Scapula başımı belaya sokacak

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Serdar can tarafından 21 Aralık 2016 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Serdar can

Serdar can Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hepinize saygilar sevgiler.16 yasindayim foruma yeni kaydoldum.yeni oldugum icin konuyu sakatlanma bolumune actim umarim yanlis yere acmamisimdir.Konuya geceyim.Ben vucut gelistirmeye merakli bir kardesinizim.Ben de soyle bir sorun var ornegin peck deck yani kelebek butterfuly benzeri gogus hareketlerini yaparken gogus kasini hissetmek icin sıkıyorum kaslari tam doruk noktasinda birlestirdigim yerde yani.Ama kaslarimi sikinca scapula acayop bir sekilde yukari cikiyor ve kanatımsı bir goruntu aliyor.Tisort kazak giyemez hale geldim .Ozellikle salonda cok utaniyorum.Kilo 63 boy 174 normal oranda.Yalniz yasitlarima gore siska kaliyorum ve scapula beni cokk rahatsiz ediyor.Bunun caresi egzersizmidir yoksa sizin tavsiyeleriniz nedir.Lutfen bilenler soylesin yoksa is cok ciddi boyutlara gelebilir yanlis tavsiyelere uyarsam sizin yorumlarini okuduktan sonra doktora muayene olmaya gidecegim .Bi aralar pc basinda gerizekali gibi cok oturuyordum durus bozuklugumdan supheleniyorum.Onerilerinizi ve yorumlarinizi bekliyorum.Sagilar sevgiler....

2. Hydraa

Hydraa Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fizyoterapist
    Serratus anterior kası zayıf olduğu için scapula kanat görünümü alıyordur. Bu kası güçlendirdikçe kürek kemiğini gövdeye sabitleyecektir. İlk etapta dirsekler kilitli iken şınav çeker gibi duvarı iterek çalışabilirsin. Yazarak tam olarak anlatamasamda bench press yaparken barı en üstte kilitlediğin noktada omuzlarınla yukarı itmelisin hafif ağırlıklarla başlayabilirsin yapabiliyorsan boş barla bi dene zamanla problemin çözülcektir

3. PrensDK

PrensDK Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Tıp Öğrencisi
    Yer:
    Antalya
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir.

“Yardım”, “Şuna Bir Bakın”, “Böyle Yapsam mı?”, “Nasıl?”, “Birkaç Soru”, “Acil Yardım” ve bunların benzerleri, hiçbir açıklayıcılığı olmayan konular açmak yasaktır. Unutmayın ki, düzgün ve açıklayıcı konu başlığına sahip olmayan konular, hem arama işleminin etkinliğini azaltacak, hem de mesajınızın çok daha az kişi tarafından okunmasına neden olacaktır.

Not: Başlık açarken kural olmasa da sizlerden ricamız, forumun göze daha hoş görünmesi için kelimelerin sadece ilk harflerini büyük yazalım
    Ör : “PROGRAMIM İÇİN TAVSİYELERİNİZ?” veya “programım için tavsiyeleriniz?” yerine “Programım İçin Tavsiyeleriniz?“ kullanalım

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi1

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş