Serçe parmağımdaki uyuşma

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Mstf_mdn tarafından 9 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Mstf_mdn

Mstf_mdn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Sakarya
    Bu spora başlayalı tam dört ay oldu. Dört aylık yoğun programlarımın karşılığını en iyi şekilde aldım. Çok iyi gelişme sağladım, ve gelişmeyle beraber ağır kilolara girmeye başladım, ve bu dört ayda bu spor benim resmen tutkum oldu. Fakat gelişimimin en güzel yerinde fazla rahatsız edici olmamakla birlikte bir sorunla karşılaştım. Benim sorunum sabahları uynadığımda sağ el serçe parmağım ve hafifde olsa yüzük parmağımda uyuşma olması, son bir aydır devam ediyor. Sabah kalktığımda sağ elimin iki parmağı ve bileğe doğru giden kısımda uyuşma oluyor, uyandığımda hemen geçiyor. Gündüz herhangibir sorunum yok, ağrıda yok. Araştırmalarıma göre büyük ihtimal diresekte sinir sıkışması, boyun fıtığı yada boyun düzlşemesi riskide var. Benim tahminim dirsekte sinir sıkışması ve preacher curl dambıl çalışmam esnasında olduğunu tahmin ediyorum. Acıyı o zaman hissetmiştim. Öncelikle başlangıç aşamsında ve rahatsız edici olmamasından dolayı bu akşamdan itibaren bir hafta ara vermeyi eğer sorunum geçerse hafiften yeniden başlamayı düşünüyorum. Eğer bir hafta içinde geçmesse doktora gitmeyi ve tahminlerim doğruysa üç ay gibi bir süre ara vermeyi düşünüyorum. Bu rahatsızlığı yaşamış olan yada bu konu hakkında bilgisi olan varsa ve benimle paylaşırsa sevinirim.

2. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Şöyle desek nasıl olur?

Uyurken o kolunu altına alıp uyuyorsun

3. MuratÖztürk

MuratÖztürk Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    @2shae nin dediği gibi o kolunun üstüne yattığın için olabilir. Bazı sabahlarda sağ kolumu tamamen uyuştuğu oluyor sol kolumla aşağı koyuyorum kan gitsin diye. :)

4. Kairon

Kairon Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Özel sektör
    Yer:
    Istanbul
    Merhaba Mstf_mdn,

Bahsettiğiniz serçe parmağındaki uyuşma bende de olmuştu. Sert bir antreman sonrası bileğimi incitmiştim. Bende sabahları kalktıktan sonra değil de, genellikle gün içinde oluyordu. Bilek ağrım geçtikten sonra sol elimin serçe parmağında çok, ikinci parmakta daha az hissedilmek suretiyle karıncalanma oluyordu. Evet pek rahatsız edici değil, ama sürekli karıncalanma hissi sonraları rahatsızlık vermeye başlamıştı. Bir stres topunun yardımcı olabileceğini düşündüm ve kullanmaya başladım. Yavaşça sıkarak serbest bırakıyordum.

Bu egzersizler sonucu karıncalanma hissi geçti. İsterseniz deneyebilirsiniz belki sizde faydasını görürsünüz.

Sağlıklı günler dilerim.

Mstf_mdn bunu beğendi.
  5. devilish

devilish Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    bu sorunu bende yaşamıştım bilek çalışırken fazla yüklendiğimde ve doktorun dediği bilekten parmaklara giden hareket sinyalleri diyelim özetlemek için bildiğin kablo gibi üzerindeki doku zedelendiğinde meydana gelen bir durummuş yapacağın b vitamini komplexi kullanman benexol kullanabilirsin banada yazdığı oydu yan etkisi vs dersen bildiğin vitamin ilacı

Mstf_mdn bunu beğendi.
  6. Mstf_mdn

Mstf_mdn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Sakarya
    Hayır kolumun altımda kaldığını sanmıyorum, genelde sırt üstü uyurum. Bu spora başladığımdan beri bende takıntı oldu daha fazla gelişeceğimi düşünerek hep sırt üstü yatıyorum, zaten sabah kalktığımda kolum yanımda yada üzerimde oluyo..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:51 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:45 ----------

Bendeki karıncalanma değil de daha çok uyuşma his kaybı şeklinde oluyor. Ve bilincim kapandığı an yani uykuya daldığım an oluyor diye tahmin ediyorum, çünkü uykudan uyanır uyanmaz uyuşukluğu hissediyorum ve bilincim yerine gelir gelmez geçiyo. Yani gündüz herhangibir sorun yok. Fakat ön kol çalışırken kolumu tamamen yere indirdiğim zaman sinirlerde sıkışma olduğunu farketmiştim. Tabi sinir sıkışması olarak değil de kas ağrısı diye düşünüp ağrıyan yerin üzerine gitmiştim. Yardımların için teşekür ederim. Aynı egzersizler işe yarayabilir. Onları deneyeceğim.

7. cudjex

cudjex Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    http://img328.yukle.tc/image.php?id=7794el1.jpg

resimi böyle yükleyebildim..kusura bakmayın..

benim de resimdeki gibi gösterdğim sağ elimin iki parmağımda gün içinde karıncalanmalar oluyor..neyden kaynaklanıyor olabilir?:confused:[​IMG]

8. devilish

devilish Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    bendeki sorunla ayni bendede ayni 2 parmaktı aynen anlattığın gibi his kaybına benzer bir uyuşma

9. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    sinir sıkışması heralde çoğu kişinin başına gelmiştir banada olmuştu ara verdim bilek çalışmalarını bi süre bıraktım fazla zorlamadım o dönem şu anda herhangi bir problemim yok

10. Malefice

Malefice Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    38
    Ulnar sinir sikismasi yasiyorsunuz, 1 ay 2 parmaksiz yasadim :) O yuzden biliyorum.

Ulnar sinir dirsekten gecerken sikisma yapar ve bu sinir elde 2 parcaya ayrilir 1 tanesi serce ve yuzuk parmaginin yarisi, digeri elin diger bolgesi.

Google da ulnar sinir sikismasi diye aratirsaniz aninda teshis koyarsaniz zaten :)

Birde karpal tnel sendromu var.

En dogrusu beyin sinir cerrahisi uzmanina gozumek, ve teshis koydurmak. Sakaya gelmeyecek ciddi bir rahatsizliktir.

cudjex bunu beğendi.
  11. Mstf_mdn

Mstf_mdn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Sakarya
    Yüzde doksan dirsekteki sinir sıkışması olduğunu düşünüyorum. 5 gündür salona gitmiyorum, geçmeye başladı :) Tahmin ettiğim gibi sinirler kendini tamir etsin haftaya başlayacağım. Sabırsızlanıyorum.

Sayfayı Paylaş