selam alt karın kasları için sorum var

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ab2592 tarafından 17 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ab2592

ab2592 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba herkese alt karın kaslarını dumbell bar gibi aletlerle nasıl çalıştırabilirim mesela mide için ağırlıkla cruncha başladım bu da resmim alt karın bariz bi şekilde zayıf gözüküyor yardım edin lütfen
    http://img11.imageshack.us/my.php?image=sonis7.jpg

2. 1reex1

1reex1 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    ne zamandır karın çalışıyorsun ?

3. ab2592

ab2592 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    3aydır vücudum zaten yağsızdı kolayca gözükmeye başladı

4. vandamme

vandamme Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    bence abartmışsın.kendin demişsin 3 ay önce karın çalışmaya başladım diye ve bu kısa sürede çok iyi gelişme kaydetmişsin bence.alt karın kasların da üstler de gayet iyi.alt karın kası bende de geriden geliyo üste göre ama bence bu normal,kanaatimce üst karın kası altlara oranla daha çabuk gelişiyo.alt karın kasların için salona gidiyosan eğer karın için hazırlanmış ayaklı platformda ayaklarını kırmadan göbeğine doğru 3 ya da 4 setten olmak üzere yapabildiğin kadar yap.eğer evde çalışıyosan da yere yatarak kanepenin falan altından tutarak ayaklarını yukarı kaldır ve indir.bu hareketi yaparken gerilimi sürekli sağlamak için sana tavsiye bacaklarını yere sakın değdirme,değdirirsen gerilim kaybolur.bunu uzman tv'de Kaya Aslantepe'den duydum(eski vücutçuymuş,avrupa ve balkan şampiyonlukları var). Bi de eğik sehpada mekik yaparken tam kalk.eğer tam mekik yapmazsan alt karın kasların çalışmaz ve orantısız bir karın olur.millete bakma sen,yok tam kalkarsan beline zarar verirmişsin çocuğun olmazmış,olursa da kız veya sakat olurmuş(buraları salladım) falan derler de,hareketi düzgün yapıyosan ne zararı olucakki,bana çok saçma geliyo bu. bi de mekikte ayaklarını birbirine bitiştirme,ayaklarını 2-3 karış kadar açık tut ki baklava değil şöbiyetlerin olsun,yani karın kaslarının eni geniş uzun olsun.Tabi herkesin anatomisi farklı ama ben yine de ayaklarını açık olarak yapmanı öneririm.son bi tavsiye, Set aralarında 30 saniyeden fazla dinlenme.ben karın ve kolu böyle çalışıyorum ve daha iyi verim aldığımı düşünüyorum.en fazla 1 dakkayı geçirmemeye çalış. Dediğim gibi alt karın kasların da iyi üstler de ve unutma ki henüz 3 ay olmuş başlıyalı...

Sayfayı Paylaş