Savaş Cebeci'nin Orta Seviye Kişilere Önerdiği Göğüs Antremanı Hakkındaki Yorumlarınız...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve NEBUKADNEZAR tarafından 11 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 36 üye.
  1. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    bende video açmadı
    12 haftada kas gelişiminin sadece antremandaki farklılıkla diğer antremanlardan daha iyi olacağınımı ima etmiş?
    bence antreman sisteminiz klasik tip ise bunu değiştirerek bir fark elde etmeniz zor ben buna inanmıyorum
    bu sistemle gelişmez gelişir demiyorum demek istediğim klasik sisteme göre belirgin bir fark olacağını sanmıyorum
    zira antreman çok sonralarda kalır önce önce beslenme

mtnergl ve Bekci bunu beğendi.
  2. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Kas gelişimi için kaslarda ufak yırtıklar oluşturmak gerek bunu sağlamak içinde yüksek ağırlık girmek gerek diyor. 10-12 tekrar yapanların ilaç kullananlar olduğunu onların gelişimi için o tekrar aralığında çalışılması gerektiğini söylüyor. Yüksek ağırlık az tekrar girerlerse sakatlanabileceklerini ifade ediyor. Doğal çalışanların ise az tekrar yüksek ağırlıkla çalışarak gelişimi sağlayabileceklerini söylüyor. Videosunun altına da "İyi beslenmeniz gerektiğini söylememe gerek yok değil mi?" diye yazmış :)

3. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    klasik sistemde böyle zaten
    yüksek ağırlık az tekrar
    bunun farkı neymiş?

4. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Set sayısından ziyade bu şekilde bir idmandaki 2 dk aralarla idman süresinin 1.5 saati aşacak olması bana düşündürücü geldi.

requ. bunu beğendi.
  5. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Burdaki yüksek ağırlık biraz daha yüksek şöyle söyleyeyim. Nizami olarak 1 tekrar yapabileceğiniz ağırlığın %70'i kadar ağırlıkla 5 tekrar girin diyor. Yani 8-10 tekrar çıkaramayacağımız 5 tekrar çıkarıp daha sonra 2dk dinlenerek tekrar aynı yüksek ağırlığa girmeyi öneriyor.

6. gazo0202

gazo0202 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Aslında söyle birsey de var kendimden örnek verecek olursam ben dün ilk defa bu şekilde çalıştım ve bir şey farkettim ben eskiden yaptığım 4 set olan hareketlerin ilk ikisinden birsey anlamıyormusum zaten yani benim savaş Cebeci demese bile 4 setten fazla çalışmam lazımmış etkisi ne olur tartışılır .

7. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Bunu şunlara da söylese ya, yazık boşuna 8-12 tekrarla uğraşıyorlar gelişeceklermiş gibi ---> http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=162992991 Bir de konuyu sabitleyip 56 sayfa konuşmuş saflar.

Layne Norton da yanlış çalışıyor. Bir de dalga geçer gibi hipertrofi günlerine 10-20 arası tekrar koymuş. Bırak bu işleri leyn efendi, bu şekilde gelişemezsin (gelişti) ----> http://www.simplyshredded.com/mega-...ll-powerhypertrophy-routine-updated-2011.html
    Doğal vücut geliştirme şampiyonlarından kendisi.

Neyse, uzatmanın alemi yok. 10-12 tekrar kullanan çok sayıda hipertrofi programı rahatlıkla bulunur. Bunun yanında ben de temel hareketlerde düşük tekrarları severim. Videoyu izlemedim, bunu hangi tonda söylediğine evde bakarım ancak bu işte keskin kurallar koymamak gerektiğinin bilinmesi lazım.

alvel bunu beğendi.
  8. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    bence bu en doğrusu her insan aynı şekilde gelişmez
    2 kere 2 4 demek gibi olmamalı bu geniş bi yelpaze gibi olmalı herkes vücudunu tanıdıktan sonra içinden seçmeli kendine en uyanını

doxux bunu beğendi.
  9. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Bugün omuzda kullandım bunu daha önce piramitte shoulder pressi 17.5şerkg x12 - 20şerkg x10 - 22.5 ar kg x8 ve 25kgx8 yardımlı olarak yapıyordum. Bugün 25lerle basladım ve ilk 5set 25x6 ile gittim sonraki 2 set 25x5 gittim son tekrarlarda yardımlı olarak son set 27.5larla 3 tekrar kendim 3 tekrar yardımlı olarak yaptım baya da hissettim omuzları.Ama lateralde 8x5-6 cok zor.yani 12.5kg luk dumbellarla 8tekrar yapıyorum ama 15kgluk dumbellarla da adam gibi savurmadan yapamıyorum,simdi 15e cıksam hareket olmuyor 12.5 a insem 5-6tekrardan biraz daha fazla gücüm oluyor,hareketi bu sisteme uyarlamak zor.Rear delttede aynı sorun var gibi 12.5kg larla hareketi tam yaparak 8-9 tekrar yapıyorsun 15lerde ise hareketi dogru yapamıyorsun.Dumbell shrug ise hareketi sevmediğim icin ve trapezler geliştikce omuzları dar gösterdiğini düsündügüm icin 2set girip bıraktım.Tricepste ise close grip bench girdim 7x5-6 tekrar olarak.25er kg larla girdim ama 4 setten sonra 25ler tıkadı artık yardımsız gidemedim,yardım edecek kimse olmadıgı icin 22.5 a düsürmek zorunda kaldım sonra yine zorlanınca son 2 seti de 20lerle 5 tekrar öle öle anca yaptım.Proğram gerçekten uzun sürüyor.4 te başladım spora 5.50de anca bitti.Tabi biraz salon yogundu(full spora yeni baslayan yeni yüksekokul ögrencileri) ama yogun olmasa da en asagı 1 saat 20dk sürer idman.1.5dk dinlenme süreleri uzun.Bu arada dinlenme sürelerinde 90sn saymak da ugrastırıcı oldugu icin bazen dinlenme süresi 90sn den kısa oluyor bazen uzun 90snyi tek tek saymadıgım icin.Telefona bir kronometre indirmek şart ant sırasında işe yarar.

Bu arada bu proğramı biraz daha uygulamaya devam edeceğim.(2 hafta falan) ant günleri 3800 kalori,ant olmayan günler 3500 kalori ile birlikte.Su andaki ölcülerim belli kilom 74.2kg. Bakalım 2 hafta sonra yaklaşık 75.5 kg civarı olduğumda ölçülerde ne değişecek ne değişmeyecek bakıp göreceğiz.

Son düzenleme: 13 Ekim 2014
  10. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Ben 1.30 dk. dinleniyorum, 1 saat 10 dakikada bitiyor

münzevi ve Bekci bunu beğendi.
  11. trulas

trulas Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar adam 10 12 tekrar yapanlar kas gelişimi saglayamaz demiyor ki, hatta önerisi 5 6 aylık bi süre10 12 tekrar sayılarıyla çalıştıktan sonra bu programı uygulamak. Programda asıl amaç maximum zorlanmayı yaşamak ve videoda vurguladıgı gibi bir diger önemli hedef kas gelişmi saglarken güç artışınıda yüksek bi seviyede saglamak. Kası şaşırtma bi programı 3 ay yapma muhabbetinede gelince program 1 ay 8/7 8 set 5/6 tekrar şeklinde 2. ay 3set 10/12tekrar oluyo dinlenme 1dk oluyo bu ay pumping ayı:D 3.ay tekrar 7/8 set 5/6 tekrara dönülüyo. 3 a sonunda güzel bi kas ilavesi ile birlikte güçte elde edilebilniyo böylece aslında bir çok natural sporcunun istediği gibi iri ve güçlü kaslara bir adım daha yaklaşılıyo. Herkesin kendi fikri olabilir, eleştirmekte çok normak ve olması gerekn şey ama programı videoyu izleyip bunları yapmalıyız bence herkese bol şans :D

12. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Program vermiş mi yoksa sadece set ve tekrar sayısı mı vermiş?

13. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Program verilmiş[​IMG]

14. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Burada sadece omuz var. İzolasyon hareketlerini 5-6 tekrar yapmanın iyi fikir olduğunu sanmıyorum ama herkesin kendi bileceği iş.

egemennn bunu beğendi.
  15. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Yanlış atmışım :p Göğüs Bu

16. mtnergl

mtnergl Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Ben geçen hafta göğüsü denedim.Mevcuttaki programımdan memnundum açıkçası ama temel hareketlerle az tekrarlı çalışmak daha çok istiyordum.Nitekim denedim.Antreman epey dinlenmelere dikkat etmeme dikkat etmeme rağmen salonun hafif yoğunluğunda 1buçuk saat sürdü. En sondaki Fly hareketi oldukça zorladı.

Sonrasına gelecek olursak göğüs bittiğinde gerçek manada göğüslerim bitmişti sıkamıyordum dahi.Sıktığımda göğsümün üst kısmını çıkartamıyordum.Ertesi gün kastaki ağrı çok fazla olmadı ama bi yorgunluk vardı 3 gün kadar bu yorgunluk ve ağrı sürdü.Üstünden tam bir hafta geçti bi doyum hissi var gibi.Ama hala bu programa ılımlı yaklaşamıyorum.

17. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Bukadar calisirsak illa agrida olur sizida

egemennn, Bekci ve buffdudes jr bunu beğendi.
  18. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Dahada söylenicek bişiy kalmamış,

19. moothy

moothy Üye

Beğenileri: