Sarkma Ve Sırt Sorunu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ulscnkrdmn tarafından 2 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ulscnkrdmn

ulscnkrdmn Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Yaş 18 Boy 1.89
    Yaklaşık 5 ayda 105 kilodan 88 kiloya düştüm. Düzenli spor yaptığım, aksattığım zamanlar oldu. Duruş bozukluğumun daha da ilerlemesini önlemek için mekik hareketlerine pek önem veremedim(Mekik çekerken sırtımın kambur duruşu sağlıksız geliyor). Bu yüzden kalça bel göbek bölgesinde ciddi bir sarkma problemi yaşıyorum. Kifozumu yendiğim de tam olarak söylenemez. Sırtımı güçlendirmek aynı zamanda sarkmaları düzeltmek istiyorum. Forumdaki mevcut çalışma programlarına baktım ancak durumuma uygun olmadığını düşünüyorum. Gittiğim spor salonundaki hoca da boyuma kiloma bile bakmadan başından savmalık bir program yazdı. Spor yapmak istiyorum ama bir yol haritam yok. Haftada 5 günümü spora ayıracağım.Program hazırlamamda bana akıl verir, Yardımcı olursanız sevinirim.

2. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Duruş bozukluğunu düzeltmenin en iyi yolu barfikstir sırtını sağlam ve dik yapar .
    Mekik çekmem sağlıksız olduğu için çekmedim bu yüzden sarkmalar oldu yani kilo aldım demişsin öncelikle mekik zaten yağ yaktırmaz kilo verdirmez mekik çekerken karındaki kasları kullanıyorsun yağa bir etkisi yok.
    Senin yağ yakman için hızlı tempolu yürüyüşler , hafif tempolu koşular ve sağlam bir beslenmeyle oturtman lazım

ulscnkrdmn bunu beğendi.
  3. ulscnkrdmn

ulscnkrdmn Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Şuanda barfiks çekemiyorum ama sanırım sırt kaslarımı güçlendirerek yenebilirim kifozu biraz forma girdikten sonra barfiksi de çekerek devam edicem. Yağ yaktım aslında ama kol-göğüs-bacak kısmı eridi belimde fazla bir değişiklik yok. '' Diğer kısımları çalıştırdım belimi çalıştırmadım acaba ondan mı'' diye bir mantık oluştu kafamda.

Sayfayı Paylaş