Seçme Şansınız Olsaydı Hangi Genetik Yapıyı Seçerdiniz?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve muti5757 tarafından 7 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Seçme Şansınız Olsaydı Hangi Genetik Yapıyı Seçerdiniz?

1. Endomorf

oy sayısı 15
    11,8%
  2. Ektomorf

oy sayısı 33
    26,0%
  3. Mezomorf

oy sayısı 79
    62,2%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 25 üye.
  1. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Genetik olarak oldum olası dar kalçalı geniş omuzluyumdur 2-3 sene önce fast food özellikle cips bağımlısıydım ona rağmen çok az yağlandım kolay kolay yağda tutmuyorum kilo alıp vermede sıkıntım yok yaşım 17 boy 1.78 tahminen 1.82 1.85 arası birşey olur boyum umarım hedeflerimi gerçekleştiririm teşekkür ederim yorumların için :)

2. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    başlıkta yanlış anlamadıysam endolar kısa boylu, mezolar orta boylu, ektolar ise uzun boylu olur gibi bir düşünce var.

190 cm boyunda da mezo bir insan olabilir. bu insanın omuzları 190 lık ektoya göre daha geniştir, beli ona göre daha dar olacaktır. bacakları ektoya göre daha geniştir. sırtı, boynu tam bir simetri içindedir. bu kişi her açıdan ektoya göre daha estetik ve daha güçlü durur. bu sana ya da bana göre değişmez. 'ekto endo mezo nedir'i tam manasıyla bilen için bu durum çok karmaşık değildir.

3. freakedout

freakedout Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    herşeye rağmen ekto bir vücut daha fazla emek ister inşaa etmek zordur ama güzel olan kısmıda esas budur. Yoksa ektoların zayıf hali tabiiki hiç estetik değil sonuçta zayıf cılız dar omuzlu ama hedefine ulaşmış bir ektomorfun yaşayacağı tatmin duygusu bir başka;)

4. Bodyyci

Bodyyci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Mezomofrfm iyidir

5. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    Beli daha ince olmasına imkan yok belin kalınlığı kemik kalınlığıyla ilgili bişey ektomorflarında kemikleri ince olduğu için beli daha ince olur tabi bu kişiden kişiye değişir ama genel anlamda ektomorfların beli, daha incedir dediğim gibi beli ince olup omuzu geniş oldu mu omuzun genişliği mezo luktan belin inceliği ektoluktan gelmiş oluyor

(ekto-mezo melezi yane)

6. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Belin ince mi ya da kalın mı olmasını pelvis (leğen kemiği) nin kalınlığından ziyade genişliği belirler.

Sana şu konuda katılıyorum; belin kalın ya da geniş olmasını kişinin genetiğinin pelvis kemiğine olan yansıması belirler. Kişi mezo da olsa, ekto da olsa genetiğinde geniş pelvis varsa beli kalın, dar pelvis varsa ince olacaktır.

7. mcan09

mcan09 Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    VG :)
    Yer:
    Aydın
    Arkadaslar kafam karıstı ben ektomuyum yoksa ecto mezo muyum profile bakıp yorumlar mısınız? 120 omuz 70 bel

8. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    Valla bi fotoğraftan anlaşılmaz ama köprücük kemiğin bir ekto için uzun duruyor

mcan09 bunu beğendi.
  9. mcan09

mcan09 Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    VG :)
    Yer:
    Aydın
    Peki ocensers bu bir avantajmı uzun olursa nolur ?

10. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    @mcan09

Şöyle söyliyim aslında ne omuz genişliği ne bel kalınlığı vucut güzelliğinin ölçütüdür böyle tek tük şeylere bağlayamayız estetik güzelliği örneğin frank zanenin kasları simetrik değildi ama bütün olarak vucudu çok estetik duruyordu bunu bilemeyiz belli bi seviyeye geldikten sonra anlaşılır ama genel anlamda altın oran önemlidir fazla olan göze batar yane fitness modellerin vucudu genelde ne omuzları çok geniş olur nede dar belide aynı şekilde her şeyleriyle orantılıdırlar orantı önemli ama dediğim gibi önemli olan belli bi seviyeden sonra vucudunun bütün olarak nasıl durduğudur ama tabi vucudunu sende biraz estetiklik kazandırabilirsin örneğin omzun çok geniş duruyosa göğüse ve obliklere ağırlık verip daha orantılı bi vucuda kavuşabilirsin

mcan09 bunu beğendi.
  11. kpalan1222

kpalan1222 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Polis
    Yer:
    Elazığ
    Yanlış anlamışsınız galiba mezomorf zaten yağ tutmaz kolay kas yapar dar kalçalı geniş omuzlu bir yapıya sahiptir. endomorf , mezomorfa nispeten daha geniş kalçalı ve vucudu biraz daha fazla yağ tutan vücut tipidir.

12. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    Profiline baktım çok zayıfsın sen hacim almaya bak boşver böyle şeyleri :)

obliklere de yüklenme :)

mcan09 bunu beğendi.
  13. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Yanlış anlamadım siz anlayamıyorsunuz beni.Kolay kaslanıyorum zaten genetik yapım oldukça iyi omuzlarım anormal geniş kolay kolay yağ tutmuyorum zaten ama bir ekto kadar estetik görmüyorum kendimi.Herkesin estetiklik anlayışı farklıdır sonuçta.

14. Mehmet7

Mehmet7 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Hatay
    vücut tipim mezomorf ve ekto falan olsamda ona oy verirdim. birkere mezomorf olanlar bana göre doğuştan şanslı oluyorlar ve atletik oluyorlar. Gücü kuvveti genellikle yerinde olur ve her spora yatkın olur. mezo olan kilo alma sorunu çekmez kilo vermenin derdinede girmez kanımca. Çünkü o zaten normaldede atletiktir. ekto olanların hayal edemeyeceği hacime , endo olanların hayal edemeyeceği definisyona kavuşabilir. Tabi bu spor azim ve kararlılık işidir o ayrıdır... Bana göre bu spor için biçilmiş kaftan mesomorph olan insanlar kesinlikle şanslı :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:12 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:07 ----------

Bu yanlış bir düşünce. Zyzz o vücudu steroid ile yapmıştır ve o kadar hacim alabilmiştir düşün. Zyzz kesinlikle şanssız biriydi omuz başlarına bakarsan ne demek istediğimi anlarsın ama azimliydi mezo olsaydı estetiğin alası olurdu işte o zaman. Bu arada steroid kullanılabilir ama zyzz e neler kullanıyorsun sorusu yöneltildiğinde ''herşey'' diye cevaplamıştır o estetiği yakalaması kaçınılmazdı ha tabi bu spora bağlıydı iyi antrenmanlar çıkarıyordu ben kesinlikle çamur atmıyorum vücudunuda beğeniyorum.

15. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Ben zaten zyzz steroid kullanmadı steroidsiz o kiloları aldı o kas kütlesini kazanmadı demiyorum günlerdir anlatmaya çalıştığım şey bana göre 2 tane %100 ekto ve %100 mezo adamı ele alalım bunlar 2 yıl aynı antrenmanları aynı beslenme tarzını herşeyleri aynı olsun steroidte kullansınlar aynı kürleri yapsınlar aynı supllementler.Bana göre 2 yıl sonunda estetiklik olarak ektomorf yapıdaki insan daha göze hoş gelir.Bu benim düşüncem kişiden kişiye değişebilir.

16. Mehmet7

Mehmet7 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Hatay
    Tabiki öyle zevkler ve renkler tartışılmaz sadece fikrimi belirttim ben çilekli dondurma severken sen kakaolu sevebilirsin sana zorla çilekliyi yedirmeye kalkmam.

17. brhmcr

brhmcr Guest

Ektoyum memnunum...

18. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Mezomorf isterdim.

19. kpalan1222

kpalan1222 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Polis
    Yer:
    Elazığ
    Eklentide üç vücut tipinin de ulaşabileceği son noktaya yakın görüntüler var. Endo gerçekten çok iri duruyor bacaklar had safhada mezo yine yağsız bir görüntü. ecto-meso endo-meso gşbş tşpker de mevcut ancak burada yer almıyor.

Ekli Dosyalar:

20. Mehmet7

Mehmet7 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Hatay
    Arkadaşların tek sorunu her ektoyu zyzz sanmaları. o adam doğuştan şanslıydı genetiği iyiydi karın simetrisini örnek verebiliriz... her ektonun yapacağı iş değildir siz bırakın zyzz i. ha o kadar imkanım var hertürlü küre girerim param bol zamanım bol genetiğim iyi diyosan bişey diyemem. ama bi mezo doğru supplementlerle çok güzel vücut yapar. spor yapmadan önce bile atletiktir o yüzden siz bırakın zyzz i onun üzerinden değerlendirme yapmayın çok istiyosanız omuz başlarına bakın sonra karar verin ekto olmak istiyomusunuz istemiyomusunuz

Sayfayı Paylaş