sarımsak ve limon karışımı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve D.Wolf tarafından 28 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    bu gerçekten ilgimi çektigi için başlıgını açmak istedim...cok önemli etkileri var, degerlendirmek lazım diye düşünüyorum...

2 Litre limon suyu, 40 diş soyulmuş ve ezilmiş sarımsak, ağzı sıkı kapanan koyu renkli veya üzeri kağıtla kapatılmış bir kavanoz lazım.
    Limonların suyunu iyice sıkıp kavanoza doldurunuz, soyulmuş 40 diş orta boy sarımsağı yıkamadan ve ezerek limonun içine atıp kavanozun kapağını kapatıyoruz, 25 gün boyunca normal ılık bir yerde saklanıp her gün çalkanacak, (sarımsaklar iyice erimiş olacak).
    25 gün sonra kavanozu açıp her sabah aç karnına yarım veya içebiliyorsa bir çay bardağı içiyoruz kavanoz bitene kadar içilecek, kapağı hep kapalı olacak, kavanoza asla su, şeker v.b. karıştırılmayacak ancak çay bardağına aldığınız kısmını dilersek sulandırarak içebiliyoruz bunu içtikten sonra en az yarım saat bir şey yiyip içilmeyecek, yarım saat geçtikten sonra kahvaltı yapılacak mümkünse her sabah aynı saatte içilecek.

% 100 KANITLANMIŞ YARARLARI
    1-Tüm damar iltihapları (vaskülir) tedavi ediyor, tıkanan damarları açıyor, damar sertliklerini ve hipertansiyonu önlüyor.
    2-Kollestrol ve lipidi düşürüyor zararlı yağların yakılmasını sağlıyor, kilo verdiriyor (bazal metabolizmayı hızlandırıp yağların yakılmasını sağladığı için iştahı açıyor bu dönemde diyete dikkat etmek gerekiyor) şekeri düşürüyor, pankreasın yenilemesini sağlıyor.
    3-Böbrek ve safra taşlarını eritiyor idrar söktürüyor vücuttaki şişkinlik ve tüm dokulardan ödemi kaldırıyor.
    4-Helycobeacter pylori adlı ülser mikrobunu öldürerek mide ve on iki parmak bağırsağı ülserinin kesin tedavisini yapıyor.
    5-Tüm romotizmal iltihabı önleyip, her tür romotizmal ağrıları dindiriyor, kireçlenmeyi önlüyor, eklem düzeylerinin yenilenmesini sağlıyor her türlü ağrıyı kesiyor.
    6-Beyin hücreleri ve tüm sinir sistemlerinin yenilenmesini sağlıyor sinirdeki aksiyon potansiyelini düzenleyip ileri-refleks hızını artırıyor, felçlere ve VERTİGO'da fayda veriyor.
    7-Vücudun bağışıklık sistemini son derece kuvvetlendiriyor ve her türlü alerjiyi özellikle damarsal kökenli ve strese bağlı cilt alerjilerini kökünden kesiyor, kansere karış tüm vücudu koruyor.

N O T: İlacı hazırlayanın babasının koroner by-pass ile üç damarı değişecekken bu ilaç sayesinde %100 tıkalı damarları açılmış, ilaç hazırlandıktan sonra sarımsaklar erir, koku etrafa yayılmaz. Kullanan üç kişi ile görüştüm hep son derece memnun olduklarını adeta gençlik iksiri olduğunu söylüyorlar. Bunu ilk defa Rus doktorlar bulmuş ve uygulamışlar şimdi ABD'de uygulanmaya başlamış, tıp de devrim yaratacağı söyleniyor ve sarımsak limon karışımından oluşan maddelerin kimyasal yapısı çözülmeye çalışılıyor.

Dr. Sencer TEPE
    Sağlık Bakanlığı Daire Başkanı

ifsygn, SEZER YZL, kara maca ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  2. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    nedemek bu spekülatörlerin sarımsak tuzağıdır bu. tamam kuranda ismi geçen sebzelerin başını çeker sarımsak faydaları saymakla bitmez fakat yukarıda yanlışlar var tamam ok antiseptik özelliği yüksek çinko ihtiva ettiği gerçek fakat ülsere iyi geldiğini nereden çıkardınız. ( d wolf kardeşime değil bu sözlerim ) sencer tepeye yanlış anlaşılmasın. vertigo ya fayda verdiği de kanıtlanmış değil fakat bu aralar böyle bir söylenti var. nörolojik olarak vertigo şikayeti ile manyatik rezonas çekildikten sonra senin dediğinin bir değişiği zeytin yağında bekletilmiş sarımsak verenlerde var. ama bunun için deney lazım gözlem lazım kanıt lazım ama gerçekten çok başarılı bir çalışma
    hipertansiyonla ilgili olarak anjiyotensin etkisi olduğu bir doğru. kardeşim yinede denemye değer deneyip gözleyelim..

3. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    amerikada ve rusyada bu yöntemle iyileşmeyen insan sayısı neredeyse yok...annem rusya ya gittiginde , bana ordaki doktorların, bu yöntemi kullandıklarını söyledi ve cok benimsendigini de söyledi...yani , herhangi bir sorun yok..aksini söylüyorsan ispatlarsan sevinirim...bunu bir sürü insan denedi ve başarılı oldu...

4. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    limonun icinde bir dunya asit var ve siz bunu bir de sarimsakla beraber gunlerce kavanozda bekletiyorsunuz,

ilacla sifa bulamayanlar elbette denesin ama bence kocakari ilacindan baska bir sey degil

ayrica madem iyi geliyor kanitlanmis pubmed den link koysun, makalesini soylesinler...

5. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    bu kocakarı ilacı pek değil, ürünlerin isimleri oldukça bilinen isimler...ayrıca limonda asit var diye zararlı olacak diye birşey yok...limon yeri geldiginde cok iyi bir tansiyon lacı, yeri geldiginde, yağ yakıcı, yeri geldiginde de cok iyi bir vitamin kaynagı olmayı bilmiştir...ayrıca limon yurtdışında insanların çaylarının üstüne 1 dilim olarak konulur...sarımsak, zaten üstün birşey...cinsel gücü cok yükselten, büyüme hormonunu artıran, tansiyon düşürücü ve iyi bir antitoksin...

koca karı ilacı olarak görebilrsiniz..ama amerika ve avrupa, özellikle tıbbın merkezi olan ülkelerden birisi, Rusyada bulunmuşsa bu olay, hiçte azımsanacak birşey olduguna inanmıyorummm...şunu unutmayın ki alternatif tıp her zaman vardır..kimse inkar edemez bunu...amerikada bu bölüm olarak okutuluyor üniversitelerde..önemli olan bitkilerin ne işe yaradıgını ve kullanım amaclarını dogru bir şekilde bilmek ve uygulayabilmektir...koca karı ilaçları derken televizyonda gördügünüz büyücü kadınlar aklınıza gelmesin...

6. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    d.wolf yanılıyorsun yukarıda belirtiğim mesajı tam idrak edememişsin bir daha okumanı rica ederim ayrıca cannabis kardeşim haklı ha buarada bana ispatla demişsin senin tezinde ispata dayalı değil tamamiyle subjectif bir tutum içindesin. ülsere iyi demişsin git bakalım ülser hastalarına nezamandan beri sarımsak vermişler.. :)

josef_1531 bunu beğendi.
  7. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    D.Wolf tamamen iyi niyetle ve bizlerin iyiliği için konuyu açmış ve savunmaktadır. Buna tüm kalbimle inanıyorum.

Ancak Sözde Sağlık Bakanlığı'nda Daire Başkanı Olan bir Doktor bu tarzda bir yazı yazamaz zira yazının üslubu bilimsellikten uzaktır.

İsteyen Ankara'yı Sağlık Bakanlığını arasın, ben zahmet bile etmeyeceğim. Sencer TEPE midir nedir o isimde ki daire başkanını sorsunlar yok derlerse var mıydı sorusunun cevabını almaya çalışsınlar.

Ben bu karışım faydalı mıdır değil midir bilemem ama bildiğim birşey varsa bunu ne ruslar buldu ne de başkaları. Nereden bulunduğu bile belli değil. Bunu da bir doktor yayınlamadı.

Bu konuyu da kapatmanızı tavsiye ederim çünkü nihayetinde varacağınız yer benim bulunduğum yerdir.

8. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    walla d wolf açıyosun bu konuyuda kendi üzerinde denedinmi?

9. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    d.wolf kardeşim gerçekren bizi düşündüğün için yapmışsındır. senin için bunu bir küçük kavanozda ve limon susuz yani ben zeytin yağı ile yapacağım. işe yararsa tetkik sonuçlarını gönderirim bakalım ne şekilde sedim değişmeler olacak.

10. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    eğer yukarıda yazılmış olan hastalıklardan herhangi birinden rahatsızlıgın varsa, yapmayı dene tabi...ama hiçbirşeyi olmayan bir insanın da bunu denemesi ilginç olur..ama dene bakalım....ben sadece, bazıların rahatsızlıkları vardır diye koydum..çünkü bu karışımın verdiği etki toplumumuzun en ortak hastalıklarına vermiş oldugu güzel bir etkidir..

11. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    denemeye değer hadi bakalım paylaşım için alttaaaa thanks yazamıyorum siliyorlar sonra :)

12. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    zaman zaman gazetelerde saglik koselerinde bu tarz yazilar yazilir, hedef kitleleri de 40+ yaslardaki basi agrisa hastaneye giden hastalik hastasi emekli yasli vatandaslarimizdir, bir gun domates her derde deva olur, obur gun kestane. yaklasik 3-4 ay sonra da ayni besinin bu sefer zarari oldugu kanserojen vs oldugunu yazarlar.

bu nedenle ciddiye almamanizi tavsiye ediyorum. ancak dedigim gibi ilacla iyilesemeyenler denesinler tabi.

alternatif tıp bu kadar basariliysa sakatlıklarda ortopedi ve spor hekimligi halt etmis kırık çıkıkçıya gidelim ?

rockybalboa7 ve josef_1531 bunu beğendi.
  13. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    çok doğru biz konuşmaydı cannabis kutlarım sizi. böyle gereksiz luzumsuz konulara gerek yoktu tabi arkadaşlarımızı bilinçlendirme açısından gayet başarılı oldunuz cannabis

14. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    fazla kabak tadı vermeye başladı yazdıkların...hiç istikrarlı bir yazı çizgin yok , farkında mısın?...üstte yazdıklarınla, altta yazdıklarına bir bak istersen...çok alakasız, biri diğerini tutmayan yoruların var...diğer başlıklarda da forumu araştırmadan bir sürü herkesin bildigi başlıkları acıyorsun...

bu başlıgı açmamın nedeni, ailesinde hasta olanların belki işine yarayabilir diye, iyi niyetle koydum..ayrıca bu karışım sıradan bir karışım değil, rusya ve amerikada tedavi amaçlı kullanılıyor...herneyse, isteyen bakar , okur veya dener...isteyen de kötü der çeker gider...

15. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    kardeşimin yazdıklarını yazıyorum yeterde artar sanırım sen devam et böyle.. iyiden iyiye yıl 2008

zaman zaman gazetelerde saglik koselerinde bu tarz yazilar yazilir, hedef kitleleri de 40+ yaslardaki basi agrisa hastaneye giden hastalik hastasi emekli yasli vatandaslarimizdir, bir gun domates her derde deva olur, obur gun kestane. yaklasik 3-4 ay sonra da ayni besinin bu sefer zarari oldugu kanserojen vs oldugunu yazarlar.

bu nedenle ciddiye almamanizi tavsiye ediyorum. ancak dedigim gibi ilacla iyilesemeyenler denesinler tabi.

alternatif tıp bu kadar basariliysa sakatlıklarda ortopedi ve spor hekimligi halt etmis kırık çıkıkçıya gidelim ?

16. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    yauw mantaliteye bak hangi cumhuriyet ATATÜRK yaşasa sana ne der bilmiyorum. hayret yaw

17. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Konuyu lütfen off-topic'e çekmeyelim!

diez ve saydam bunu beğendi.
  18. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    bence de iki limon suyu 3 dis sarimsak icin agresif olmayalim, fikirlerimiz uyusmayabilir, sorun yokthums:

19. ciara

ciara Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    konunun üzerinden zaman geçmiş fakat bu kesinlikle yağ ile yapılırsa buzdolabında saklanamalı ve fazla bekletilmemelidir, zehirlenebilirsiniz, bence hiç yapmayın
    kaynak: http://www.hc-sc.gc.ca/hl-vs/alt_formats/pacrb-dgapcr/pdf/iyh-vsv/food-aliment/garlic-ail-eng.pdf
    http://www.garlicpassion.com/garlic-infused-olive-oil-dont-do-it-yourself/
    http://www.fda.gov/bbs/topics/NEWS/NEW00130.html

biraz haksızlık edilmiş, şu an tüm dünya alternatif tıpa yönelirken koca karı ilacı denilmiş, doktorların iyileştiremedikleri hastalıkları soğan suyu, sarımsak içerek iyileşen insanlar var, çocuğu olmayan bir kadın hamile kalıyor hatta sayısız faydaları nedeni ile
    hatta sürekli kullanan insanlar yaşlanmıyor bile yahu, gençlik iksiri:)

d. wolf bahsettiğin yöntem sarımsağın kokusunu alması açısındanda güzel.
    ne çok tok nede çok aç alınırsa mideye zarar vereceğini düşünmüyorum
    benim kendi tecrübem ise sarmısağı hiç doğramadan uğraşmadan direk yutmak işe yarıyor kilo vermek yada sindirime çok yardımcı
    fakat bu yöntemide deneyeceğim

ayrıca adminden bir ricam var
    cannabis nickini forumumuz için çok offensive buluyorum
    nasıl böyle bir nicke izin veriyorsunuz

20. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Cannabis'in ne demek oldugunu irdeleyen kimse olmadigi icin bugune kadar mudahele etmedik. Sonucta bir bitki adi, hakaret icermiyor, politik ya da dini mesajlar gondermiyor, kimseyi rencide etmiyor. Ozendirici oldugunu da dusunmuyorum, bu yuzden beni rahatsiz etmiyor ama forumdaki diger yoneticelerimizle konuyu inceleyecegiz.

ciara bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş