sayısal mı eşit agirlik mi

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve onurhan imik2 tarafından 27 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. onurhan imik2

onurhan imik2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    S.a arkadaslar. ben 11. Sinif ogrencisiyim 12 sinifa gectim sayisal okuyorum 2 yildir ama fizik ve geometride hic iyi degilim tarihte daya iyiyim fizik ve geometroye göre bu yil universitye hazirlanacam ama hangisini tercih etmeliyim sizce sinava hangisiyle girmwk daha avantajlı eger tm den girersem sayisal mevzunu oldugum icin puanim kirilir mi.:confused:

2. ahmet1281

ahmet1281 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    2
    fizik ve geometrisiz sayısal çok zordur, tarih edebiyat cografya açığımı kapatabilirim dersen geç hemen

onurhan imik2 bunu beğendi.
  3. ruther

ruther Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    eşit ağırlık seç.memur olmak istersen tarih coğrafya vatandaşlık bilmen gerek eşit ağırlıkta hepsi var ama sayısal da yok.sayısal seçtim mühendis oldum ama eşit ağırlık okusaydım daha iyidi

onurhan imik2 bunu beğendi.
  4. onurhan imik2

onurhan imik2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Tarihten fazla acigim yok okulda sayisala dewam ediyim dershanede esit agirlik okuyim diyorum bu durumda sayisal cikisli olucam sinava tm girersem okul puanim sayisal mevzunu oldgm icin kiril mi
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Temmuz 2014 ---
    Guncell...
    İ
    Görüslerinizi bekliyorum

Son düzenleme: 28 Temmuz 2014
  5. neferist

neferist Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Benim gözlemim şu şekilde tm ciler matematik yapamıyor pek. Sayısal dan tm ye gecenlerinde çoğu matematik yaptığı için avantajlı oluyor. Geometri tmde de var unutma yani ondan kaçışin yok. fizik yapamiyorsan işin gerçek ten zor sayısal bölümde. .zaten sayısal in avantajı muhendisliklerin cesitliliginin çok olmasi fakat fiziği yapamadığını zaman muhendislikler e girme Şansın azalıyor. Karar seni

6. onurhan imik2

onurhan imik2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Peki sayisal bolumu bitirince sinavada tmden girince okulun verdigi ortaogretim puani duser mi sayisal disinda sinava girdigim icin

7. blastfire

blastfire Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Puan kirilmasi meslek liselerinde fln oluyor. Sayisaldan tm ye gecince degil . Bence de tm ye gec . Bir tarih bir turkce calismak kadar kolay degil fizik calsmak. Mat varsa ezberinde iyiyse turkce tarih kasarsin kolayca. Hukuk falan kazanabilirsin. Bence de en ideal mesleklerden

8. burakcan34

burakcan34 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    arkadasim sinava 3 ay kala esit agarliga gecti 6000 e girfi.Cok avantaji oldu.Bence sende gecmelisin.

9. freedom_54

freedom_54 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    Sadece fizik dersi için bölümünü değiştirme. İleride hangi mesleği seçmek istiyosun ona karar ver önce, bölümünüde ona göre seç. Zaten lisedeki dersler sadece üniversitede 1. sınıfta var

10. neferist

neferist Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Hangi bölümü dusunuyosun

11. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Tarih eşit ağırlıkta pek bişi yaramıyor ygs de 10 soru sadece o kadar. Lys de yok edebiyatın türkçen iyiyse tm seçebilirsin

12. tracy34

tracy34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    bende sayısalcı olarak mezun oldum liseden. sırf okul dersleriyle öss sınavını bir tutamazsın. çünkü okulun yaptığı sınav tarzı ve öğretme tarzıyla ösym nin soruş tarzı tamamen farklı. okulda fizikten kötü olman demek öss de kötü yapcak olman demek değil veya tarihte iyi olman demek tarihi biliyo olman demek değil. sayısalcılar her zaman bu konuda eşit ağırlıkçılardan çok öndedir. çünkü zaten sözel dersleri belli bi mantığa oturtarak yapabilirler. tarihin iyiyse bu sana sayısalcı olarak diğer sayısalcılara göre büyük avantaj sağlar. şimdi yapman gereken fiziğin üstüne diğer derslere oranla biraz fazla gitmek. ama korkulacak hiç bişey yok. çünkü ygs ve lysde sorulan sorular senin yıl içinde çözmek zorunda olduğun sorular kadar zor değil . hatta hiç zor değil.

13. lordsoth

lordsoth Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    İleride ne olmak istiyorsun ? Önemli olan bu. Dersin kolay yada zoru değil hatta gerekirse üni bile okuma, yeter ki sevdiğin işi yap. Bölümünü de buna göre seç. Hukuk istiyorsan cevap belli, müh. istiyorsan cevap belli.

14. blastfire

blastfire Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Genelde bu yasta gencler ne istedigine karar vermekte zorlanir. Bence arkadasimiz da kararsiz

15. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle ilerde hangi mesleği yapmak istediğine karar vermen daha mantıklı. Seçimini ona göre yap.

16. bulut99

bulut99 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Sayısalı öneririm. Ben Makina Mühendisliği'nde okuyorum. Okurken Gollum gözüyle bakar insanlar; ama mezun olduktan sonra rahat edersin. Sana direkt Makina Mühendisliği demiyorum. Mühendisliğin, tıbbın gideri fazla diyorum :)

17. neferist

neferist Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Fizik yapamayan birinin mf4 den tercih yapması bence cok saçma çünkü mf4 matematik ve fizik ağırlıklı ondan sonrada geometri geliyor.Fizik yapamayan Mühendislikte çok zorluk çeker. Sağlık alanı istiyorsa olabilir.

18. JauneRouge

JauneRouge Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Benim sana tavsiyem,hangi bölüm değil de hangi meslek diye sormalısın kendine. Ben ne yapmaktan hoslanirim? Ben hangi meslegi icra edersem mutlu olurum? Sececegim meslek hayatimi ne olcude etkiler? Butun bu secenekleri kendin sakin kafayla oturup dusun. Cunku belki bircok kisiye sacma gelecek ama ben de anadolu lisesi sayisal cikisliyim fakat ne istedigime karar verdikten sonra sozelden girdim suan tarih okuyorum. Tarih benim tutkumdu. Arastirmaktan zevk aliyorum. Cok merakliydim akademik kariyer benim icin bicilmis kaftan dedim.Evet is imkani cok az ama insan kendi imkanini kendi yaratir. İnsan kendini nasil gelistirirse ilerde meyvesini o kalitede alir. İngilizce ogrendim kucuk yaslardan beri.yabanci dil tutkum var. Rahatca makalelerimde kullanacagim yabanci dildeki kaynaklari cevirme imkanim oldugundan bircok kisiden ondeyim bolumumde. Bunun yaninda ek is olarak ceviri yapabiliyorum. Bilgisayar konusunda gelistirdim kendimi mesela tasarim vb konularda yine freelance calisabiliyorum. İngilizce yetmez diyip baska dilleride ogrenmeye calisiyorum. Yani demem oki kendini ne kadar gelistirirsen nereden mezun oldugunun bir degeri yok. Merakli ol,azimli ol ve hevesli ol. Fazla bilgi hic bir zaman zararli olmaz.
    ;)

neferist bunu beğendi.
  19. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Bence sayısal.. En avantajlı bölüm.. He zordur orası ayrı konu ama çalışınca yapılamayacak ders yok. Bende yabancı dil-sayısal arasında kaldım çok ama mesela meslek yönünden sayısal çok avantajlı.Hatta bana göre fizik edebiyattan daha kolay bir ders o kadar şey ezberliyene kadar öğrenilir yani :D Tabiki meslek ve yeteneğinde önemli ancak sayısalda daha avantajlı olucağından sayısal derim..

20. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    ilerde yapmak istediğin mesleğe göre kararını vermelisin örneğin sanatla ilgili bir şeyler yapmak istiyorsan sözel yok mimarlık kimya öğretmenliği gibi meslekleri yapmak istiyorsan sayısal

Sayfayı Paylaş