selam sonunda bende karar verdim ama araştırdıkça kafam karıştı

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve eludem tarafından 23 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. eludem

eludem Üye

Beğenileri:
    134
    Ödül Puanları:
    0
    herkese merhaba ben 28 yaşındayım hayatım boyunca spor yaptım ve bir buçuk yıldır vücut geliştirme yapıyorum steroid kullanmaya karar verdim bu kür benim için ilk ve son olacak o yüzden fark yaratcak bişey istiyorum 182 boy 85 kiloyum amacım definasyon amaçlı ve kuru kas adelesi almak, baya araştırdım ama sizden yinede yardım almak istiyorum çünkü hiç bilmediğim bir konu.

2. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    forumu iyice araştırmanı tavsiye ederim.

3. acemi26

acemi26 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    steroid bağımlılık yapar şahsi görüşürüm 1.kere ile kalacağını sanmam

jkdo ve Bodyturkey bunu beğendi.
  4. eludem

eludem Üye

Beğenileri:
    134
    Ödül Puanları:
    0
    kesin kararlıyım sadece bir kez yapıcam yardımcı olabilcek arkadaşlarla görüşüp öyle küre başlamak istiyorum

Son düzenleme: 23 Mayıs 2012
  5. greenrain

greenrain Üye

Beğenileri:
    362
    Ödül Puanları:
    73
    iradeye bağlı bi durum. insan isterse herşeyi bırakabilir.

6. bosversen

bosversen Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    steroid seni sadece kandırır. kasların şişer geliştim sanırsın, zamanla kasların tekrar hacim kaybeder. bunu, balonu şişirdikten sonra evin bir köşesine koyduğunda zamanla sönmesine benzetebilirsin. ya balonu tekrar şişereceksin ya da bırakacaksın sönüp gidecek.

bu da öyle birşey. bir kere kullanayım sonra kullanmam diye olmaz. balon hep hava isteyecek ve sende iradene yenik düşeceksin steroide devam edeceksin. steroidler öncelikle böbreklere çok çok zararlıdır. sonra karaciğere çok zararlıdır. biri çok çok, diğeri çok. farkı belli olsun.

normal bir hastalık sonucu steroid tedavilerinde hastalara sıfır tuz önerilir. özellikle böbrekler için. çünkü steroid kullandığında vücut su tutar. bir de tuz yendimi vücudun su tutma eğilimi kat kat artar. Bu durum da önce böbrekleri vurur.

Kısaca creatin kullan ama steroid kullanma. 28 yaşındasın ama 38 yaşında pişman olabilirsin.

7. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    1.5 yillik v.g gecmisi olan olan biri steroid kurunden cok iyi bir verim alacagini zannetmiyorum. Mesela bu forumda kur uygulayanlar en az 5-6 yillik v.g ci.

1-2 yilda kur uygulamak isteyen v.g ciler bana gore gaza gelmis ve gelisimini hizlandirip , kur den cok iyi sonuc alabilecegini zannedip kendini kandiran kisilerdir.

Illa da uygulayacagim diyorsaniz yapilan ilk kurler ile ilgili bir suru yazi var. Onlari gozden gecirebilirsiniz

8. eludem

eludem Üye

Beğenileri:
    134
    Ödül Puanları:
    0
    yorumlar için tesekkur ederim ama ben kararımı verdim kesin yapıcam bilmediğim bi konu olduğu için yardım istedim , bir kaç kür örneği buldum yardım gelmezse seçip birini yapıcam artık

9. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    sen kürünü seç paylaş öle yardımcı olalım :)

@bosversen bilmediğimz konularda necmi amcanın kahve köşesi muhabbeti tarzı konuşmayalım

ernesto33, rainhardt, fzane ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  10. eludem

eludem Üye

Beğenileri:
    134
    Ödül Puanları:
    0
    selam,
    masteron, testosteron, winstrol düşünüyorum araştırdığım kadarıyla amacıma uygun bunları buldum ama ne şekilde kullanıcamı bilmiyorum sizce bunlar uygunmu yardımlarınızı bekliyorum

11. greenrain

greenrain Üye

Beğenileri:
    362
    Ödül Puanları:
    73
    olmaz. önce beslenme ve egzersiz programını yaz görelim. steroide başlamak için gerekli koşıllar sağlanmış mı bakalım.

12. eludem

eludem Üye

Beğenileri:
    134
    Ödül Puanları:
    0
    hayatımın boyunca sporla uğraştığım için beslenmem her zaman üst düzey oldu vucut geliştirmeye başladıktan sonra hergün ortalama 200 gram civarı protein alırım yağı ve karbonhidratı biraz azalttım ayrıca supplement merakım çok fazla düzenli olarak protein tozu bcaa glutamin nox multivitamin ve çeşitli antioksidanlar kullanıyorum kürde bunlar artıcak tabiki.

13. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    Kurumak icin kure girilmi yahu gunlu ihtiyacin olan proteini al sadece mesela 150 gram mi 750 gr tavuk ye sadece 2 hafta ha cokmu saglikli dersen yapacagin kur u sorarim sana :)
    Azcik bogazini kiscan

14. bosversen

bosversen Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    sende necmi amcanın kahvesine sık sık takılıyorsun demek ki. nasıl ayırt edeceksin bu tarz muhabbetleri.

15. ernesto33

ernesto33 Üye

Beğenileri:
    263
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Varşova/Polonya

Kardesim sende bi tarafindan atma kimse demiyor steroid c vitamini ama abartma ilac var ilac var kim virigen kullanip bobrek hastasi olmus mesela dimi

Mesela bazi steroidler muazzam derecede karaciger hasari yapar ama bobrege dokunmaz bile. O ilacin ne kadar su tuttugu ve ne yolla vucuttan atildigiyla ilgili

Her steroid oyle balon gibi sisirip birakmaz ha anabolon dianabol efendime solim danabol falan kullanirsan hem ayvayi yer hemde balon gibi inersin orasi ole ama mesela primobolan su da tutmaz karacigerede vurmaz kisaca prostat ve dht bazli sorunlar disinda( cok yuksek doz haric) bi probleme neden olmaz.Zira cok agir bi ilac degildir

Sana katildigim tek nokta belirli bir bilgi,beslenme vg gecmisine sahip olmadan uzak durulmasini savunman...

eludem bunu beğendi.
  16. eludem

eludem Üye

Beğenileri:
    134
    Ödül Puanları:
    0
    sadece yardım almak istedim neden alakasız yorumlar yapılıyor. bu bölüm streoidler hakkında yardım ve bilgi edinme bölümü değilmi? zararlı olduklarını biliyorum ve doğru kullanmak istiyorum

17. bosversen

bosversen Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Sevgili dostlar. burda yanlış anlaşılmak insanı üzüyor. biri diyor bilmiyorsun kahve kültürü yapma. kimin ne bilmediğini tartmayalım. ernesto diyor bi tarafından atma.

bir tarafımdan attığım yok. balon basit bir örnektir. ben ilaç kimyası okumuş birisi olarak, karaciğer ve böbrek hasarından bahsederken listenin en başındakileri kastteddim ki, steroidlerin zararlarına bakacak olursak ürtikerden, göz tansiyonuna, psişik bozukluklara, kolit ve ülseratif kolite, instestinal bozukluklara, diverkülite (liste uzar gider) vs vs bir çok yan etkileri de vardır. Ama bu yan etkilerin kaynağı da genellikle karaciğer uzantılıdır. Karaciğerin yorulmasından kaynaklanır.

Anabolik steroidler androjen reseptörlerini (testesteron ve dihidrotestesteron gibi davranır) uyarması sonucu, kas ve kemik sentezini artırır doğrudur ama steroidler genel yapıları itibariyle halkalı gruplardan oluşurur ki bunlar da (özellikle yan ürünleri) fenol ve türevlerine dönüşme eğilimlidir. Halkalı yapılar demire bağlanmayı çok sever ve kanda serbest dolaşmadıkları için kaba tabirle karaciğer tarafından temizlenmeleri gerekir. Bu durumda da karaciğer dokularında birikimleri sözkonusudur. Karaciğer bir yandan kanı temizlemek isterken bir yandan da kendi dokusunda biriken bu kalıntılarla uğraşma eğilimi gösterir. Bu durum yine kaba tabirle karaciğer yorulması olarak gider ve (sevgili ernesto senin bahsettiğin prostat meselesine geliyoruz) kandaki atılamayan halkalı yan ürünler diğer organ dokularında birikim gösterir(prostat gibi). Dokulardaki bu birikim o organı yorar ve organ işlevini yeterince yerine getiremez(ki en başta enzim reaksiyonlarını etkiler çünkü enzimler bir çeşit katalizördür, inhibe olmaz vs vs) ve o organa has rahatsızlıklar görülmeye başlar.

"Karaciğer ve böbrekleri etkiler" derken genelleme olarak bahsettim. Yoksa bu işin derinine inersek uzar da uzar.

Sonuçta herşeyin fazlası zarar. Necmi amcanın kahvesinde günce 3 fincan kahve içersen dişlerin sararır, gereğinden fazla C vitamini alırsan da böbreklerinde taş yapma eğilimi artar. Yapar değil artar. Bünyeden bünyeye değişir. Orada hemfikirim. Ama dişlerini fırçalamazsan ya da bol su içmezsen ileride mutlaka etkilenirsin. Ama bünye steroidi tolare etmez. Bu da biline.

İllaki kullanacaksan ve etkilerini yavaşlatmak istiyorsa enginar ve soya fasulyesi öneririm. Enginardaki cynarin ve soya fasulyesindeki lesitin ve fostatidilkolin karaciğere yardımcı en önemli desteklerdendir.

Yani dostlar kimse ne bir yerlerinden atıyor, ne de bilmeden sallıyor.

Kim en yaparsa yapsın. İsteyen steroid kullansın, isteyen başka birşey. Herkes hakettiğini yaşar.

Ayrıca, vücut su tutuyorsa bir çeşit ödem oluşuyordur, böbrekler ister istemez etkilenir.

Son düzenleme: 25 Mayıs 2012
    Dasaev bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş