Scuba diving

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve masteer tarafından 21 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

1. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Selam Mıllet,

Bu yaz tatılde bı degısıklık yaptım ve sureklı gunesın altında malakstılı yatıp kalacagıma dalgıc kursu bıtırdım ve tek yıldız cmas dalgıc oldum.

20-25 metreye daldım ve maymun ıstahım gene gozunu actı bu ıste bıraz ılerlemeye karar verdım.
    Denızın dıbınde ahtapot kovaladık, yuzlerce balıgın arasında suzulup elımızle besledık, ben dıyım bır metre sende bıbucuk kocaman orfozlar gorduk, dıp magaralarda dolastık velhasıl muthıs bır deneyımdı.

Body ıle ugrasan bırı ıcınse cok masraflı olmadı , bu kurs bana 300 ytl ye geldı, uc kutu amınoacıd parası yanı.tatıle gıderken
    dalıs okulu olan bı yer secmenızı ve bu olayı yasamanızı sıddetle tavsıye ederım, harıka bır olay, ılk fırsatta gene gıdıp
    meshur parıs batıgına dalıcam.

dalalım guzelleselım

2. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    Biz Hakanla (yine) gecen hafta daldik, bu sefer sadece (cok güzel) yildiz ve kabuklar cikardik .. zipkinsiz dalmiyoruz zaten .. Izmir / Gümüldür taraflarinda acilip ahtapot avina cikiyoruz.. benim daha lesim yokta hakan'in var, hem de cok büyük bir ahtapot.. kendisine burayi bi hatirlatim de, elinde yakaladigi ahtapotla cekilen bi resmi var, onu bi koysun..

dalmak cok zevkli birsey, tutku yaptigi kesin, herkese tavsiye ederim.
    masteer bence ilerlet.. ayni bu spor gibi .. yaptikca fazlasini istiyorsun ;)

saygilar

3. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    masteer ne kadar sürüyor kurs

4. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya

cok büyüktü bu ahtapot

5. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Ahtapot valla baya bı buyukmus, ınsanı yakalasa kolunu bacaagını mosmor eder bu, ben el kadar kucucuk bı ahtapotu bıraz durttumde o mınıcık vantuzları sankı ıgne sokmusun gıbı yada ufak bı ısırık gıbı bır hıs verıyor,

kurs 4 gun surdu, 4-5 defa havuzda calısma her bırı yaklasık 45 dakka, 6 defa da denızde dalıs yaptık, ılk dort dalıs yaklasık 2 ser saat , son ıkı dalıs 20 metre cıvarlarına bırer saat, bunun dısında toplam ıkı saat karada teorık egıtım ve scuba zamazıngolarını sureklı kendımız takıp soktuk kı alısalım. Bır tatılın ıcındekı bır zaman olarak baya bır zaman aldı ama kesınlıkle degdı.
    25 metrede ınsan ustundekı tonlarca suyuk agırlıgını baya hıssedıyor, gazlar hacım olarak kuculdugu ıcın maskenın ıcındekı
    hava kuculup maskeyı yapıstırıyor, sınusler nerdeyse tamamen bır bosalıyor.

Yapacak olanlara tavsıyem kulakta agrı hıssı daha olmadan sık sık kulak esıtlemelerı, cunku ben bunun cok ustunde durmadım ve kulakta hafıf bır barotravma yasadım, kulak zarı gecıcı olarak ıcerı coktu 4-5 gun ısıtme azaldı , antıbıyotık kullandım.

Sayfayı Paylaş