Scott Curl'ün alternatifi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve KidCudi tarafından 18 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. KidCudi

KidCudi Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Mars
    Arkadaşlar Sol Dirseğimdeki bir sorundan ötürü Scott Curl pek yapamıyorum,Dumbell'lada...Bu hareketin alternatifi varmıdır ? Yardımcı olursanız çooook sevinirim.:)
    Edit:Hatta sehpayı hiç kullanmamaya çalışıyorum.Bu hareketin alternatifi varsa lütfeeeeen yardımcı olun.:( Çünkü Scott Curl biseps için hayati bi hareketmiş.Bisepsleri uzatması vs...:( Tek sorunum sol kolum.Sol kolum sağa oranla oldukça küçük...Biraz eşitlesem yeterli olur.:( Edit:Scott Curl'ü solla pek yapamadığım için sağ bisepsim sola göre çok uzadı.:( Yani Sol kısa ve küçük.:( Lütfen yardımcı olun arkadaşlar lütfen.:(

Son düzenleme: 18 Mayıs 2015
  2. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    En başta sağ - sol eşitsizliğini dengelemek için bi süre dumbella çalışabilirsin.Scott curl e alternatif bir sürü hareket forumda mevcut.Scott curl ün normal curl ile tek farkı brachialis kasına vurması.Ama dikkatimi çeken bir nokta bilegim ağrıyor demişsin.Tüm biceps hareketlerine bilek aktif olarak katılır.

3. KidCudi

KidCudi Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Mars
    Yok sol dirseğimin,sağ tarafındaki kemik çok acıyor,bir çıkıklık var doktorada gittim o kadar önemli bişey değil dedi.İlginçtir sadece scott curl'de sorun oluyor.Konsantrasyon Curl'dede aynı sorunu yaşayabiliyorum.Diğer hiçbir biceps hareketinde sorunum yok.Sadece Scott Curl çok önemli diyolar ondan merak etmiştim hala yapmaya çalışıyorum hafif ağırlık ve bırakmak istiyorum yapmicam artık şu Scott'ı.Sol kolumla pek düzgün yapamadığım için Sağ kolum daha çok gelişti bu Scott hareketi yüzünden.

4. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Oradaki doku ezilmiş olabilir.Olmazsa olmaz bir hareket değil zannımca.Biceps curl varyasyonları da işini görür.

5. KidCudi

KidCudi Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Mars
    Scott Curl yerine Z-Bar Curl yaptım çok iyi oldu çok da güzel oldu.Sol kolumu iliklerine kadar hissettim nerdeyse.:) Yardımlarınız için teşekkürler.:)

Son düzenleme: 20 Mayıs 2015
    AnTiCoRe bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş