selülitlere son!!!

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve StRoNgMaN tarafından 23 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. StRoNgMaN

StRoNgMaN Yeni Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    Özellikle kalça ve üst bacaktaki fazlalıklar, eritilmesi en zor yag kütleleridir. Bunlar için özel bir egzersiz ve diyet programı yapmanız gerekiyor. Sizler için hazırladığımız bu diyet programı da selüliti hedef alıyor. Bu özel selülit diyetinin günlük kalori alımı oldukça düşük "Sıkı" olarak adlandırabileceğimiz bu diyet, lif ağırlıklı. Lif, bağırsakları harekete geçirerek vücutta biriken toksinlerin atılmasını sağlıyor. Metabolizmayı hızlandırarak kan dolaşımının artmasına neden oluyor. Bacak bölgesinde artan kan dolaşımı da selülitin erimesini ve salgı yoluyla atılmasını sağlıyor
    Zayıflamak isteyenlere Öneriler

+ Akşam yemeğinden sonra hiçbir şey yemeyeceğim.
    - Rejim yapmama rağmen patates kızartmasına dayanamayacağıma eminim.
    + Bedenimi seviyorum ve bunun için sağlıklı beslenmek istiyorum.
    - Tatlılardan vazgeçemiyorum.
    + Tatlı krizim tuttuğuna, maden suyu ve meyve suyu gibi sağlıklı içecekleri tercih edersem, benim için daha yararlı olur.

Bu diyeti yaparken...
    * Mutlaka iki günde iki litre su için.
    * Sivi ihtiyacinizi agirlikli olarak sudan karsilayin. Ancak kahve, çay, cola gibi selülit yapan içeceklerden uzak durun.
    * Mideniz diyete uyum saglayana kadar, açliginizi ögün aralarinda salatalik, domates, karpuz gibi kalori degeri düsük yiyeceklerle giderin.

1. gün
    Kahvalti: Yagsiz yogurt, armut ve bir tatli kasagi balla hazirlanmis müsli.
    Ögle: Chili sosu ile hazirlanmis tavuk, iki kasik az yagli pilav
    Aksam: Dana jambonla hazirlanmis yagsiz salata.

2. gün
    Kahvalti: 1 dilim kepekli tost ekmeginin üzerine yagsiz krem peynir sürün. Üstünü salatalikla süsleyin. Yaninda sekersiz çay içebilirsiniz.
    Saat 10.00: Bir avuç kuru meyve
    Ögle: Bir tabak yagsiz makarna, bir tabak mantar yemegi (150 gram mantari yikayip ortadan bölün ve 1 kasik zeytinyaginda kavurun. Mantara bir tane ezilmis sarimsak ve küçük kesilmis taze sogan ekleyin. Tuz ve karabiberle tatlandirin.)
    Aksam: Göbek, havuç, salatalik, domates, kirmizi lahana, haslanmis misir, taze sogan, yagsiz beyaz peynir, sirke ve bir tatli kasigi zeytinyagi ile hazirlanmis salata. Yaninda iki dilim kepekli ekmek.

3. gün
    Kahvalti: Yagsiz yogurt, çilek ve bir tatli kasigi balla hazirlanmis müsli.
    Ögle: Bir tabak az yagli piyaz, iki kasik az yagli pilav.
    Aksam: Iki adet haslanmis kabakta hazirlanmis salata, yaninda iki dilim kepekli ekmek.

4. gün
    Kahvalti: 2 dilim tavuk jambonlu, kepekli tost ekmegi, sekersiz meyve çayi.
    Ögle: 1 tane izgara balik, 2 kasik az yagli pilav
    Saat 16.00: Çilekli süt
    Aksam: Fasulyeli mantar salatasi, 1 dilim kepekli tost ekmegi (Fasuleyi haslayin ve sogumasini bekleyin. Mantarlai yikayip ortadan böldükten sonra bir kasik zeytinyaginda 2 dikaka kavurun. Mantarla fasulyeyi karistirin. Içine arzuya göre maydanoz da ekleyebilirsiniz. Limon, tuz ve karabiberle tadlandirin.)

5. gün
    Kahvalti: Yagsiz yogurt, elma ve bir tatli kasigi balla hazirlanmis müsli.
    Ögle: 1 adet izgara et, yagsiz salata, bir dilim kepekli ekmek
    Saat 16.00: Bir dilim karpuz
    Aksam: Tavuk jambonla hazirlanmis yagsiz salata.

6. gün
    Kahvalti: 2 dilim kepekli tost ekmegi, yagsiz beyaz peynir, domates.
    Saat 16.00: Bir avuç kuru meyve
    Ögle: Ispanakli omlet, bir dilim kepek ekmek
    Saat 16.00: Muzlu süt
    Aksam: Ton balikli salata, bir dilim kepekli ekmek (Göbek domates, salatalik ve havucu yikayip dograyin. Bu karisima bir küçük kutu yagsiz ton baligi ekleyin. Bol limon ve bir tatli kasagi zeytinyagi ile tatlandirin)

7. gün
    Kahvalti: yagsiz yogurt, bir kivi ve bir tatli kasigi balla hazirlanmis bir kase müsli.
    Ögle: Bir adet izgara tavuk, 2 dilim kepekli ekmek
    Aksam: Beyaz peynirli domates salatasi, 2 dilim kepekli ekmek

2. manolyasmell

manolyasmell Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bukadar az yersek deil selülit zaten kalmaz bizden birşey geriye.ben birşey yapmadım 5 kutu l-carnitinle bütün selülitlerim gitti.üstelik öss ye hazırlandığım için 2 haftada bir bile antreman yapamıyordum ona rağmen

3. cankiz

cankiz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben hergün yürüyüş yapıyorum hemde 1 saat tempolu 3 aydır böle kilo verdim 5 kilo ama selülütler duruyor.şimdi l-carnitin başladım 1 hafta oldu ama göbekteki yağda duruyor diger yaglarda yanlışım ne acaba

4. citronium

citronium Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    R6 mın Götürdüğü Yer
    Bence yanlışınız sabırsız olmanız. Forumdaki beslenme tavsiyelerini dikkate alarak egzersizleri eksik etmediğiniz taktirde, sonuçtan memnun olacaksınız. Aldığınızdan fazla kalori yaktığınız halde kilo verememek benim de başıma gelen ama sabbrettikten sonra mutlaka mutlu sona erecek bir dönemdir.
    Egzersizi ve düşük yağlı beslenmeyi diyet dönemi değil yaşam biçimi olarak kabullenmeniz gerekiyor.

5. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    selilütler maalesef zayıf - kilolu dinlemeden özellikle kalça bölgelerinde beliriveriyor. mümkün mertebe az yağlı beslenmekle önüne geçilebilir ama egzersiz şart. çünkü bunları atabilmek için o bölgedeki kan akışını hızlandırmak gerek. bir diğer yardımcı etken de sıcak duştan sonra o bölgeye soğuk su tutmak. şok etkisi ile kan akışı hızlanıyor ve bunu siz de hissediyorsunuz. duş sonrası da selülitli bölgeye masaj yapmak etkiyi arttırıyor.

6. manolyasmell

manolyasmell Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ewet ne hissettiğini anlıyorum.sen yürüyüsş yapıyormuşsun ben her sporu yaptımda kurtulamamıştım selülitten.ama l carnitinle, neredeyse sadece çok dikkatli bakınca gözüküyor. ama kullandığım sürede bende öle acayip bir deişme olmadı kilo bakımından ama engelledi diyebilirim.sadece nasıl süliltler gitti tam anlayamadım :)) ama memnun edici sonuç sakın sabırsızlık etme ve spora dewam.ben diyette yaptım.birde banyodan önce doğal sisal kese kullan bütün vücüdünü onla kesele bir örtü üzerinde durup.hem ölü derilerden arınırsın yumuşacık olursun hemde kandolaşımın hızlanır.

7. cankiz

cankiz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadasım ben diyette yapıyorum yürüyüşte selülütte azalma biraz oldu.ve bir sorunum daha var diyeti bozmadıgım ve yürüyüşe devam ettiğim halde kilo vermem durdu.bunu çözemiyorum.

8. BaRaCuDa

BaRaCuDa Guest

belli aralıklarla kilo verme durur.Bu her insanda olan normal birşeydir vücudum birnevi savunma mekanizmasıdır.daha sonra dewam ettıgın sürece kilo kaybı dewam edecektir.işin tek püf noktası sabır her zaman birden verilen kilo deil uzun zamanda verilen kilo daha kalıcı ve sağlıklıdır..bende 1.5 senede 35 kılo verenlerdenim. ve ınanınkı verdikçe yemek 1. plandayken hayatınızda görünüş 1. planda olacak hersey dedıgım gıbı sabır.ve sporla bir arada yapmak.başarılar size benım daha wermem gereken 10 kılo daha war ;) en fazla bu sürecek zaman 5 gundur daha sonra normal kilo kayıpları gerceklesır bır cok kısı bu zamanlarda veremez. bunuda dip not düşeyim :)

9. duman-

duman- Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya o dediiniz ilaçmı ne carnitinmiydi neydi.nerden bulcam bendede war selülit.spor salonuna gidiorum ama o dediinizide kullansam sorun olmaz heralde dimi

10. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    forumda carnitine le ilgili 50 baslik var lutfen bunlari okuyun.

11. duman-

duman- Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tmm pardon t$k

12. nevzat toka

nevzat toka https://www.youtube.com/c/NevzatToka

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    antrenör
    Yer:
    Almanya Wuppertal
    herseyden önce sabir ve kendinize en uygun program ve beslenmeyi deneyerek bulun kisiden kisiye farklilk olur.en zayif yerinizi ve yagli bölgeyi calismanin en önüne alin ve sabir ile düzelir hersey

13. gigi00

gigi00 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bende zayıfım ama kalçalarımın alt kısımlarına doğru selülitler belirdi son 1 yıldır.spora başladım ama aynı zamanda kiloda almak istiyorum ve tabi bu selülitlerden kurtulmak.Kilo alayım diye abur cubur haricinde herşeyi yiyorum bide ekmek fazla tüketiyorum acaba bunlar selülit oluşumunu tetiklyormudur.Ben yukarıda verilen dieti uygulasam iyce zayıflarım. :( yardımcı olurmusnz ne yapmam lazım :confused:

14. CENTAUR

CENTAUR Guest

Amaca hitap edecek egzersizleri çok doğru bir seçimle istikrarlı olarak yapmak sorunu köklü olarak halledecektir ama spor salonunda leg prese 2.5 kg takıpta bacakları haraket ettirmeyi spor yapmak sayan bayanlardansanız bu iş zor.
    İyi bir ön ısınma için yeterli kardiyo çalışmasından sonra
    Uygun bir düzenekte ters mekik,
    Eşikte dizleri kırmadan yerden kesme (deadliftin bir çeşidi) 15-20 tekrarlı çok tekrar az kilo yüksek efor ve acı (başarısızlık noktası).
    Dumbell ile Lunge egzersizi (ağırlık ile adımlama)
    Bacak için ekstansiyon makinesinde çalışma tamamlayıcı egzersiz olarak yapılır(zorlanmalıdır).
    Her ne kadar zorlanmaktan acıtmaktan bahsetsemde tabikide bu hazırlık ve adaptasyon dönemlerinden sonra iyi bir ısınma ile ve günden güne kademeli ve dikkatli şekilde artırılması gereken bir çalışmadır.
    Turşu kurar gibi bir kaç günde kendimizi paralarcasına çalışmak çok yanlış, doğrusu istikrarlı, programlı yeterli ve azimle çalışmak hırs duygusunu unutmakta fayda var, alışkanlık ve devamlılık önemli olan bununla beraber bilinçlenmek, okuyup öğrenmek lağzım.

Son düzenleyen: Moderatör: 31 Aralık 2007
  15. hotlife79

hotlife79 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    turzm inşaat
    Yer:
    Normalde ankara ama şimdi rusya
    Sewgili arkadaşlar şimdi benim kilo alıp vermeden dolayı vucudumda çatlaklar olmuştu bide derimi sıkınca bacamı böle portakal gibi oluyordu.(erkek olmama rağmen) sonra son 3 aydır her sabah iki bardak su ve elma ile güne başlamaya başladım.Geçenlerde bir hafta sadece meyve kürü uyguladım ve portakal kabuğu yok denecek kadar azaldı ve catlaklarda eskisinden daha ii görünüyor.Yalnız ben 3,5 4 senedir spora yapıyorum onunda büyük öleçüde etkisi olduğuna eminim ama sizede tavsiye ederim b arada istikrar bu konuda çk önemli.

16. ebruka2005

ebruka2005 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    gerçekten gidermek çok çok zor , çok sabır gerektiren uzun bi maraton gibi , ama masajın gerçekten çok faydasını gördüm ben antreman sonrası şu çok pahalı olmayan selülit kremleriyle ( boşu boşuna çok para vermeyin hepsi aynı ) 10 dakika masaj yaparak epey azalttım ama hala tamamen yok olmadılar .

Sayfayı Paylaş