Seçim yapamıyorum yardımcı olurmusunuz...

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve PainKilleR tarafından 15 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

1. PainKilleR

PainKilleR Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba ben yeni vücut geliştirmeye başlıyacak biriyim fakat kiloda almam gerek bunu için biraz araştırdım kafamda 2 ürün var sizce Weider Mega Mass 2000 mi kullansam yoksa Nature's Best PERFECT 3000 mi kullansam bazı ürünler hiç bir işe yaramadığınıda söylüyorlar bu ürünler ucuzda değil paramıın boşa gitmesinide istemiyorum sizce hangisi en kısa ve en etkili işe yarar birde elden alabilecegim istanbulda biryer verebilirseniz çok memnun olurum. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

2. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.565
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    Yeni başlamış biri olarak bu suplament türevlerine paranı harcamaktansa aynı parayı gıdana harca.inanılmaz çeşitte yemeği daha yoğun içeriklerle tüketir ve fazlası ile faydasını görürsün.

3. ozky

ozky Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Guardbody'e kesinlikle katılıyorum.Yaşın,boyun,kilon nedir bilmiyorum ama öncelikle normal besinlerle kilo almaya çalış.Beslenme düzenin doğru mu?Eğer iyi beslenemediğini düşünüyorsan forumda kilo almaya yönelik beslenme programlarını araştır.Onları uygula.Hepsini denedikten sonra supplementlere yönelmeni tavsiye ederim.

4. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    468
    Ödül Puanları:
    0
    PainKilleR merhaba,

Ben bu spora başladığımda hemen gittim weight gainerlar,protein tozları, bulk vs. vs. aldım ve inanki 1gr kilo alamadım. Ozamanlar bu konularda bilgimizde yok, ürünün abartı reklamlarına insan inanıyor. Sonra bu ürünleri almayı bıraktım ve 6ay kadar doğru dürüst birşey kullanmadım. 6 aydan sonra whey protein içerikli bir ek besin kürü yaptım ve spora ilk başladığımda 45-50 kiloyken şuan 65 kiloya çıktım ve bunuda yağsız bir şekilde yaptım. Sözün kısası, spora ilk başladığında vücudunda zaten spora karşı bir tepki olacak ve enerjin zaten var o yüzden ek besine ihtiyacın olmayacak. Düzenli beslenme ve uyku seni idare edecektir. Ancak illa alacağım diyorsan protein tozu yada kilo aldırıcılardan alarak, çok düşük dozda ve sadece spor zamanı kullan.Fazla kullanırsan emin olki boşa gidecek yada yağlandırcaktır.

5. PainKilleR

PainKilleR Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle cevaplarınız için teşekkürler fakat benim kilo alamama gibi bir problemim var uzun zamandır yesemde kilo alamıyorum ve artık en kısa yolun ve denemediğim yolun bu olduğunu düşündüğümden bu yola başvurmak istedim. ben o parayı yiyeceğe harcasam yine aynı kiloda kalırım denedim. yani siz bunu yapmamın bir işe yaramayacağınımı düşünüyorsunuz eğer öyleysede ben yinede denemek istiyorum. bana 1-2 tavsiye verirseniz sevinirim. birde bu ürünleri kullanırsam body e gitmem şartmıdır. böyle bir forumu düşünenlerede teşekkürler biraz baktım seviyeli insanlar var. ayrıca ölçülerim boy 179 kilo 52 neden bunu yapmak istediğimi sanırım daha iyi anlamışsınızdır :roll:

6. aartun

aartun Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    painkiller kimse senin o ürünlerden hiç fayda göremeyeceğini söylemedi sadece o ürünleri vücudunun tam potansiyeliyle kullanamayacağını söylediler o yüzden peşin olarak bunlar bana yaramaz deme ;) ,alıcaksan universal gain fasti öneririm ama illa o 2 üründen biri olucak dersen weider i al derim

7. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.565
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    bende senelerce 76 kiloda takıldım kaldım ama aynen senin gibi tek ihtiyacımın ek ürün olduğunu zannettim.aslında beslenmenle orantılı antrenman ve dınlenme politikası gerekli ihtiyacını karşılıyor.zaten beslenmeni ufak ufak arttırıp öğünlerin yanına ara öğünleri yerleştirip üzerine antrenman ekleyince vucut bu besinleri ihtiyacı olan yerlere dağılım yapıyor.bu işin kabaca ve basitce anlatımı.antrenor eşliğinde salona yazıl ve beslenme programı oluştur.Daha sonra kalan eksıklerı zamanla siteden karşılarsın.

8. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.910
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Londra
    bu konuda guardbody'nin bütün söylediklerine katılıyorum..

yalnız soruna cevap vermek gerekirse:
    gainer kullanıyorsan antrenman yapacaksın diye bir kaide yok..
    ancak çok uzun vadede antrenmansız gainer kullanımı kalitesiz kütle (yağ) artışına neden olabilir..
    çünkü gainerin amacı idman yapan vücudun harcadığı extradan enerjiyi gün içersinde yerine koymaya yardım etmektir..

arkadaşların belirttiği gibi eğer ki vücut gün içinde idman gibi extradan enerji harcayacağı bir aktivitede bulunmuyorsa büyük bir enerji açığı oluşmayacağından sadece kaliteli besinlerle (karbonhidratlar) ve düzgün bir beslenme programıyla kütle kazanmak mümkündür..

Sayfayı Paylaş