Seçme Şansınız Olsaydı Hangi Genetik Yapıyı Seçerdiniz?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve muti5757 tarafından 7 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Seçme Şansınız Olsaydı Hangi Genetik Yapıyı Seçerdiniz?

1. Endomorf

oy sayısı 15
    11,8%
  2. Ektomorf

oy sayısı 33
    26,0%
  3. Mezomorf

oy sayısı 79
    62,2%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 25 üye.
  1. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    [​IMG] ekto

[​IMG] mezo

[​IMG] ekto mezo

Bence ekto mezo kraldır :)

rockybalboa7 bunu beğendi.
  2. Mehmet7

Mehmet7 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Hatay
    Bence bu resimlerde sonuncu adam jeff seid mezomorfların doğal hali o ortadaki mezo dediğin adam pek doğal gelmedi bana o ne yav öyle :D

3. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Vücut tipleri sadece omuz genişliği kalça darlığı vs ile anlaşılmaz kg alıp verme durumu yağlanma durumu ile daha net anlaşılır tamamen ektomorf olup da geniş omuzlara sahip olunabileceği gibi tamamen mezomorf olup nispeten dar omuzlara sahip olunabilir. Endomorfun normalde iri kemikli uzun boylu olması gerekirken dar omuzlu geniş bel/kalçalı ve kısa boylu birçok endomorf gördüm tabi bunlar istisna sayılır genelde anatomi kalıplarına uyuyor. Ayrıca 3ünden biriyim diyebilmek çok zor hep melez oluyor saf olmuyor yani. Çok fazla yemenize rağmen aşırı zor kg alıyorsanız kesinlikle ektomorfsunuz, çok fazla kalori almadığınız halde hemen yağlanıyorsanız da kesinlikle endomorfsunuz. Doğuştan gelen atletik bir yapınız varsa kolay kaslanıyorsanız ve zor yağlanıyorsanız da mezomorfsunuz kabaca böyle tarif edilebilir + bu kalıplara uymayan vücut tipleri de oluyor mesela ben aşırı kolay kg alırım aşırı kolay kg veririm omuzlarım orta belim ince kalçam dar tamamen karma gibi birşey :D En avantajlısı açık ara mezomorftur o yukarıdaki mezo örneği iyi bir örnek değil saf mezomorf öyle olmaz, ince bel dar kalça olur saf mezomorfda ve öyle hantal bir görüntü olmaz endo-mezo karması gibi o adam ve örnektekiler fitness model ama o adam harcdore bodyci kulvar farkı var :D

Büyük oranda mezomorf

_jwcYtEKjE10wCguXxHofDl72eJkfbmt4t8yenImKBVaiQDB_Rd1H6kmuBWtceBJ.jpg

Son düzenleme: 12 Ağustos 2013
  4. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    Kim diyo mezo ların beli ince olur diye anlamıyorum mezoların beli ince olmaz omzu geniş olur o yüzden beli ince gözükür benim koyduğum örneklere bakmanıza gerek yok tüm ekto-mezo-endo örn veren örneğin benim attığım 4. resim e bakın ektoların beli her zaman mezodan da ince olur
    dediğim gibi tabiki bel inceliği omuz genişliği kişiden kişiye değişir ama genel olan budur yane aynı genetiğe sahip 2 kişiden mezo olanın ekto olana göre beli kalın olur gidin bi frank zanenin beline bakın hiç bir mezonun beli o kadar ince olabilir mi ?

5. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Ektoların beli çok ince olduğundan daha çok dikkat çekiyor ayrıca bel ölçüsü omuzla beraber göz önüne alınmalıdır estetik görünüm, oran-orantı sadece bel ölçüsüyle elde edilmiyor mezomorfun kalın beli vardır diyemeyiz omuzlarına göre gayet de ince beli ve dar kalçası olur. Jeff Seid ve ilk resimdeki adamla mezomorf örneğinin karşılaştırılmasının yanlış olduğunu belirttim ben çünkü adamın kulvarı farklı o adam ektomorf olsa bile bize göre estetik bir vücudu olmazdı o kütleyle ki endo-mezo gibi zaten o adam :)

Son düzenleme: 12 Ağustos 2013
    Ocensers bunu beğendi.
  6. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Ben büyük oranda mezomorfum birazda endomorf var. Tanıdığım bi abim var sadece endo ve baklavalar adonisler herşey mükemmel ve estetik.

Genetik yapı tabiki önemli ama çalışmak onun önünde her zaman thums: bench_O

7. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Yanlışta biliyor olabilirim ama mezo ağırlıklı bir melezin 1.80 boya 98 kg olacağını pek sanmıyorum (yağ bakımından) bence endo ağırlıklı melezsin ;)

8. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Olabilir :D babamda 95 civarı ama kas kütlesi fazla yağ oranı düşük.. o testi yapmıştım 1.6 çıkmıştı endo fazlada olabilir.

bide bu yağlanmayı fast food vbye bağlıyorum çünkü hemen hemen hergün abur cubur yiyordum beslenme olabileğin en kötüsüydü..

Son düzenleme: 15 Ağustos 2013
    Ocensers bunu beğendi.
  9. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    Arkadaşlar dediğim gibi endo mezo ekto böyle şeylere bakmayın vücutta bir çok ölçüt var böyle şeylerle kısıtlanamaz omuzunuz genişse beliniz darsa kaslarınız simetrikse bu spora uygun bir vucudunuz var demektir birde boyda uzunsa tadından yenmez :)

neverbackdown. bunu beğendi.
  10. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Tabikide özellikle neverbackdown'ın boyu yaşına göre anormal uzun ne kadar uzun boy o kadar iyi 17 yaşında 1.78 sem tahminen taş çatlasa 1.83 olurum mesela ben 1.90 felan olmayı çok isterdim boy büyük avantaj her konuda ;)

neverbackdown. bunu beğendi.
  11. ByVendetta

ByVendetta Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Antalya
    Vücut tiplerinde genelleme yapılmasını doğru bulmuyorum,ayrıca şu ana kadar bu 3 vücut tipine tam olarak uyan bir kişide görmedim,kendimi örnek vereyim boyum 189,kilom 81;tam olarak ektomorf olmasamda %70 ekto %30mezomorfum,omuzlarım ne dar ne de geniş,bel ölçüm çoğunlukla 78'in altında,iyi yediğim zamanlarda kilo alabiliyorum ama yağda tutuyor(karın bölgesi)dar kalçalı sayılmam 99 kalça ölçüm var,elimi bileğime değdirdiğim zaman tam değiyor(bu örneği vücut tipi testlerinde mezomorfa ait bir özellik olduğu için verdim),kemik yapım ince ama kas da tutuyor,tam olarak herhangi bir yere ait olunamayacağını belirtmek isterim ,ayrıca asıl soruya gelecek olursak ben %60ekto %40mezomorf olmayı isterdim çünkü iyi bir hacimle gerçekten estetik duruyor,mezomorflar kolay kas tutuyor keza aynı şekilde yağda tutuyor(endomorf kadar değil tabiki) (ayrıca Nick Auger,Zyzz, eski hallerini görünce büyük oranda ektomorflar )nedense mezomorflar hep kaba bir görünüm vermişlerdir;Arnold ve Zane kıyaslaması için Zane'i ön planda tutarım

Büyük oranda mezomorf yapılı biri(%80-90'a yakın mezomorf-%10-20ektomorf)

Büyük oranda ektomorf yapılı kişiler(%70-80 ektomorf-%20-30 mezomorf):
    %60-70ektomorf-%40-30 mezomorf bir yapıyı daha estetik buluyorum)

12. ßoika

ßoika Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu adamin omuz baslarinda ne var yahu?

13. bonuce123

bonuce123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar Endo,Ekto,Mezo'dan hangi yapının bende olduğunu nasıl öğrenebilirim, Boyum 1.90, Kilom 85, Omuzlarım geniş kemiklerim kalın daha spora yeni başlıycam ama vücüt yapımı öğrenmek istiyorum

14. F35

F35 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    Mezo olmak bir ayrıcalıktır tabi,, ben endoyum ve çok kötü bir durum vücudunuzda kazandığınız kasları bile göremiyorsunuz kalın yağ tabakasından :(

15. Elnino

Elnino Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Mezomorfum ve halimden fazlasıyla memnunum, diğer iki vücut tipinde kilo alma ve verme açısından daha bariz sıkıntılar var; fakat mezomorfta dengeyi sağlayabilmek daha kolay elbette bu benim düşüncem :)

16. unborn31

unborn31 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    8
    Mezomorf olup ektomorf olmak isteyenlere istediğim sonuca ulaşamayacağımı bile bile eksiksiz saati saatine uyguladığım beslenme programını atayım hemen vazgeçin. :)

Ben ektomorfum fakat endo ektoyum sanırım bahsettiğiniz bir bel inceliği yok. Sanırım omuz çıtası ve kilo alamama özelliği ektodan, bel kalınlığı da endodan geliyor. Demem o ki halinize şükür edin kötünün de kötüsü var :)

Sayfayı Paylaş