SARKMALARLA MUCADELE VE SIMSIKI BIR VUCUT ICIN

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve seher23 tarafından 9 Nisan 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. seher23

seher23 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    EV HANIMI
    merhaba arkadaslar ben 160 boyunda 55 kiloyum.boyum ve kilom orantili vucut olculerimde iyi.benim sorunum bacak aralarinda ve kalcamda olan sarkmalar.su an bir vucut gelistirme salonuna gidiyorum bu sarkmalarla nasil basedilir.forumdaki bir cok bayan arkadas zayif olduklari halde benim gibi bacak aralarindan sikayet etmisler.onlara bazi arkadaslar cardio tavsiye etmis.ancak ben bunun yanlis oldugunu dusundum .cunku, zayif bayanlarda sozkonusu olan, kilo fazlaligi yag fazlaligi degil ,oldukca hassas olan bu bolgelerde hareketsizlik ,gunese maruz kalma,ani kilo degisimi gibi sebeplerle meydana gelen gevseme ,sarkma,cildin elastikiyetini kaybetme durumu soz konusudur.birde bunun uzerine cardio yapilirsa , mevcut olan yaglar ve kilonun kaybinida eklersek, vucut sonmus balona doner.zaten sarkik olan bolge dahada sarkik duruma gelir.heralde bu durumda en mantikli olan protein agirlikli bir beslenme,isinma amacli cardio ve kaslarinizi gelistirecek bir agirlik programi en mantiklisi gibi geliyor.bunlar benim amator dusuncelerim.lutfen deneyimli bayan ve erkek arkadaslarimin cevaplarini bakliyorum,

SEVGILER

2. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Bana gelen bayan öğrencilerdede genelde bu sorun baş gösteriyor
    aslında bayan salona başladığında direk cardioya sokulması yanlış öncelikle kişinin direncini arttırmak için 1-2 ay sadece istasyon yapılmalı daha sonra istasyonlarazaltılarak cardioya girilmelicardioya başladıktan bir ay sonrada beslenme düzenine geçilmeli vucudumuzu direk ağır antremana sokup birde hergun aldığı besini bir kerede azaltırsak bu değişim geç ve güç olur

bu spora başladığınızdailk ay vucut kilo vermez vucut önce toparlanır sonra uygun teknik ile kilo vermeye başlar

3. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    spora devam ettikçe vücudun sönmüş balona dönmesi imkansızdır. spor, beslenme ve dinlenmeyle birlikte bir bütündür. yani sadece antreman yapmakla bitmiyor iş. beslenmeye ve dinlenmeye de gereken önemi vermek gerekiyor. öyle bayanlar var ki salona gelen; ben bu anremandan fayda göremedim diyor. kısa bir konuşmadan sonra anlıyoruz ki ne beslenmesi düzenli ne de diğer yardımcı faktörler. ondan sonra spora suç atıyorlar. aman bi fayda göremedim neden devam edeyim diyenler bile var. ama spor o kadar sadıktır ki beslenmesine dikkat etmeyen insanda bile etkisini gösterir.

uzun lafın kısası: antremandan beklentileriniz sadece bölgesel olabilir ama siz yine de tüm bölgelerinizi çalışıp cardionuzu da yapın. vücut nerede daha fazla yağ varsa zaten oradan yakacaktır. üzerine birde problemli bölgenize yönelik hareket yaptınız mı herşey daha kolay olacaktır. ve ideal kilonuzdaysanız merak etmeyin çok çok kilo vermeniz imkansızdır. vücudunuz ideal kiloda olduğunu anlayacak ve kilo vermeye direnecektir. ancak 1-2 kilo fark görebilirsiniz.

bu yazdıklarım bilimsel olup birebir yaşadığım,gözlemlediğim ve çalıştırdığım bayanların tecrübeleridir.

kill_bill ve silviya bunu beğendi.
  4. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    cardio kilo vermek amaçlı yapmamalısın sadece onun içinde değildir temponu biraz artırırsın süreni düşürürsün kilo vermen zorlaşır ama sağlığına ve dış görünüşüne etkili olcaktır. çalışmalarında fitness çalışmasından sonraya koy derim cardio yu eyer imkanların varsa pilates step seanslarınada girmeni öneririm kalça için bi önerim normal yaşantında yani spor harici kalçanı sık bırak kasılı tut ama bi 3-5sn bacaklarında spor salonunda düzelir ama antrenmanlarını düzenli yapman gerekli

5. Aykut7

Aykut7 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhabalar önce arkadaslar ben eskiden 107 kgydim 73 kgye düştüm 1 senedir vücut geliştiriyorum 83 kg oldum ama göğüslerde hafif sarma var alt göğüs belli olmuyor deri var bu derinin yukarıya kaldırmak için ne yapabilirim çok moral bozucu bir sey gogus kası tam belli olmuyor.. Hacim programındayım devam etmelimiyim ?

6. asude

asude Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    53
    İlk 2 ay ağırlık ve dirence yönelik olarak mı çalısmamız gerekiyor? Cardioyu daha sonra mı ekleyelim

7. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Merhaba

Bende ise yarayan formul cardio ve ağırlık beraber calışmak. yukarıda yazılanları hep uyguladım beslenme ve uyku olarak. Ama bacak ve kalça için squat cok gerekli özellikle kızlar için.

asude bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş