Sarkma ve başlama yaşı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve pride tarafından 30 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. pride

pride Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    18 yaşında 1.75 boyunda 75 kiloyum 7 ay önce başladım ama hep kafam da bu soru kaldı başlamak için çok mu erken davrandım diye ve bunun yanında başladığıma pişman değilim fakat amino creatin desteğide almaya başladım bir gün bırakırsam sarkma yaparmı bnm amacım çok şişirmek değil çok hafif vucut fitleşsin ve onun üzerine sürekli sıkılaştırma yapmak istiyorum olurda bırakırsam evde belli düzende şınav mekik vb hareketlerle bunu engelleyebilirmiyim bu konuyu yanlış yere açtıysam affola biraz baktım ama bulamadım bu konuyla ilgili belki bn göremedim

2. Parliament

Parliament Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    S:Anrenman yapmayı bırakınca kasların sarktığı doğru mu?
    C:Nedense bu söylenti halk arasında çok yaygın.Aksine antrenman yapmayı bırakınca kaslar sarkmaz ,küçülür.Elbette kasların içinde hava veya su yok ki sarksın.Kaslar olağan zorlama ile karşılaşmayınca kas hacminde bir azalma-atrofi oluşur.Bu olayı en iyi uzun süre hareket edemeyen yatalak hastalarda veya kolu yada bir eklemi sakatlanmış kişilerde gözlemyebilirsiniz.Bu şahısların söz konusu adalelerinde gözle görülür derecede bir küçülme gerçekleşir,ama sarkma olmaz.Nitekim "kas hafızası" denen olaydan ötürü uzun süre baskı görmemiş kaslar eski formlarını çok kısa zamanda yakalamaktadırlar.Yalnız şunu da belirtmekte fayda var ki enerji tüketiminin azalmasından dolayı yağ dokusunda bir artma olabilir.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum.../yeni-baslayanlarin-merak-ettikleri-8675.html

Bence yaşın gayet uygun bende 17 yaşındayım:):)

Sayfayı Paylaş