Savas Cebeci'nin powerlifting hakkindaki sozleri

Konusu 'Güç Sporları (Powerlifting, Halter, Bilek Güreşi)' forumundadır ve Barbell Training tarafından 10 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 29 üye.
  1. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Arkadaşlar şunu hepimiz kabul edelim ki Powerlifting sporu gerçekten limitlerinizi zorlayarak yaptığınız noktada sağlıksız bir spordur, bunun kimse zaten aksini iddia edemez. Tadında bırakırsanız harika bir spordur, hem vücudunuza da dikkat edin, 10 kilo daha fazla Bench basacağım diye 150 küsür kilolara çıkıp obez bir şekilde sağlıksız dolaşmanın ne anlamı var.

zzzxxz doğru söylüyor, insan vücudu bu belli bir limiti var, 200-300 küsür kiloları savurarak kaldırmak normal bir şey değil vücutta.

Evet vücut o kiloları kaldırabilir, o ayrı mesele, ancak hiç Error vermeden sıkıntısız devam eder mi orası %100 bir garanti değil.

2. another

another Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    @doxux ''Fakat kalan, bilimin henüz daha çok araştırması gerektiği bölgede tecrübeler de çok değerli.''
    Tabiki, buraya ben kesinlikle katılıyorum, bilimin güzelliği orda zaten. Bilim kendini düzelte düzelte yanlışları eleye eleye ilerler ama elimizde 'strength' konusu ile ilgili yorum yapabilmek için ciddi miktarda data var. Tabii bu data daha da artmalı orası da ayrı.

berkay7743 ve doxux bunu beğendi.
  3. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Konudan bağımsız ama son günlerde savaş cebeci sanki kür yapmış gibi gözüktü bana. Aşırı iri 1 veya 2 seneye göre.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. muzaffer_53

muzaffer_53 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    8
    Onuda muscle memory ile kandırdı milleti zaten :D

5. mehmet2576

mehmet2576 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    20 yıldır spor yapan birisinde gelişim neredeyse durması gerekirken, nasıl oldu da bu adam böyle oldu hayret doğrusu.

6. muzaffer_53

muzaffer_53 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    8
    Ya yıl mıy önemli değil gelişirsin biraz büyürsün falan su yağ kas neysede adam bildiğin 1 beden büyümüş öyle omuz genişlermi bi anda :D

afka9 bunu beğendi.
  7. byarif06

byarif06 Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    onada aciklik getirdi kur e girmedim birsey almadim vs diye alsam erkek gibi soylerdim vs diye tabi ne derecede dogru bilmiyorum...

8. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    savaş cebecinin bilgili olduğu tartışılmaz ama kendisinin karakteri biraz zayıf ve aşırı derecede egolu. bir gün ağır kaldırmanın önemsiz olduğuyla ilgili şeyler yazar diğer gün birileri ağırlık kaldırırkenki fotosuna formun yanlış diye yorum yaptığında ''ağırlığı yerinden kaldıramayacak adamlar gelmiş bana laf yapıyor'' tarzı şeyler yazar yani fazla egolu birisi en iyisi videolarından gereken bilgiyi alıp gerisine hiç karışmamak.

Taibisi, Dvrmchrky, muzaffer_53 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  9. ouzan

ouzan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    A

Sent from my iPhone using Tapatalk

10. Savaş Öztürk

Savaş Öztürk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Fitness Hocası
    Yer:
    Ankara
    Savaş Çebeci bilgili bir insandır size compound egzersizler yapmayın demiyor sakatlık yaşayabilirsiniz diyor. Güç egzersizlerine ağır girip ego kasmayın diyor o ağır kaldırmış bu ağır kaldırmış ne faydası var vücut olmadıktan sonra adam bunu açıklamış burda dikkatli okursanız anlarsınız zaten...

11. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    21 22 yaşındaki çocuğu bilgileri yetmeyince dayakla susturmaya çalışan adamı savunanlar mı var :D savaş cebeci öldü beyler ağırsağlam ve ege gömdü onu 2si çok daha başarılı bence bilgi konusunda.

berkay7743 ve mevsres bunu beğendi.
  12. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Ağırsağlam tamam da Ege ne alaka. :D

Aksine Ege Fitness bence görüp görebileceğimiz en Bro bilgiler veren adamdır, karakterini severim ancak tam Savaş Cebeci'nin kafasında bir adamdır, her videosunda Powerlifting'e sallıyor, Ağırsağlam'ın Ege Fitness'dan çok da hoşlandığını sanmıyorum.

Adam 2 sporu kıyaslarken hangi sporda daha iyi kız düşürülür ona bakıyor. :D

abseto bunu beğendi.
  13. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    yok ya ortak arkadaşları bile var cenk hoca gibi beraber buluşmayı bile planlıyorlar aralarında bir sorun yok :D egenin dalgasına attığı videolar bile savaşın 3 katı oluyor :D sonuçta amerikada kas bilimi okuyan birisi o kadar bilgiyi sallamadığı belli bu işin kitabını okuyor diyebiliriz :D işi biraz daha eğlence ve dalgasına vurduğu için bazı insanlara itici gelebilir, furkan daha ciddi anlatıyor ve daha çok ayrıntılı anlatıyor tabi ki buda bir gerçek , ama furkanda çoğu şeyini değiştirdi, bütün programlarını bile sitedeki powerlifterara göre düzenliyor çoğu videosu da bu şekilde oluyor son dönemde.
    Birde şöyle birşey var ege kadar popülerite yakalan bir çok sporcu isim vermiyim bu forumda üye olan bir kaç şahıs daha var, ezbere programları ve suplementleri satıp kaktırıp vücudu ile pirim yapmaya çalışan çok insan var yani, ege dürüst bu konuda kimseyi kullanmıyor çıkar beklemiyor adam bu yüzden adam gibi adam :D

abseto bunu beğendi.
  14. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Çok fazla ciddiye alınması gereken biri değil. Yukarı da ki arkadaşa cevaben, sağlam fizik güçlü bir gövde demektir. Ayrıca, Savaş cebeci'de ciddi anlamda özgüven sarsılması var, bunu face sayfasında uydurduğu senaryolardan anlayabiliyorum. Bir sahte hesap makarası aldı başını gidiyo, öyle bir anlatıyo ki, youtube'da, sokakta onu gören her kadın ona hayran. Bu kadınlar hep facebooktan ona yürüyor. Hiç atılmamış mesajları gerçekmiş gibi tek bir SS olmadan kafasından uydurup yazıyor, nedendir acaba bu adam son 1 senedir birşeyler ispat etme peşinde? Kıskançlık insanı bu kadar mı bozar? evet bozar beyler. Fitness bilgisi konusuna gelince, yok öyle bir bilgi gençler hocalığını ancak 15 yaşında karın kası meraklısı ergenlere yedirir. Senden benden fazla birşey bildiği yok.
    Powerlifting ayrıca ego sporu falan olamaz, egosunu tatmin etmek isteyen biri, vücut geliştirmeci olur, çünkü dış görünüşüne, insanların onun hakkında ne düşündüğüne çok fazla önem verir bu kişi.
    Ve biliyorum ki, Badici olmaya karar veren kişilerin de bu tarz psikolojik sorunları ya vardır, yada başlangıçtadır. Sadece çok az bir kesim bunun dışındadır.
    Ege fitness falan populer oldu son zamanlarda, bu arkadaşta bu güruh'a dahildir, liseli ergenler gibi konuşup, 3 günde Türkçe'yi unutup amerikan rüyası yaşayan birini ciddiye alıp izleyen varsa buyursun.

15. Fırat Balkaya

Fırat Balkaya Özel Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    43
    İnsanları dışlamaya, sınıflandırmaya gerek yok. Cahil, bilgili, kötü, iyi falan bu kavramlar net olmasına rağmen göreceli olabiliyor maalesef ülkemizde. Bu konuda kişiye özel bir yorum yapmak asla hedefim değil, ondan kişi spesifiğinde konuşmadığımı belirtmek isterim. Yine de compound egzersizlerin doğru yapıldığı takdirde sakatlık önleyici özelliklerinin olduğu, ağır girmenin formu bozmadığı takdirde bizi hedeflerimize en yaklaştıran nokta olduğu gibi gerçeklikler söz konusu. Hareketin mekaniğini saatlerce okumamış, özenerek ego yaparak ağır kiloların altında kalan insanlar tabii ki kendilerini sakatlarlar. Fakat ben eğer 230 kilogram kaldırıp kendimi sakatlamıyorsam, sadece diğer insanlardan fazla kaldırdığım için egoist oluyorsam bu biraz gülünç. Kaldı ki 'estetik' veya 'atletik' kişisel tercihler. İnsan ağır kaldırmak isteyip, çok iyi bir fiziğe sahip olmak istemiyor da olabilir. Bu bir tercih. Ama bu insanı işçi sınıfını aşağılayan kelime olan 'amele'yi kullanarak aşağılamak da doğru değil ne yazık ki. Ağır kaldırmak ve işçilik özdeşleşen iki kavram olmuş ise olimpiyatlarda yarışan çoğu sporcuya 'amele' diyip geçelim o halde. Sırf iyi gözükmedikleri için gülle atanları aşağılayalım mesela. Yanlış buluyorum. Buraya polemik için değil, birilerini muhattap aldığım için değil, düşüncelerimi belirtmek için yazdım. 'Vücut olmadıktan sonra neye yarar ağır kaldırmak' tarzı ithamlar tamamen kompleks kokan ithamlardır. Vücudu düzgün gözükmeyen veya belli standartların altında herkesi aşağı görmektir ve ben bunu doğru bulmuyorum. Uzun mesafe koşucuları da gayet estetik olmayan vücut yapılarına sahipler, fakat yaptıkları olimpik sporu sırf kötü göründükleri için aşağılamamızı gerektirmez.

Sevgiler, saygılar.

Tarık-16, byte, berkay7743 ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  16. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    savaş cebeci için dediklerin doğru, bir ara denk geldim furkanın fanlarına fake hepsi bot diyordu :D , bu çocuk bilgisayarcı fitnessla işi yok sahte hesaplarla kendine yorum atıyor diyordu düşün yani.
    ege de şımarık ve egoist olduğu için sevmemeniz gayet normal , ama verdiği bilgilerin güvenilirliği ve doğruluğu konusunda ağırsağlamda nasıl şüphe duymuyorsam onun bilgilerinde de şüphe duymuyorum.

17. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Bence şüphe duyabilirsiniz, bunda kötü birşey yok, kaynak gösterilen araştırmaları okuyabilirsiniz. Konu şu ki; "BB'de daha karı var o yüzden daha iyi, PP'de mal gibi ağırlık yükleyip kaldırınca egonuzu şişiriyonuz, bi tarafınız kalkıyo" gibi saçma bir cümle kuran adam net cahildir. PP bir spordur ve amaçladığı şeyde ağırlık kaldırmaktır. Öte yandan BB ise kız tavlamayı amaç edinen sporumsu aktivedir şeklinde yorumlamak ne kadar saçma ise ilk yazdığım cümle ve bu düşünce de o kadar saçmadır. İki farklı spordan birini ego tatmini için yapacak biri sizce hangisini tercih edecektir? Sporcu dediğin mütevazi olur, efendi olur. Başkalarının göz zevki için bişey yaparsan, çok fazla uzun sürdüremezsin.

18. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    bu ülkede ağırlık sporuyla ilgilenenlerin çoğu bu fikirde zaten gerçek ama öyle. vücut yapıyım karı kız düşüriyim diye spor yapan insan sayısı yüzde 80dir en az. sağlık için gelen yüzde 10 dur diğer yüzde onda belki daha düşük oran ama güçlenmek için bu sporla uğraşan insanlardır. bayanlarda öyle genelde. yağlarım gitsin vücudum daha güzel olsun diye spor yapar büyük bir kısmı. yinede herkes birbirine saygı duymak zorunda isteyen istediği tarzı yapar , sen üslupunu beğenmediği birisini takip etmezsin, yada üslübu bozuk diye bilgisiz cahil demek de mantıksız. verdiği araştırma kaynaklarının da çoğunu izleyen birisiyim ben

19. Savaş Öztürk

Savaş Öztürk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Fitness Hocası
    Yer:
    Ankara
    Savaş Cebecimi öldü :D güldürmeyin insanı adamın kolu sizin bacağınızdan büyük hala boş konuşan insanlar var ege fitness dediğin hiçbişeyden anlamayan adamın teki ağırsağlam ise kendince bişeyler biliyor ama yeterli değil vücuttan anlaşılıyor zaten herkesin emeği vucudu kadardır. Kilo almayı açıklıyor ağırsağlam kilo almak isteyenlere maden tavsiye veriyon kendin niye çubuk kraker gibisin gitde önce kendin kilo al zayıf insanın kilo alma yöntemi sunduğu saçma ve boş adamlar onlar. En kralı savaş cebeci adamda 50 santim kol var 20 yıldır bu sporla ilginiyo bide o zaman susulacak o adam bişey bilmese vucudu öyle olmazdı emin olun..

20. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    görünüşe bakıcak olursak ohooo sen sırf o adam iri diye onu takip edip öyle olabileceğini mi sanıyorsun. son zamanlarda testosteron un dozunu baya arttırmış daha da irileşmeye başladı 20 yıl sonra buda bir garip :D yılların savaş cebecisi ağırsağlımın yarısı kadar videoya sahip ve çoğuda sağdan soldan aldığı şeyleri aktarmakla geçiyor. ege gibi furkan gibi bitane adam gibi antreman videosu yok adam yeni başlayan birine bile bölgesel çalıştırabilecek zekaya sahip.
    Sanırsın kendisi Lazar Angelov adamın kolu bizim bacağımızdan büyükmüş .
    bak bakalım büyükmü . :D senin bacağınıda görelim ordan boş boş atıp tutuyosun gelsin dizim kadar kolu varmı ölçsün. adamın vücut yapısı vitaminsiz zaten kendide bunu diyor sen 20 yıllık sporcunun ve ilaç alan sporcunun vücudunu 2 yıllık sporcu ile kıyaslıcak zekaya sahipsin demekki.

Sayfayı Paylaş