Selamlar Herkese

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Nein tarafından 24 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Nein

Nein Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar herkese

ben forumda hem de , vücut geliştrime sporunda yeniyim. yaşım 21 Adım Burak.

Ben iki gün önce başladım Vücut geliştirmeye Boyum : 188 Kilom : 74 Kg (Kilo alamıyorum nedense )

Bugün sporda üçüncü günüm ve kaslarım çok acıyor özellikle kol kaslarım arka ve ön kaslarım . Sakat gibiyim resmen kollarımı açamıyorum :)

Ağrılarım 1 aya geçer dedi Hocamız fazla dert etmiyorum zaten acı güzeldir :)

Protein Kullanmak zararlı mıdır acaba ? Millet sütle karıştırıp içiyor sanıyorum . Kullanmamızda herhangi bir sorun teşkil eder mi ?

İştahım çok iyi günde 4 öğün yiyiyorum ama kilo alamıyorum nedense . ileride kilo almama yardımcı olacak tavsiyeleriniz var mıdır bana. Vücudum dolgun ve omuz çatınımın genişlemesini istiyorum tavsiyelerinizi esirgemeyin şimdiden herkese teşekkürler ederim.

Herkese kolay Gelsin bench_O

2. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Aleyküm selam. O ağrılar hamlik ağrılaridr hocanin dediği gibi geçecektir yakinda . Protein tozuna şimdilik başlamamalısın en azindan bir 6-9 ay calıstıktan sonra bu tür ek besinleri kullanırsan daha yararli olacaktir . 4 öğün başlangıç için güzel ancak daha da artirmalisin en azindan 5 e veya 6 ya çikarirsan daha yararli olabilir. Kilo almak için yağ almaktan kacinmayacaksin yağli yemem dememen gerekiyor vücudn yağa da ihtiyaci vardir ve tabiki aldığın karbonhidratı artırmalısın tabi en önemlisi de kilonun 40 katı kadar kalori almalısın eğer bu kalori miktarinin altında kalırsan kilo alamaz aksine verirsin. Vücut çatinin belli olması için en azindan 6- 12 ay arasi bir zamana ihtiyacin var o zaman neye benzediğini göreceksin :)

3. qokhaninci

qokhaninci Yeni Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    0
    biz şimdi o acı olsun diye geberesiye kadar çalışıyoruz takma onları :D protein tozunuda bi 6 7 ay sonra bence :)

4. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Biraz eksik kalmis.
    1. o 4 ogunde ne yedigin cok onemli.Madem v.g ye basladin gunluk en az kg*1 gr en fazla 1.5gr protein tuketmelisin. Karbo ve yag alimini istedigin gibi sekillendirebilirsin.
    kalori hesabi da oyle yapilmaz.Kabaca bazal metabolizma hizi (bmh) hesaplanir once ve daha sonra kisinin gunluk aktivitilerde harcadigi toplam kaori buna eklenir.

bmh: 660+(13.7*kg)+(5*boy)-(6.8*yas)

eger kisi az aktif ise gun icerisinde cikan sayi 1.3 , orta aktif ise 1.5 cok aktif ise 1.7 ile carpilir

2. alinan yaglar DOYMAMIS yaglar olmali. Doymus ve trans yaglardan kacinmaliyiz

5. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Eksik noktalari tamamladiğin için teşekkürler :)

Sayfayı Paylaş