. Ayrıca bulguru yeşil mercimekle değiştirmeyi düşünüyorum. Hem glisemik indexi hem de besin değerleri daha iyi olduğundan diyetin daha efektif olmasını sağlayacaktır. Elimde 2 kg daha bulgur var o yüzden bu hafta bulgurla devam ediyorum bitene kadar. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

11. AnTiCoRe

AnTiCoRe Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Takipteyim ben de :)

12. sergenaskin1996

sergenaskin1996 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Merhaba , bugün omuz-kol çalıştım. Normal antrenmana ek olarak eklediğim süperset; upright row - reverse curl - skull crusher. Şu anda 86 kiloyum. Söylediğim gibi yarın fotoğraf ve ölçüleri eklemeye çalışıcam. Umarım burada paylaştığıma değecek bir değişim olur. Görüşmek üzere.

13. sergenaskin1996

sergenaskin1996 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Merhaba arkadaşlar
    Bugün bacak çalıştım, eklediğim süperset; leg extension - leg curl, aynı antrenman içinde toplamda 8er set bu iki hareketi yapmış oldum. Kışın uzun bir süre evde ağırlıklarımla çalışıyordum, squat, lunge, romanian deadlift gibi hareketleri yapma imkanım vardı fakat bu iki izole hareketi pek yapamadığım için bu sefer onları tercih ettim.
    Bu hafta genel anlamda performans düşüşü var. Bunu yaptığım kardiyoya bağlıyorum, ne zaman kardiyo yapmaya başlasam ağırlık antrenmanlarında performansım düşüyor. Dün sırt çalışırken pulldown gibi hareketlerde istediğim ağırlıklarla çalışamadım. Bugün de bacak antrenmanımda ciddi bir farklılık oldu. Geçen hafta smith makinesinde squatı en son 145 kg ye çıkarmıştım. 145 kilo ile 2 tekrar yapıp 100-60-40-20 şeklinde ağırlıkları düşürerek drop set yaparak bitirmiştim. Bugün piramit şeklinde 100-120-130 kg olarak 3 set gittim her zamanki gibi, fakat 3. sette 130 kg ile sadece 2 tekrarı zor çıkarttım. 4. setide 130 la yapmak zorunda kaldım, 15 kiloluk bir düşüş var. Geçen hafta lunge yaparken de 30 kg ile 8 tekrar yapar bırakırdım, 12-14 tekrar yapabilecek gücüm oluyordu fakat midem bulandığı için bırakıyordum. Bu hafta aynı kilolarla 7-8 tekrar zor çıktı.
    Elbette kas kaybedicektim fakat %12 lerin altına indiğim zaman, son yağları atarken gözle görülür bir kas kaybı olmasını bekliyordum. Bu biraz erken oldu. Büyük ihtimalle enerjimi çeken, glikojen depolarını boşaltan yaptığım kardiyo. Fakat son 2 gündür kardio eklediğimden beri yağ yakımı daha da hızlandı. O yüzden bırakmayı düşünmüyorum. Hatta haftaya yediklerimi azaltmaktansa kardiyoyu 1 saate çıkarabilirim. Ek olarak, pazar günü enerjimi toparlamak amaçlı carb loading gibi bir şey yapmayı düşünüyorum.
    Bu sabah aldığım ölçüler: bel: 94, kol: 40, göğüs: 112, omuz: 132, (86 kg)
    Fotoğraflar bu haftalık bunlar, haftaya çarşamba aynı pozları yüklemeye çalışıcam. Takip için teşekkür ederim.

14. sukrugul45

sukrugul45 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Urla, Izmir
    Bence iyisin, kardiyo için tabata rutinini dene bence. Benim 8-9 ay sonraki halim inşallah böyle olur. Beslenmeni de günlük olarak paylaşabilir misin? Merak ediyorum bana da uyacak mı IF.

15. sergenaskin1996

sergenaskin1996 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    2. mesajımda günlük yediklerimin fotoğrafını atmıştım, 250gr bulgur, 1kg tavuk göğsü, 3 tatlı kaşığı zeytin yağı(salataya ve bulgura döküyorum), 500 gr yoğurt, 4 bardak yeşil çay.
    if'nin tükettiğin besinlerle pek alakası yok aslında sadece saatleriyle alakası var. yediğin şeyler değişebilir, amerikalı youtube fenomenleri hodgetwins de if tarzı besleniyor, hatta fast food gibi yiyecekler de tüketiyorlar iifym tarzı yani, benim tercih etme sebebim aşırı iştahlı oluşum, sabah kahvaltı ediyor olsam günün geri kalanında alacağım kalori miktarı azalacak, kuş kadar yiyince de açlıktan çıldırıcam, sabah antrenmana gidince açlığı unutuyorum zaten, antrenman sırasında 2 litreye yakın su içiyorum midem onunla doluyor. Geceleri de tatlı krizi pek olmuyor, almam gereken kaloriyi aldığımdan dolayı. Nerden başlayacağım dersen, kahvaltıyı atla direk if yapmış oluyorsun ;)

Thorm bunu beğendi.
  16. sergenaskin1996

sergenaskin1996 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Merhaba arkadaşlar, normal bir gün. Sayenizde plana daha bağlı kalabiliyorum, daha önce bir çok kez bu tarz girişimler yaptım ama başarılı olamadım. Bu sefer şeytanın bacağını kıracak gibiyim. Hepinize teşekkür ederim.

17. fitt

fitt Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Ankara
    takipteyim, bakalım ne olacak

18. sergenaskin1996

sergenaskin1996 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Merhaba, omuz-kol günüydü. Beslenme aynı. Bel 93cm oldu. Bu hafta ağırlık antrenmanını uzatıp kardiyo eklemiştim, ilk birkaç gün aşırı halsizlik vardı fakat 2 gündür bayağı iyiyim, vücut bu tempoya alıştı herhalde. Bu hafta da bitmek üzere, ilerleme güzel, haftaya kardiyoyu 30 dk dan 45 dk ya çıkarmayı düşünüyorum. Teşekkürler.

19. byte

byte Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    takipteyim, aklımda olan bir diyet sonucu merakla bekliyoruz :)

20. sergenaskin1996

sergenaskin1996 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Merhaba, bugün bacak antrenmanımda yine performansta düşüş vardı. Yukarıda bir mesajda yazmıştım, squatım 145ten 130a düştü diye, bugün 120nin üstüne çıkamadım, 3 ayın sonunda elimde ne kalacak bilmiyorum ama yağ yakımı fena değil.
    Saat 3-8 arası yemek yiyorum demiştim. Yemek yediğim saatler dışında, özellikle öğlen 1-2 ve gece yarısı, aşırı sinirli oluyorum. Normalde her gün tatlı bir şeyler yiyen birisiydim, tatlıdan uzak kalınca bu hale geldim herhalde.
    Yarın hafif bir karbonhidrat yüklemesi yapmayı düşünüyorum, umarım enerjimi toparlamama yardımcı olur. Büyük ihtimalle 250 gram bulgur yerine, 1 paket (500 gram) makarna yerim, tavuk ve yoğurt aynen kalır. Tatlı olarak da belki 1 dondurma yerim veya şekersiz gazoz filan içerim. Pazartesi de günlük tükettiğim 250 gram bulguru mercimek veya barbunya ile değiştirmeyi düşünüyorum.
    Antrenmana gitmeden bir fotoğraf çekeyim dedim, bugünlük bu kadar, takip için teşekkürler.

Sayfayı Paylaş