Selam arkadaşlar benim kafam çok karışık beslenme konusunda.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve hellozepp tarafından 26 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. hellozepp

hellozepp Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese iyi forumlar biraz vücudumdan bahsetmek istiyorum.

14 Yaşında bir rahatsızlık geçirdim (Akut pankreatid) Pankreas'ım iltihaplandı ve 24 Gün boyunca beslenmem kesildi. (Su,yemek hiçbirşey sadece serum). Yemeğim kesildiği için çok hızlı şekilde kilo verdim. 24 Günün sonunda yemek yemem serbest olduğundan yemek yemeye başladım. Ne oldu anlayamadım ama aşırı derece hızlı kilo almaya başladım (2-3 ayda 40 Kilo gibi bi rakam). Dolayısıyla kollarımda,karnımda çatlaklar oluştu. Kilolarımdan kurtulmak istiyorum.

Şu an;
    Boy:192
    Kilo:130
    Spor:Basketbol yapıyorum.

Evimde 2x5KG dumbell var.
    Hafta içi 3 gün akşam saatleri ne kadar doğru bilmiyorum ama şöyle bi çalışmam var.
    15 Şınav
    30 Mekik
    30 Ters mekik
    30 Yarım mekik (Dizler çekili şekilde)
    20 şer defa 2 kolla dumbell çalışıyorum (Forumdan çalışma şekillerine baktım o şekilde uyguluyorum.)

Cumartesi & Pazar günleri antrenman yapıyorum 1.30 Saat. Hafta içleri ise 1KM Evden okula yürüyorum (Sabah 07:45 Gidiş & Öğlen 14:00 Geliş). Bu belirttiğim saatler okulda geçiyor ve okulda hiçbirşey yemiyorum. 2-3 aydır ağzıma da KOLA koymuyorum.

Galiba çok dengesiz besleniyorum...

İşte genel olarak anlattım. Siz üstadlarımdan beni şöyle 90, taş çatlasın 95 KG indirecek bir diyet listesi istiyorum... Koşu derseniz koşu imkanım var. basket yap derseniz top alırım okul bahçesi müsait. Durum böyle ustalar. sizlerden yardım bekliyorum..

Saygılar...

2. hellozepp

hellozepp Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yokmu arkadaşlar yardımcı olucak...

3. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    98
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
  4. by_burak

by_burak Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle geçmiş olsun Zayıflamak için kardiyo çalışmaları yapman lazım.Günde 10-20 dk koşu mekik gibi.Günde en az 2lt su içmelisin.Yediğin yemeklerin yağlı olmamasına dikkat etmelisin.Süt veya yoğurdu yarım yağlı tüketmelisin.kardiyo çalışmaları yapmadan önce biraz karbonhidrat alıp yağlarını yakmalısın.Bana kalırsa bir uzman yardımıyla zayıflama hem senin için hem sağlığın için daha iyi olur.Ama sana bir liste veriyorum.

Sabah:Bir dilim kepek ekmeği yada kızartılmış ekmek.Bir bardak süt,kibrit kadar peynir.3 zeytin 1 haşlanmış yumurta

ara öğün:Bir elma 2 bardak su

Öğlen:Bir tabak haşlanmış makarna 1 dilim kepek ekmeği 1 bardak su

ara öğün:bir meyve

akşam:1 adet ızgara tavut küçük bir tabak salata 2 dilim kepek ekmeği

Yatmadan önce bir meyve bir bardak süt

Toplam 1500 kalori bunlar bana az gelir dersen yağsız ürünlerden biraz ekleme yapabilirsin

5. hellozepp

hellozepp Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Anladım... bu listeye ufak eklemeler yaparak uygulamaya başlayacağım. Koşuyu hangi günler yapayım? bir de bu üstte yazdığım çalışma var hafta içi yapıyorum. Azalması yada artırılması gereken bölümler var mı?

Sayfayı Paylaş