Seçim propagandalarından ne kadar etkilenirsiniz? + Nostaljik Seçim Afişleri

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve diez tarafından 28 Haziran 2007 başlatılmıştır.

Seçim propagandaları seçimlerinizde nekadar önemli?

1. Hiç önemli değildir

47,4%
  2. Hiç önemli değildir hatta aleyhine düşünebilirim

36,8%
  3. Kısmen önemli

5,3%
  4. Tamamen propagandalara göre hareket ederim

oy sayısı 0
    0,0%
  5. Siyaset mi? Bana göre değil

10,5%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Seçimler kapıda malum ve seçim otobüsleri,minibüsleri bangır bangır anonslar yaparak yollarda propaganda yapmaya ve diğerlerini bastırmaya çalışıyorlar..
    bunun yanında her taraf parti bayrakları , herkapıya bırakılan parti tanıtım broşürleri, yerlerde yine farklı partilere ait kağıtlar vs..
    Siyasi parti başkanlarının ve millet vekili adaylarının meydan meydan tv tv gezip propaganda yapması vs..

kendi etkilenimi mi aktarıp sizlerden bu tür propagandalardan nekadar etkilendiğinizi sorucam..

öncelikle partiler ne kadar anonslar yaparak ne kadar kağıt dağıtarak çevreyi rahatsız ederlerse ben o partiden okadar soğuyorum hasbel kader sempati duysamda..
    ikinci olarak binaların duvarlarına hatta köprü ayaklarına bile sprey boya ile partisinin ismini yazanlar var..buda ayrı bir görüntü kirliliği olayı..
    hiç bir broşür (sokakta dağıtılmayıp projelerden falan bahsediyorsa buarada tabi mazot 1ytl olacak gibi uçuk değil) beni etkileyemez...

buarada aşağıda nostaljik parti afişleri var..eski siyasi günleri yaad etme adına yayınlıyorum..amacım hiçbir siyasi partinin övülmesi yada yerilmesi değil..lütfen buna dikkat ederek msjlarımızı yazalım..

[​IMG][​IMG][​IMG]
    ..............CHP 1946............... DP 1946 ....................DP 1954
    [​IMG][​IMG][​IMG]
    ..............DP 1957 .....................CHP 1957 ..............HP 1957
    [​IMG][​IMG][​IMG]
    .............AP 1961 ....................CHP 1961 .................CHP 1965
    [​IMG][​IMG]
    ............................YTP 1961 .....................................MSP 1977
    [​IMG][​IMG][​IMG]
    ............MHP 1977 ....................MHP 1977 ................CGP 1973

Kaynak : secim2007.com

Dikkat ederseniz çoğu partinin vaat ettiği olayların neredeyse tamamı gerçekleşmemiş !!!!Bazı partilerde çizgilerini değiştirmişler..

2. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    1.seçim otobüslerinde bangır bangır bağıracaklarına .
    2.broşürlerle çevreyi lüzumsuz yere kirleteceklerine
    3.el altından hiç ihtiyacı olmayan insanlara rüşvet vereceklerine
    4.Partilerin birbirlerine laf atacakları yerde birbirilerini kötüleyecek ve hakarete varan konusmalarına veya mitingleri yerine bütün bu saçmalıklar yerine

Vatandaslara yapacakları işleri adam gibi, abartmadan, kimseyi kandırmaya çalışmadan anlatmalarını istediğim bir türkiye istiyorum .Çok şey mi istiyorum ? hangi partinin mitinglerini veya tv de ki konusmalarını ..vs dinlediğsem hepsi birbirini suçluyor gözümde hiçbir partinin tek kurusluk değeri yok .Kime oy verecem haala bilmiyorum .

3. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    siyaset kötüdür demiyorum tabi ama siyasetin işlenişinde ve algılanışında bir sorun var ülkemizde..

aslında medya "hangi partiye oyvereceksiniz" gibi anketler yapacaklarına "propagandalar yada vaatler sizin için önemlimidir" şeklinde anket yapmalılar..böylece siyasi partilerde gerçeği görerek hareket ederler..

4. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    seçime az bir süre kaldı. ama hala kime oy vereceğimi bilmiyorum. bol keseden atıyorlar...seçim bildirgeleri falanda ortada yok. ya da ben göremiyorum.....

5. scorpiontr

scorpiontr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yaş 19 ilk defa oy verecem ama kime verecem o dahi belli değil ne yapcaz.

6. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    ben yeni nesilin daha uyanık olduğu kanaatindeyim..eskiler onca saçma vaatlere olacağına inanmak istedikleri için oy vermişler..ama ben şahsen daha önceden yaptıkları yada seçim döneminden önceki tutarlı söylemlerine göre hareket etme taraftarıyım..

7. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Gürültü kirliliği...

8. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    ben oyverilicek bi parti göremiyorum.

yeni nesil bilinçli olarak apolitik yetiştirildi bunun çezasını çok ağır çekicez ne yazıkki

9. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    arkadaşlar bence suan Türkiye Cumhuriyeti için çok partili rejim uygun değil.sakın yanlıs anlamayın gerici falan değilim fakat işe su taraftan bakalım;bi kere hepimiz kabul edelim cahil bi toplumuz okumuyoruz devamlı izliyoruz neyi izliyoruz BBG evlerini popstarları kimin selüliti fazla onu izliyoruz.ben lise okudum şimdi açıktan üni.okuyorum lisede dört işlemi yapamayan arkadaslarım vardı şimdi adam liseye gelmiş dört işlemi yapamıyo bu adam şimdi seçimde oyunu düzgün kullana bilirmi oy vereceği kişi arastırırmı hayır tabiki kulaktan dolma bilgilerle gidip oyunu kullanacak. ya adam ülke hakkında hiç bir şey bilmiyo bırak toplama çıkarmayı sorsan çanakkale savasını kimle yaptık,bu ülkeyi kim kurdu, şimdiki cumhurbaskanı kim ,ülkenin en büyük sorunu ne,gelecek için ne düşünüyosun diye adamlar kitlenip kalıyo hiç bir şey söylemiyo.ben onlara kelebek diyorum sadece günü yasıyolar.yarına yarın yasarsam o zaman bakarız diyolar! şimdi sen kalkıp bu adama oy kullanma hakkı veriyosun ve adınada demokrasi diyosun hayır kardeşim bunun adı demokrasi değil aptallık.şimdi oy kullanacak parti göremiyorum diyen arkadasların hangileri seçim beyannamelerine ulasıpda okudu.her partinin beyannamesi kendi internet sitelerimde var ulasabilirsiniz.sunuda unutmayın meclise giren partileri oy verenler değil oy kullanmayan belirliyo çünkü çok fazla oy kullanmayan kişi var.şimdi seçime az bi zaman kaldı eğri oturup doğru düşünüp herkes rengini belli etmeli artık bence.saygılar..

10. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    bu baslik politikaya cok kaymaya basladi,forum kurallarini goz ardi etmemek gerekir,bu yuzdende yazmak istemiyorum da ama tek birsey sormak istiyorum sana mancinink:hangi parti bugune kadar secim beyannamesine uydu iktidara geldiginde?

11. B3RkOvi

B3RkOvi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Walla basa gececek partide benim icin onemli olan biraz sosyalleselim batilasalim yani

Sokakta yururken bagdatta yuruyo gibi hissetmeyelim..(5-6 yildir boyle)
    Yada Arabistan sokaklarinda..

Biz Turkiyeyiz Ataturkun Cagdas Laik Toplumunda yasiyoruz.. !!

12. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    saydam abi haklısın uymadılar.ama demekki ona uyacak söylediğini yapacak bir partiyi başa getirmedik yada uymalarını gerektirecek baskıyı toplum olarak üzerlerinde kurmadık ve istedikleri gibi hareket etmelerini sağladık.B3RkOvi arkadasım neden hep kurtulusu batıda arıyosun bak bu konuda YÜCE ATATÜRK ne diyo:EFENDİLER! AVRUPANIN BÜTÜN İLERLEMESİNE,YÜKSELMESİNE VE MEDENİLEŞMESİNE KARŞILIK TÜRKİYE TAM TERSİNE GERİLEMİŞ VE DÜŞÜŞ VADİSİNDE YUVARLANADURMUŞTUR.ARTIK VAZİYETİ DÜZELTMEK İÇİN MUTLAKA AVRUPADAN NASİHAT ALMAK,BÜTÜN İŞLERİ AVRUPANIN EMELLERİNE GÖRE YAPMAK ,BÜTÜN DERSLERİ AVRUPADAN ALMAK GİBİ BİR TAKIM ZİHNİYETLER BELİRDİ.HALBUKİ,HANGİ İSTİKLAL VARDIRKİ ECNEBİLERİN NASİHATLARİYLE,ECNEBİLERİN PLANLARIYLA YÜKSELEBİLSİN?TARİH,TARİH BÖYLE BİR HADİSEYİ KAYDETMEMİŞTİR.
    GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

13. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    saydam haklı..politik tarafımızı yada tercihimizi belirteceğimiz bir başlık değildir..lütfen bu kritere göre cevaplar yazalım..

propagandalar tercihlerinizde nekadar etki eder tartışılan bu..politika taşıdığı risk itibariyle forumda yer almayan bir konudur..

14. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Politika neden tartışılamıyor?Sporu tartışıyoruz onu bunu tartışıyoruz iş politikaya gelince tartışamıyoruz.Sonrada bizim halkımız neden cahil.Bu yüzden cahil.Git gide depolitize oluyoruz.Gençler politikadan soğutuluyor meydanlarda 60lık dedelere kalıyor.Bizim en büyük ihtiyacımız politika tartışmak.Dikkatinizi çekerim propaganda yapmak değil tartışmak.Tartıştırılmadığımız için,aman politikaya girmeyin yassakkk dendiği için koyun gibi güdülüyoruz ve bu anlayışlada güdülmeye devam edeceğiz...

15. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    kurallar 11: Irkçı, Politik, Dini baskı içeren mesajların sahipleri siteden uyarılmaksızın uzaklaştırılacaklardır.

marthel yukarida yazdigim kuralin geregi olarak politika konusamiyoruz,ben bu forum kuruldugundan beri burdayim ve 3-4 kere bu kural maddesindeki konularin konusulmasina izin verdigimizde konu çigirindan çikti ve istemedigimiz olaylarla karşilaştik,bu yüzden de bu konulari forum içinde yasakladik.

bizde isterdik her türlü konuyu belirli bir seviye ortami icinde tartisalim fakat bunu başaramadik.

16. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Aslında ben biraz daha genel yazdım.Yani sitemim bu siteye değil sisteme.Sonuçta burası bir spor forumu politikaya izin vermek zorunda değilsiniz.Benim içime sindiremediğim daha politika denildiği gibi aman konuşmayın konu oraya kaymasın yaklaşımının gösterilmesi.Buna bikaç forumda daha rastladım.Esas politikayı tartışması gereken bizleriz.Çünkü 10 sene sonra devletin başında bizlerden biri olacak ne Baykal ne Erdoğan ne Ağar nede diğerleri..Hoş bu iktidar sevdasıyla onlar hala başta olmaya çalışırlar o başka mevzu..Ama sizde haklısınız bizim politikadan anladığımız kendimizin reklamını yapmak.Önyargılarla kimseyi dinlemeden karşıdakini suçlayıp kendi etnik yapımızı,kökenimizi,siyasal ve sosyal görüşümüzü deli gibi savunmak.Sonuçta da kavgaların çıkması kaçınılmaz oluyor.Hiçbirşeyi beceremediğimz gibi politika tartışmayıda beceremiyoruz.Bunun çözümünü düşünmek lazım.Galiba herşey ailedeki eğitimle başlıyor.Neyse fazla doluyum galiba :) Saygılar...

17. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    marthel biz forum da en yapmak istemedigimiz üç sey; kisileri forumdan uzaklastirmak, başliklari taşimak, başliklari kapatmak.

bu yüzdende konun o noktaya gelmesini önceden fark edip müdahale etmek istiyoruz.

18. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    gençlerin apolitikleştirilmesinin nedenin bizim neslimizin yani aşayukarı 80 doğumlu olan gençlerin anne babalarının o yıllarda politika yüzünden inanılmaz sıkıntılar cekmeleri ve cocuklarını bu sıkıntılı konudan uzak yetiştirmeleri diye düşünüyorum

doğal olarak siyaseti önemsemeyen birine istediğin propagandayı yap alıcağın tepki 0 dır.

19. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    bence forum yöneticileride, politika tartısacağımız bi baslık olmasını isteyenlerde haklı ancak ülkemizde politika çok geniş bi konu ve forumda böyle bir başlık olursa bence forum sporcu forumu olmaktan çıkar amacından uzaklasır ama bu konularda mutlaka konusulmalı o yuzden bence internette buna uygun bir forum arastırmak lazım diye düşünüyorum.saygılar

20. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Seçim propagandalarından nefret ediyorum,bence çok gereksiz ne yani örneğin otobüsle bağıra bağıra reklam yapınca bi partiye sempati duyan var mıdır onuda bilemiyorum..
    Ayrıca forumda tartışılmaması gereken bi konu diye düşünüyorum çünkü siyasete ömür yetmez.

Sayfayı Paylaş