SCHWARZXXL Antrenman

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve SCHWARZXXL tarafından 12 Nisan 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 125 üye.
  1. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.610
    Ödül Puanları:
    123
    AÇIKLAMA!

İLK SAYFALARDAKİ VİDEOLAR KAPATTIĞIM YOUTUBE HESABIYLA BİRLİKTE SİLİNDİ! SON SAYFALARDAKİ VİDEOLAR AKTİFTİR! 30.05.2013

Geçen ramazandan kalma, formsuz zamanıma ait eski bir video.
    Başlangıç ve biraz da ders olması için koyuyorum. Behind the neck press'in etkin yapılmamış bir örneğini görüyorsunuz burada. Ağırlığı tepeye kaldırdığımda kolları kilitliyorum. Bu yanlış. Videonun kalitesi düşük ama durumu açıklayacaktır.
    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dDSdXZxb-fM[/youtube]

http://www.youtube.com/watch?v=dDSdXZxb-fM

Son düzenleme: 30 Mayıs 2013
    technical1967 bunu beğendi.
  2. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.069
    Ödül Puanları:
    0
    Bence 110 kilo (sanırım) enseye preste ancak bu kadar teknik olur, o kiloda kitlemeden kilo basmak cidden çok çok zor olmalı.
    Tebrikler, formsuz halin buysa, sana cidden idman partneri dayanmaz Schwarzxxl...

3. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.610
    Ödül Puanları:
    123
    En sondakiler 5 kilo. 2*45+10 = 100 kilo
    90 kiloya kadar şu anda kilitlemeden yapabiliyorum. Ondan sonra patlatıyorum artık. Yakında yeniden bir çekim yaparım. Set set koyarım videoları.
    Partner konusunda sıkıntım büyük Karasan :)

4. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    benim göğüste girdiğim kilo ile omuz çalışıyorsun. tebrikler schwarz.

5. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.610
    Ödül Puanları:
    123
    Sağolasın hernan.
    Ama daha önce de farklı yerlerde dediğim gibi omuzun ilacı yüksek ağırlık değil, yüksek ve uzun süreli gerilim.
    Tabi ki gücümüzü de arttırmak isteyeceğiz ve bunun için de yüksek ağırlık çalışması da yapacağız.

6. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.069
    Ödül Puanları:
    0
    Bu kiloya baktığımızda, Schwarzxxl 44-46'lık dumbbell'larla 8-12 tekrarlı setler çıkartabilir, eğer dumbbell çalışması yapmak isterse.
    Gerçekten süper, uzun süreli gerilim vereyim, süper set yapayım derse zorlanmadan 30 kilo üzeriyle 15 tekrar dumbbell pres yapar, peşinden dumbbell laterals yapmak üzere.
    Başta gücü geliştirmenin güzel yanı bu, kalite egzersizlerinde bile çok büyük kilolar kullanıp yüksek yoğunluklu kas kütlesi yapabilir.
    Sadece yüksek tekrar yapılsa çok düşük kilolar kısa sürede bir yerde takılıp kalacak ve içinden çıkılmaz bir döngü olacak.
    Gerçek bir motivasyon videosu, darısı başımıza.
    Hakan'ın dediği gibi küçük hedefler koyarak ilerlemek lazım, ben şu anda omuz dumbbell press'te çok zorlanarak 26 kg. 6-8 tekrar yapabiliyorum, ilk yakın hedefim 30 kiloluk dumbbell'lar, bebek adımlarıyla büyük hedeflere ilerliyoruz :)

7. CENTAUR

CENTAUR Guest

Abi ' :eek: insan mısın sen' desem iltifat olarak alırsın umarım :D , bence partner yerine üçlü bi grup kursan daha iyi olacak, ayrıca bağırmana hayran kaldım, sakalda yakıyor ;) ama çalan müziği beğenmedim.

Saygılar.

8. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.610
    Ödül Puanları:
    123
    Güç konusunda iyi araştırma yapmışsın Karasan. Bilinçsiz olarak da olsa yüksek ağırlık sistemine spora başladığım ilk zamanlardan beri bağlı kalmam bana avantaj sağladı gerçekten. Ben hybrid bir sporcuyum. Ne tamamen kas ne tamamen güç amaçlıyorum. Bu yüzden sadece yüksek ağırlık düşük tekrara saplanıp, kütlesiz de kalmıyorum, sadece adaptasyona karşı savaşıp kasları vücuduma implant gibi de yerleştirmiyorum.
    Başlangıçta gücümüzü arttrıp, ileriki aşamalarda daha geniş bir alanda oynamak şansımızı arttıracaktır.

zoparrat bunu beğendi.
  9. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.610
    Ödül Puanları:
    123
    Eyvallah body jargonuna hakimiz vesselam.

Salon benim olsa o müziği çalmazdım emin ol:)
    Çığlıklar üstümdeki adamdan geliyor. Ben daha brutal vokal yaptım:)

10. beat me

beat me Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    hakketende brawo 100kiloyla enseye press ben maksimum 45fln basıorum tebrikler hakkını veriosun

11. CENTAUR

CENTAUR Guest

Bu vokal haliyse solo versiyonunu merak ediyorum valla :) .

12. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Abi yardırıyorsun her zmanki gibi sakallı halini ilk defa gördüm ve ürktüm..

Ağırlık bence normal senin için o omuzlar bundan az ağırlıkla yapılmazdı herhalde .

Ayrıyeten salonun atmosferi çok hoşuma gitti Gültepe farkı olsa gerek .. bu tarafta salonda hiç bayan olmasa dahi bağırmak tuhaf ayıp vs. sayılıyor nedense

13. spidey

spidey Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Makine Mühendisi
    Yer:
    istanbul
    SCHWARZXXL gerçekten tebrikler ,o kiloyla enseye press girmek herkesin harcı değil.

14. cherokee

cherokee Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yük.Müh.
    Yer:
    Niğde
    tebrik ederim.
    karasan'ın da dediği gibi formsuz halin buysa.. diyecek bir şey yok. başarılar..

15. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.610
    Ödül Puanları:
    123
    Sağolasın Veyron.

Gültepe için tanıdığım bir taksici Teksas demişti. Ama ben İtü'nin salonunda da böyle çalışıyordum, o ayrı.

Omuz hep önem verdiğim bir bölge oldu ve üstüne düşünce sonuç veriyor.

John399 bunu beğendi.
  16. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    14.492
    Ödül Puanları:
    123
    benim dikkatimi ilk çeken olumlu bir yön oldu..dirseklerini 90 derecenin altına indirmiyorsun yani barı ensene kadar indirmiyorsun..ben bu harekeri yapmıyorum ama tavsiye edilen şekli aynen böyle..rotator cuff'a zarar vermemesinin yollarından birisi..
    Schwarzxxl ve salondaki müziği düşününce kaynağın sen olmadığını tahmin edebiliyorum..demotivasyon için birebir..:)

17. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.103
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Tebrik ederim çok güzel bir antreman çıkarıyorsun aslında aradığım partnersin :)

Yaptığın hareketi bir hoca gözüyle değerlendirirsek

kilona göre girmiş olduğun ağırlık çok iyi

Ağırlığa hakimiyet çok iyi çünkü bu kiloda hakimiyet oldukça zordu (kolların eşit hareket etmesi ve ağırlığın sallanmaması)

Bedene hükmetme çok iyi (neck preste herkes yayarak hileye kaçar amaç düz tutmaktır buda ex bir pro luk ister

Ağırlığı kaldırdığında doğru guruptan yardım alman çok iyi (neck press hareketinde omurun ağırlığa en üst noktadaki yardımı başı kaldırmak)

son olarak parner konusuna eğil çünkü bir partnerin yardımı son 2 sayısındadır son 2 kaldırışında partner hakimiyeti kaybetmiş fakat güçlü olan kollara manuel olarak hakimiyeti devralmasıdır

yani son kaldırışında sağı ve solu dengelemesi o zaman ağırlık dengeli kalkardı burada kişinin yardımı ağırlığı dengede tutmak kaldırmak değil

Gerçekten başarılı bir omuz izledim ve fikirlerimi söyledim inş kendine uygun ve işten anlayan partneri bulursun.

uzk bunu beğendi.
  18. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.069
    Ödül Puanları:
    0
    Yardım konusunda bende Flexor'a katılıyorum, yalnız aklıma takılan bir konu var, bunu buradan sorayım Flexor.
    Şimdi senin dediğin şekilde en dengeli yardım aslında dirsekten yapılır.
    Dirsekleri alttan tutup yardım edilirse hem çok güç verilmemiş olur hemde çok dengeli bir yardım olur.
    Ancak bunun dezavantajı hareket esnasında kollar boşalırsa (bu düşük bir ihtimal, ancak mazallah olursa) ağırlığı tutmak mümkün olmaz ve iki taraf içinde korkunç sonuçlar olabilir.
    Ancak önerilen bir yönremdir dirsekten yardım etmek, teoride güzel ama uygulama konusunda ne düşünüyorsun?

19. wolveron2

wolveron2 Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar ithalat/kurumsal satış
    Yer:
    İSTANBUL/mecidiyeköy
    SCHWARZXXL tebrikler süper çalışma örneği göstermissin..Aslında çoğu arkadaşın seni yakından görmesini isterdim..İlk gördüğümde vaybe dedim bu vucut tam dolarsa ne devasa vucut olur diye düşünmüştüm..Başarılar....

20. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.103
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Yine güzel bir noktaya değindin karasan aklımızda olduğu halde aklımıza gelmiyor soruldukça ortaya çıkıyor.

El bileği ortalama 10-15 dirsek eklem çapı ortalama 30-40 omuz eklem çapı 40-60

kas yoğunluğu bilek ekleminde %20 dirsekte %35 omuzda %80 civarı

şimdi bu harekette zaten yardım ölü noktada yapılır ölü nokta kişinin kesildiği noktadır burayı geçince kendi kaldırır bu nokta dirseğin 90 derecelik açısında olduğu noktadır burada kilonun ağırlığından dolayı kas yukarı yada aşşağı kasılma yapamayıp bu noktada kalmasıdır.

bu nokta ne kadarda dirsekle alakalı olsada bazı kişilerin bilek zayıf olabiliyor ben genelde ilerlemiş 100 kg nin üstündeki öğrencilerime bilekten yardım ederim çünkü bileğin çapı ve bilekteki kas oranı düşüklüğü yardımın yapıacağı yeri belirliyor ayrıca kişinin dirseklerine dokunduğunuz anda bilekler normalden daha fazla sağa sola kayıyor.

omuz çapı en iyi çap ve kas oranı çok yüksek bu bölge hareketin kontrol bölgesi olduğundan oradan yardım edemiyoruz ikinci olarak dirsek bu bölgede kontrol bölgesine yakın olduğundan tercihim kontrol bölgesine en uzak olan ve yoğun ağırlıkta sendeleyen bölgeyi kontrol altına almak.

Fakat size yardım edecek kişi eğer bileklerden yardım edecek ise ağırlığı çok iyi dengelemeli çünkü dirseğe oranla bilekten yardım iyi bir dengeleme biçimi istiyor yardım edecek kişi vg de iyi bir tecrübe sahibi olmalı çünkü tecrube sahibi ve uzun zaman vg yapmış biri yeni başlayan bir kişiden çok daha iyi kaslarına eşit miktarda kullanabiliyorlar.

Sayfayı Paylaş