selam!

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve esayab tarafından 12 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. esayab

esayab Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben 30 yaşında 1.61 boyunda 2 çocuk annesi bir bayanım. kilom 109. kilo almam kızımı dünyaya getirmemle başladı. sütüm yetersiz geldiği için yemek yemek zorunda kaldım. tatlılar meyve suları... akşam yatarken 1 lt. meyve suyu ve 1 paket bisküvi yer öyle yatardım ki sütüm olsun. olurmuydu evet biraz gece uyandığımda sütüm artış gösterirdi ama bende bu sayede hızla kilo almaya başladım ve 2002 yılı kendimi normal gördüğüm son yıl oldu.

2002 den beri sürekli kilo alıp veriyordum. ama diyeti her bırakmamda dahada fazla kilo aldım. 75 - 85- 95- 105- 110 a kadar çıktım sonra gene diyet vs . ile 1-2 kilo verdim. şimdi ne zayıflayacağıma dair bir umudum ne yaşam sevincim kaldı.

uğruna bukadar yiyerek kilo aldığım kızım şimdi beni beğenmiyor. açıkça bişey söylemiyor ama bir kere ağzından kaçırdı "anne sen zayıf olsan seninle sürekli gezerdik, sen çıkmak istemesen bile kolundan tutar zorla götürürdüm, hiç durmazdık evde " dedi. çok üzüldüğümü görünce ne yapacağını şaşırdı ama kızmadım ona onun suçu yok zira . oda ister annesinin başkalarının annesi gibi genç ve normal biri olmasını.

şimdiye kadar aklınıza gelecek herşeyi denedim. hatta şu internette çıkan kilo bekçiliğini bile uyguladım. 5-6 en fazla 10 kilo verip tekrar başa dönüyorum. en güzel çağlarım kendimi eve kapatmakla geçiyor gidiyor.

şimdi forumdaki bay-bayan bütün tecrübeli üyeler sizleri bir uzman gibi gördüğüm için tavsiyeler bekliyorum. yaptığınız içten yardım benim hayata bakışımı değiştirebilir.

nasıl beslenme düzenim olmalı, nekadar spor yapmalıyım a dan z ye bütün eksiklerimi ve yapmam gerekenleri gösterin bana rica ediyorum

bu uzun yazım için kusura bakmayın fakat sizleri son şans olarak görüyorum. daha ilerisi ameliyat...

2. sthammer

sthammer Guest

merhaba, sağlıklı beslenme ve egzersiz yapmayı bir yaşam tarzı haline getirmelisiniz. Diyet kavramını sınırlı bir kalıp olarak görmeyin aksi halde bahsetmiş olduğunuz gibi daha fazla kilo alabilirsiniz. Başarıya kesin bir niyetle ve uzun süre bir noktada odaklanmış çabalarla ulaşılır, bir ağaç derinlere kök salana dek çiçek veremez
    Kendimin ve çevremdeki pek çok kişinin memnun kaldığı bir kitabı tavsiye edebilirim http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=579257
    ayrıca forum içinde benzer konular da size yardımcı olabilir, iyi günler

3. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    motivasyonunuzu yüksek tutmalısınız önce üzülmekle ağlamakla herşey yoluna girmez bunu kabul edelim pozitif düşünün her kilo problemi olan insan eğer isterse zayıflayabilir yeterki inansın önce beslenmenize düzen getirmeniz gerekli hiçbir zaman boş kalorili gıdalar abur cuburlar almayın dışarıda restorant gibi yerlerde yemek yemeyin fast foodlardan uzak durun tamamen doğal beslenin ancak diyet yapmak aç kalmak değildir çünkü metabolizmanın hızlı olması için gıdaya ihtiyacı az yerseniz maalesef metabolizma yavaşlar ve kilo kaybıda yavaşlar spor salonuna gitme imkanınız varsa gidin tempolu yürüyüş pedal çevirme vs hareketlerle cardio yapın ek olarak ağırlık çalışmasınıda ekleyin kilo vermenize yardımcı olur bunun yanında karın hareketleri yapın set ve tekrarlara bölerek uykunuza dikkat edin idolünüz olsun spor dünyasından internetten antreman videoları seyredin bu spor yapma isteğinizi artıracaktır başarı hikayelerini okuyun değişim hemen olmaz ama eğer yazdıklarıma uyarsanız zamanla ideal kiloya düşersiniz merak etmeyin

4. esayab

esayab Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ikinize de cevabınızdan ötürü çok teşekkür ederim. günlük yemem gereken şeyleri yağ yakımını artıracak metotları, ne kadar neyi ne zaman yapacağımı söylerseniz çok aydınlatacaksınız beni. yani bana yön verecek biri yada birileri olursa çok sevinirim. günlük yapacağım yemekleri kahvaltıları diğer öğünleri, sporumu hep danışarak yaşamak istiyorum en azından kendime bir düzen kurana kadar..

5. esayab

esayab Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yok mu bana rehberlik yapacak bir uzman arkadaş dumbelllls fridge

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:16 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:14 ----------

hem beslenmemde hemde sporda ciddi yönlendirmelere ihtiyacım var

6. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Beslenme ve antrenman ile ilgili sabit başlıklarda aradığınız soruların hepsinin cevabı var. Kendiniz araştırırsanız daha çok motive olursunuz.

Danny Boy ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  7. esayab

esayab Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tamam biliyorum forumda her şey var ama mesela ben güncel listeler istiyorum bugün bütün gün şunu şunu ye- şu hareketleri yap diye . gün içinde yapacağım şeyleri sormak istiyorum. hatalarımı , doğru- yanlış yaptığım herşey sıcağı sıcağına takip altında olsun istiyorum yani denetim iyi olur diye düşünüyorum. bilmiyorum ben sizler gibi profesyonel olsam yardım isteyen birine seve seve yardım ederdim. en fazla kaç dakikanızı alacak ki. en azından bir kişinin mutluluğuna vesile olursunuz da ömür boyu dua alırsınız.
    yoksa az çok beslenme ve diyetle ilgili şeyleri biliyorum. bilmiyorum belki yanlış yerden yardım istedim..

8. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Öncelikle bke niz : 42.05 (Ciddi şişmanlık. Yüksek riskli.)

Karbonhidratı hayatınızdan çıkarmanız gerekiyor çok kilolusunuz.

Kardiyo hareketleri sizi biraz zorlayacak ama nabız seviyenizi +120 yapmak zorundasınız.

Tiroidleriniz sağlıklı mı acaba ? Tiroid hastalarının metabolizmaları daha yavaş çalıştığı için kilo alımının önüne geçemiyorlar malesef.

9. esayab

esayab Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle teşekkür ederim yorumladığınız için. hormonal herhangi bir bozukluk yoktu en son ölçüm yaptırdığımda.
    birde internetten karatay beslenmesini araştırdım çok mantıklı geldi . en çok sevdiğim besini ekmeği kesmem gerektiğini biliyorum zaten. yemeklerden sonra aşırı bir uyku bastırıyor. gözümü bazen açamıyorum. doktor karataya göre bu ekmek yada herhangi bir yüksek g.i. karbonhidrattan kaynaklanıyormuş.
    benim zaten hayatım karbonhidrat. değiştirdiğimde iyi şeyler olacağından eminim.
    sizin karatay beslenmesiyle ilgili tecrübeleriniz var mı?

10. kiss

kiss Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara, İstanbul
    spor ve beslenme ile herşey düzeliyor inan.. sadece kararlı ol.. ben mağazalara girdiğimde bana en çok dokunan şey "hanfendi xl beden çalışmıyoruz" olurdu. 3 yıl büyük beden giydim.. 2 yıldır düzenli spor ve diyetle 20 kilodan fazla verdim. kolestrolüm ve diğer tüm kan değerlerim normale döndü.. çok gece ağladım.. dışarı çıkarken kimse görmesin diye çarşaf tarzı bolerolar vs giyerdim.. bülent ersoy gibi uzun ve bedeni saklayan paltolarım vs vardı.. önce inandım.. sonra iyi bir salona kaydoldum ve hergün yürüdüm, yüzdüm vs.. inan herşey sende bitiyor...

rockybalboa7 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş